Seraphis Bey:
-Energia şi responsabilitatea lui Seraphis Bey
-Idei preconcepute despre abundenţă
-Activarea canalului pentru abundenţă
Entitatea Seraphis Bey, vă vorbeşte prin medium. OMAR TA SATT! În graţia absolută a Luminii perfecte, eu am fost creeat de Melek Metatron şi Shakti. Eu, Seraphis Bey, am primit onoarea de a face parte din primele fiinţe din faza creaţională. Lucrez în sferele El’Shaddai, dar energia mea se extinde în tot Universul.
Energia mea ajunge la fiecare planetă şi fiecare lumină care a fost vreodată creeată. Cuvintele şi mesajele mele vă sunt aduse de către medium în cea mai înaltă formă de energie şi binecuvântare. Voi veţi auzi mesajele lui Seraphis Bey astăzi, dar noi vom avea grijă ca ele să fie auzite de toată lumea.
Responsabilitatea lui Seraphis Bey este abundenţa, să ofere abundenţă, să distribuie abundenţă fiecărei fiinţe care a fost vreodată creeată. Abundenţa curge în fiecare planetă în masura în care este chemată. Ce presupune abundenţa când îmi concentrez atenţia asupra voastră aşa cum o fac acum? Ce înseamnă abundenţa pentru fiecare dintre voi?
Pentru anumite persoane, abundenţa presupune bogaţie, avere, pentru altele sănătate sau libertate, iar pentru majoritatea oamenilor, iubirea umană. Abundenţa este atotcuprinzătoare şi se reflectă în toate modurile. Atenţia mea, energia lui Seraphis Bey, se manifestă acum, în prezent. Simţiţi energia abundenţei.
Înainte de a vă trimite mesajele mele, întrebaţi-vă: ce înseamnă abundenţa pentru voi. Permiteţi-vă să cereţi toate faţetele abundenţei. Nu este subiectul vreunei judecăţi. Felul în care simţiţi abundenţa este cel corect şi bine pentru voi.
Cum consideră oamenii că pot creea abundenţa pentru ei? Sunt foarte mulţi oameni pe Pământ care simt abundenţa ca insuficientă, fie ea sănătatea, bogăţia sau iubirea umană. Cum este posibil ca oamenii să fie atât de diferiţi? Unii oameni pot accepta abundenţa şi o pot manifesta pentru ei. Altii, întâmpină mari greutăţi . Care este motivul?
Mă refer aici şi la libertate. Mulţi oameni gândesc în termeni deficitari şi creează presiune în mintea lor. Ei consideră că pot îndepărta lipsa prin această presiune. Atunci soseşte energia “ grijilor”. Dar, prin aceasta oamenii nu pot câştiga nimic, dacât să susţină lipsa abundenţei. Voi, oamenii, deseori credeţi că simţiţi şi gândiţi în acelaşi timp, dar aceasta este o credinţă gresită. Mintea întotdeauna acţionează prima, înaintea simţirii. Pentru a da minţii senzaţia de spatiu, mintea gânditoare trebuie lasată la o parte, deoarece este aproape tot timpul însoţită de presiune.
Puteţi să vă lăsaţi mintea deoparte prin unificarea chakrelor, prin folosirea limbajului Elohim şi spunând cuvintele Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, So’ham.
Seraphis Bey va face astăzi acest exerciţiu împreună cu voi. Când spiritul senzaţiei a câştigat spatiu, este adăugată a treia frecvenţă, care este necesară pentru manifestarea abundenţei în toate modurile posibile. Este Sfatul Spirit. Există zone în corpurile voastre de lumină, care au fost concepute, pentru a activa canalele pe care Sfatul Spirit le va extinde şi activa. Totul se întâmplă aşa cum mixaţi un cocktail: frecvenţe variate vor fi conduse prin acest canal şi dacă sunteţi pregătiţi, puteţi manifesta abundenţa pentru voi în orice formă. Pentru acest lucru aveţi nevoie de energia lui Seraphis Bey, la care se adaugă frecvenţa energiei Mahatma. Toate acestea vor fi îmbogăţite cu frecvenţa graţiei.
