Noutăți

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Sunt cine sunt, cine am fost mereu și voi fi mereu. Sunt Isus, prietenul vostru, însoțitorul vostru, Fiul lui Dumnezeu.
Dragii mei copii umani, cu foarte multă iubire mă adresez vouă. Planeta Sol’A’Vana, ca și întreaga viață de pe această Planetă, este foarte frumoasă, dar există foarte multe aspecte, oameni, ființe ale naturii, animale, care au nevoie de susținerea voastră, de ajutorul vostru. Poate că puteți simți mai bine dacă conștientizați că fiecare om, indiferent de unde provine, fiecare om, indiferent cum vi se arată, are aceeași frică, aceeași speranță în sine, la fel ca voi. Oamenii se diferențiază prin cultura lor  dar ei aparțin de Marea Familie a Oamenilor. Mulți oameni pe care voi poate că nu-i înțelegeți sau oameni care sunt judecați că au făcut sau fac ceva ce prin judecata omenească este perceput ca fiind negativ, încercați să înțelegeți că nu au știut mai bine. Fiecare om acționează mereu așa cum simte că este bine pentru el. Există diferențe între oameni, dar fiecare om este la fel în esența sa, deoarece fiecare om poartă în sine lumina divină.
Mulți oameni s-au încarnat în locuri în care este mai ușor să trăiască, unde există suficientă hrană și apă, dar există și oameni care s-au încarnat în altfel de locuri. Mulți oameni suferă de foame, de sete, multora le este frică de violențe, le este frică pentru viața lor, foarte mulți oameni sunt singuri, mulți oameni sunt lăsați singuri și nu știu cui să se adreseze. În acele zone unde au avut loc transformări există multă suferință, pierdere și frică. Ceea ce noi am văzut este că exact atunci când oamenii au nevoie, mulți oameni devin solidari și își oferă ajutorul. Acest lucru arată cât de iubitori sunt oamenii.
Deseori oamenii sunt judecați deoarece gândesc altfel, deoarece acționează diferit, poate pentru că au o altă culoare a pielii, că vorbesc o altă limbă dar, credeți-mă, există un singur limbaj – limbajul iubirii. Atributele divine de care este nevoie pentru ca Quin’Taas să se deschidă, în aceste timpuri sunt revărsate din Sursa Divină mai intens. O viață nouă, o Nouă Lume se poate forma atunci când există pace, când oamenii înțeleg că toți oamenii sunt divini și aparțin creației. Nu există unii sau alții, există doar Marea Familie a Oamenilor.
Chiar eu am aparținut de această Familie a Oamenilor, eu însumi am trăit multă suferință și durere, dar și în cazul meu au existat oameni care erau în jurul meu, care mi-au insuflat curaj să continui, oameni care au avut încredere în mine, oameni care mi-au dăruit iubirea lor. Ce ar fi fost Isus fără acești oameni, ce ar fi fost lumea fără voi?
Dacă urmați Pașii Iubirii, acești Pași nu se încheie undeva anume. Nu lăsați ca Pașii Iubirii să se termine deoarece poate că nu înțelegeți de ce unii oameni fac ceea ce fac, dar va sosi o vreme, curând, când toți oamenii vor fi la fel și lumina divină se va expansiona în fiecare om. Arătați și purtați compasiune în voi pentru toți acei oameni care au nevoie. Care oameni au nevoie cel mai mult? Deseori acei oameni care nu sunt înțeleși, care sunt judecați. Deseori este mai ușor cu oamenii pe care îi cunoaștem și avem încredere în ei, când se întâmplă ceva ne este mai ușor să le oferim compasiune, dar tocmai voi care pășiți pe urmele iubirii ați putea arăta compasiune față de oamenii care, poate dintr-un punct de vedere colectiv, pare că nici nu merită. Asta arată cine sunteți. Sunteți voi cei care ați fost alături de mine în încarnarea mea atunci când am fost pe pământ.
Vă rog, în gând, să formați un cerc energetic al acestui colectiv și să vă prindeți de mâini. Respirați lumina lui Dumnezeu, respirați SolA’Vana, respirați Ana în voi. Conectați-vă cât mai profund cu Sufletul vostru și unificați-vă Chakrele. Activați-vă Raza Inimii, deschideți-vă Ochiul Interior. În fața Ochiului vostru Interior imaginați-vă această Planetă minunată, Sol’A’Vana.
Alegeți acum un continent sau o țară, un oraș sau doar o zonă, așa cum simțiți că este bine și potrivit pentru voi. Vă rostiți numele originar și așezați sunetele pe vârful Razei Inimii voastre, sunet cu sunet. Așezați pe vârful Razei Inimii voastre Cristalul An’Anasha, Pradna, Har’Atora, An’Theaa. Cu Raza Inimii voastre ieșiți din câmpul vostru de lumină și aduceți-o acolo unde ați ales. Acolo, lăsați Raza Inimii voastre să circule în forma cifrei 8 culcate.
Eliberați energia și retrageți-vă Raza Inimii. Imaginați-vă acum oamenii care trăiesc pe această Planetă. Priviți-i cu ochii voștri iubitori. Spuneți-le: Stimez și onorez lumina divină din voi! Spuneți-le: Și voi aparțineți de Marea Familie a Oamenilor. Vă activați Raza Sinus și așezați Cristalul An’Theaa pe vârful ei. Folosiți Raza Inimii voastre și așezați pe ea Cristalele pe care voi le considerați potrivite. Lăsați acum ca energia să curgă spre acești oameni.
Priviți acum oamenii, valuri ale luminii ajung la ei prin voi. Poate că sunt oameni care niciodată în viața lor nu au simțit ce este iubirea, compasiunea, recunoștința, apartenența. Priviți acești oameni în ochi și spuneți-le: Și voi sunteți copii ai creației, și voi sunteți iubiți incomensurabil.
Dragii mei copii umani poate puteți vedea, dar Isus vă spune: o lumină scânteietoare ajunge la popoarele acestei lumi prin voi. Exact cu astfel de cuvinte, cu o astfel de conștiință apare pacea și pacea este ceea ce toți oamenii își doresc, toate ființele. Chiar dacă această pace nu poate fi încă trăită în mod conștient, ea se află profund ancorată în ei. Fiecărui om îi este dor de echilibru și siguranță.
Voi ați trăit foarte multe încarnări care nu au fost mereu ușoare și, totuși, a existat și pentru voi, mereu, iubirea incomensurabilă. Și astfel, se revarsă iubirea , lumina, atributele divine, spre toate popoarele acestei lumi. Împreună rostim cuvintele Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, So ham. Plin de iubire vă privesc.
Mai mult decât vă puteți imagina, dincolo de minte, această acțiune colectivă a realizat foarte multe. Decideți-vă mereu pentru iubire, pentru compasiune. Dragii mei copii umani, voi încheia mesajul prin cuvintele: sunteți cei mai buni pe care Sol’A’Vana îi poartă. A ni o’heved o’drach.
An’Anasha
 

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.