Noutăți

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Sunt Lady Shyenna, sunt lumina, purtătoarea făcliei, un mesager al grației care poartă conștiința acestei Planete. Prin sunetele Omar ta satt vă întâmpin pe voi și întregul colectiv. Bucuria mea, fericirea mea este foarte profundă. Nici un cuvânt nu poate descrie ce înseamnă pentru mine să fiu conectată cu voi.
Sunteți o parte din mine, noi suntem o parte din Univers, noi toți purtăm lumina divină în noi. Conștiința mea este foarte expansionată, dar port o conștiință asemănătoare cu a voastră. Dacă realizați o respirație și vă conectați cu mine, acum, în această clipă, în mod cât mai conștient, simțiți puterea care curge în voi direct din conștiința mea.
Este timpul marilor transformări, este timpul marilor schimbări. Exact așa cum și voi trebuie să transformați pentru ca toate aceste energii minunate să poată străluci în voi, exact așa transformă și Lady Shyenna.
Chiar în aceste timpuri elementul focului este foarte intens. Când transformarea conține acest element, este ca și cum toate rănile, tot ceea ce este vechi, toate crustele și cicatricile acestei planete se dizolvă încet și, cu energia AnaAnaraa care mereu urmează după o mare transformare, aceste spații sunt tot mai mult protejate astfel ca nici un gând și nici o faptă să nu fie preluată de conștiința Pământului fără a fi imediat predată și transformată. Așa cum este cu voi, pe suprafața Sufletului vostru, acolo unde încep transformările, așa este și cu Lady Shyenna. Atunci când o transformare care conține elementul foc începe, putem crede că doar în zonele unde are loc transformarea se întâmplă ceva, dar la fiecare transformare care are loc pe această planetă, fiecare om este afectat. Dacă, de exemplu, elementul foc transformă, este posibil ca mulți, mulți oameni să simtă mai mult decât de obicei agresivitate, furie, nerăbdare, deoarece exact acestea sunt dizolvate. O transformare nu este plăcută și, deseori, oamenii simt durere, suferință și chiar dacă voi nu sunteți afectați de aceste transformări, în aceste zile în care au loc transformări, totuși veți putea simți ceva în voi, deoarece energiile vă sunt aduse vouă.
Dacă are loc o transformare cu elementul apă, întreaga planetă își pierde puțin împământarea și toți oamenii de pe Planetă sunt afectați, nu doar acolo unde are loc transformarea. Oamenii, în general, își pierd împământarea mult mai ușor și uneori în mod foarte perceptibil.
La o transformare cu mult vând și furtună, este posibil să vă simțiți dezrădăcinați, să vă pierdeți echilibrul, deseori să nu mai știți ce se întâmplă cu voi. Sunteți confuzi, visele devin confuze. Este doar o parte din transformările care se petrec. De aceea este atât de important că exact în aceste timpuri, când aceste transformări sunt atât de multe și intense, exact în acest moment, lumea divină și înaltele lumini au decis ca atributele divine să vă fie aduse mai aproape. Prin aceste atribute divine pe care și Lady Shyenna le preia, este ca și cu energia AnaAnaraa. Nu sunt doar atribute cu energii minunate ci vă oferă o anumită protecție în toate planurile ființei voastre, începând cu planul spiritual și continuând până la planul fizic. Fiecare atribut divin pe care îl preluați vă protejează de aceste energii care sunt atât de puternice în această transformare. Vor urma transformări și mai mari deoarece Planeta încă nu este eliberată de tiparele care au fost ancorate în toate Ciclurile încarnărilor.
Fiți conștienți că o nouă lume se naște pe această Planetă.
Chiar dacă ați primit mesajele, este totuși atât de important ca exact această situație să fie clară mereu pentru voi. Această Planetă se întoarce acasă, înapoi în liniile divine magnetice, starea originară, tot ceea ce este benefic, Realitatea Divină va fi restabilită. Dualitatea va dispărea din ce în ce mai mult. Nu este nevoie doar de aceste energii minunate pe care le primiți, pe care Lady Shyenna le primește, ci este nevoie și de oameni, mulți oameni așa cum sunteți și voi, care sunt dispuși să preia energiile și să le ofere mai departe altor oameni. A împărtăși ceva adevărat și bun este cu mult mai mult decât vă puteți imagina deoarece atributele luminii și iubirii pe care voi le împărtășiți se vor expansiona și se vor întoarce la voi. Este un Ciclu al energiilor. Acest Ciclu al energiilor, când sunteți în el puteți simți că ego-ul pe care oamenii îl au - nu are nici o șansă. Mult prea mult, mult prea intens, energia Realității Divine a fost expansionată.
Poate că în anumite clipe vă gândiți că nu puteți simți cât de frumos strălucește deja QuinTaas și vă întrebați cât mai lipsește pentru ca Planeta să fie adusă înapoi. Dar Lady Shyenna vă spune că este un câmp mare, foarte mare, un câmp plin de energia Realității Divine și, în voi, deja s-au schimbat foarte multe. Nu este doar puterea energiei, iubirea Universului, iubirea ființelor de lumină, nu este doar Lumina Nyoonică, energia magnetică a iubirii, energia maestră weiadeeană, este și energia AnaAnaraa și Lumina Prosonodo. Și totuși, multe energii se conectează, se unesc și astfel ia naștere un câmp imens de forță exact ca aici și acum. În aceste zile fiecare om simte, poate percepe acestea, poate simți foarte clar.
Pentru mulți oameni este înfricoșător, deoarece nu știu ce se întâmplă și totul devine confuz. Există multă durere pe această Planetă, mulți oameni care trebuie să îndure multe și totuși energia strălucește ca un soare care se expansionează tot mai mult. Vi s-a spus că este nevoie de oameni la fel ca voi, plini de curaj, pentru a stabili urmele spre QuinTaas, oameni care strălucesc și sunt deciși deciși să acționeze în mod autentic. Când acționați cu Cristale este foarte folositor. Și eu, Lady Shyenna simt că este o binecuvântare atunci când energia Cristalelor curge spre mine și pătrunde profund în conștiința Planetei. Lumina Nyoonică care a sosit este foarte intensă și transformările continuă. Nici un om de pe această Planetă nu este scutit de ele. Fiecare om, într-un fel sau altul, este afectat.
Ca dar, eu vă aduc din nou picăturile de binecuvântare. Nu este așa cum se întâmplă de obicei, nu vin din câmpul gândurilor divine ci eu, Lady Shyenna, aduc picături ale binecuvântării din conștiința Pământului spre voi. Este un alt mod. Spun picături ale binecuvântării deoarece este un termen pe care îl cunoașteți dar această energie pe care eu o înmănunchiez și energiile mele sunt imense, este ceva asemănător cu picăturile de binecuvântare. Ele vă vor dărui multă forță și putere. Veți fi expansionați, liniștiți, calmi, echilibrați. În același timp, aceste energii vor liniști aspectul vostru fizic și multe simptome ale corpului de lumină se vor dizolva. M-am pregătit pentru aceasta și acum, cu sunetele din Realitatea Divină, aceste energii, aceste picături ale binecuvântării vi le voi dărui.
(...)
 
 

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.