Credeţi-mă, dacă sunteţi deschisi mesajelor şi energiei acestor frecvenţe, acum este momentul, subiectul abundenţei va fi un subiect pozitiv pentru voi. Astfel, este important să repetaţi exerciţiul cât  de des posibil pentru voi, pentru ca acest canal, înconjurat de Sfântul Spirit, să se extindă din ce în ce mai mult.
Si astfel, cu expresia frecvenţei divine şi cu expresia iubirii nemăsurate, Seraphis Bey, vă transmite acest exerciţiu.
Vă cer să lăsaţi mintea deoparte. Mergeţi în profunzimea divinităţii din voi. Respiraţi, respiraţi, respiraţi. Adânc şi liniştit.
Unificaţi-vă toate chakrele prin cuvintele: Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, So’ham. Acordaţi spaţiul simţirii voastre, şi simţiţi chakrele expansionându-se tot mai mult în toate direcţiile. Permiteţi-vă să fiţi un spirit al senzaţiei, să expansionaţi profunzimile divinităţii din voi.
Acum, avem nevoie din partea voastră de permisiunea de a vă activa un canal din corpul vostru de lumină. Un canal, care va face posibilă absorţia frecvenţelor abundenţei absolute. Acordaţi-ne permisiunea şi exprimaţi intenţia cu ELEXIER. Din centrul inimii voastre, chemaţi Spiritul Sacru care este deasupra tuturor corpurilor voastre, şi cereţi-i consimţământul.
Acum, vă va fi activat un canal pentru ca voi să puteţi absorbi frecvenţele. Se întâmplă acum. Dacă aveţi simptome fizice rămâneţi calmi şi aveţi încredere în prezenţa divină.Canalul este pregătit. Asezaţi-vă mâinile pe picioare cu palmele în sus. Dacă permiteţi, energia graţiei va curge acum prin voi. Acum, specialiştii Mahatma îşi vor adăuga energia lor.
Aceste energii vor fi acum însoţite de frecvenţa înaltă a lui Seraphis Bey, şi în timp ce energiile curg foarte puternic prin canalul vostru, sfârsiţi visul iluziei, deschideţi-vă Realităţii Divine şi cereţi abundenţa pentru toate aspectele dorite de voi.Cu ELEXIER şi AN’ANASHA în sufletul vostru, permiteţi ca Sfântul Spirit să se manifeste. Forţa Sinelul vostru se împlineşte.
Si astfel, abundenţa se va manifesta în felul în care aţi cerut-o. Abundenţa iubirii umane, a sănătăţii, a libertăţii, a bogaţiei. Aveţi încredere în cuvintele pe care Seraphis Bey vi le trimite. Fiecare fiinţă din Univers care cere abundenţa, o primeste.Este dreptul vostru să aveţi abundenţă. Timpul Ascensiunii a început de mult timp, şi chiar şi ultima fază a Ascensiunii a început deja. Lumea spirituală va face totul pentru a vă elibera de toate vechile tipare şi amintiri, pentru a vă întări încrederea. Această fază a Ascensiunii este foarte importantă. Ar trebui să fiţi fară griji, cu inima deschisă şi plini de încredere. Nu fiţi atât de severi cu voi.
Fiinţele sfinte ale luminii vă vor activa din ce în ce mai multe canale pentru anumite frecvenţe, care vă vor însoţi şi sprijini prin Ascensiune. Astfel a fost hotărât şi cunoscut, ca Seraphis Bey să vă activeze astăzi primul canal.
Înainte de a mă retrage va spun: S-a întâmplat. Vă iubim imens şi vă suntem foarte aproape. Repetaţi acest exerciţiu. AN’ANASHA.

https://www.youtube.com/watch?v=WXXdQ34SusA

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.