Noutăți

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Partea a 3-a
Sangitar: explicații
Următoarea inițiere este foarte specială - este despre Ființele Naturii. Voi, cei care participați de multă vreme, știți despre Ființele Naturii. Am realizat multe împreună, am deschis un portal dimensional, am încercat multe pentru ca aceste ființe minunate să fie aduse înapoi în dimensiunea noastră deoarece avem nevoie mare de aceste ființe în această perioadă de tranziție. Am putut observa că nu prea a funcționat deoarece aceste ființe sunt foarte retrase. Unii dintre voi le simt, le văd.
Noi am realizat o excursie în sudul Angliei împreună cu echipa noastră și unii dintre noi am văzut Ființele Naturii dar acestea nu se arată pe deplin și nici nu acționează cu noi așa cum ar putea să o facă. Aș vrea să vă povestesc ceva despre ele. Nu este o poveste frumoasă dar dacă oamenii înțeleg mai multe din această poveste e mai bine. De ce sunt Ființele Naturii atât de reținute și nu se arată oricui și nici nu vin la noi? În urmă cu foarte multe încarnări și cicluri, mai ales în Atlantida și Avalon, era ceva firesc să acționăm cu Ființele Naturii. Acestea poartă o putere deosebită. Există ființe diferite, cu personalități diferite, cu misiuni diferite. Sunt pitici, zâne... Ele pot stabiliza energiile, le pot direcționa și pot deschide porți dimensionale. Nouă, oamenilor, ne pot arăta locuri energetice, ele știu exact unde se află Miracolele Aurii.
Ființele Naturii ne pot ajuta mult atunci când acționează pentru noi. De ce nu o fac? Deoarece după Avalon au existat câteva încarnări în care oamenii au subjugat Ființele Naturii, nu le-au respectat, din contră le-au închis, le-au abuzat, le-au strivit... au existat oameni care așa cum își chinuiau animalele așa făceau și cu Ființele Naturii. A urmat o răzvrătire și Ființele Naturii s-au unit. Ele au o mare putere dar imaginați-vă că aveți acasă un cățel care a fost abuzat mult înainte să ajungă la voi. Știți bine că acel cățel a rămas lângă cel care l-a abuzat, nu l-a părăsit și așa a fost și în cazul Ființelor Naturii, au rămas alături de oamenii care le abuzau. La un moment dat s-au retras într-o dimensiune și de atunci rareori există Ființe ale Naturii, regine ale zânelor care au încredere să vină în dimensiunea noastră. Eu și Heiko am zburat până în Islanda și am vizitat o regină a zânelor. Acolo am ascultat ce ne-au povestit. Este foarte important ca aceste ființe suave, înalt energetice să fie alături de noi. Pur și simplu să stăm lângă Ființele Naturii, să le vedem, să învățăm de la ele, să ne susținem reciproc - este de foarte mare ajutor.
Astăzi vom avea o inițiere de la Kuthumi. Ființele Naturii au fost chemate și sunt de acord să aibă loc o inițiere. Deoarece suntem o mare colectivitate aici, în cadrul inițierii, Raza Inimii din noi se va uni cu Raza Inimii Ființelor Naturii și în timp ce are loc această unificare, are loc și inițierea. Sper să fie suficient pentru ca aceste ființe pline de iubire să se întoarcă la noi așa cum este și firesc. Pentru cei care nu știu ce este Raza Inimii, imaginați-vă că în voi există o rază luminoasă care se formează printr-o intenție profundă și puteți acționa cu ea.
Transmisie Kuthumi
Sunt Kuthumi și vă întâmpin prin sunetele Omar Ta Satt. Kuthumi este Sinele Înalt al tuturor Ființelor Naturii. Sunt ființe care trăiesc, ființe care iubesc, ființe care poartă același dor ca și voi.
Aceste ființe au fost cândva profund unite cu voi, erau alături de voi și v-au susținut. Uneori vă făceau să râdeți. Ele au realizat totul pentru ca oamenii să fie fericiți. Dar în alte timpuri existau puteri ca știau cât de importante vor deveni Ființele Naturii cândva și, astfel, aceste puteri au subjugat aceste Ființe ale Naturii. Ființele Naturii au suferit foarte multe în această perioadă dar ele știau că există și oameni iubitori, atenți, grijulii. Nu știau ce să facă și atunci când chinul a devenit prea mare s-au retras în altă dimensiune.
Din când în când, câte o ființă vine din această dimensiune și petrece timp alături de oameni iubitori, uneori li se arată și acționează cu energia lor. Ele pot acționa în multe moduri și mai ales acum, în aceste timpuri în care are loc această mare transformare pe Planeta Pământ, aceste ființe sunt foarte, foarte importante. Există în ele dorința de a fi alături de acei oameni plini de iubire, care le prețuiesc și sunt respectuoși cu ele. Au fost necesare multe pregătiri pentru ca ele să fie convinse că în clipa prezentă există o colectivitate de oameni dispuși să își arate iubirea și respectul pe care îl merită atât de mult. Astfel, ele au decis să aibă loc o inițiere care va fi realizată prin Razele Inimilor unite. Dacă activați în voi Raza Inimii și vă aflați într-o profundă intenție, dacă într-adevăr simțiți iubire față de Ființele Naturii, atunci o Raza a Inimii unei Ființe a Naturii se va uni cu Raza Inimii voastre când va avea loc inițierea. Inițierea înseamnă că acest popor al Ființelor Naturii trece în această dimensiune în care vă aflați voi acum. Ele vor fi puțin reținute, timide, vor avea nevoie de timp pentru a verifica dacă oamenii sunt iubitori și atenți.
Când cineva își va uni Raza Inimii cu cea a unei Ființe a Naturii, va simți o iubire profundă deoarece aceasta este ceea ce aceste ființe pot oferi cel mai bine oamenilor: bucurie, iubire, bucurie de viață, ele pot realiza multe miracole, vă pot ajuta să grupați energiile, să le concentrați și să le transmiteți. Unele dintre Ființele Naturii au abilități de vindecare, ele au diverse misiuni și a fost o mare bucurie pentru Kuthumi ca poporul Ființelor Naturii să fie de acord cu această inițiere. S-ar putea ca în această inițiere să simțiți o bucurie foarte profundă. Astfel veți ști că o Ființă a Naturii s-a unit cu Raza Inimii voastre.
Dați voie respirației voastre să curgă într-un ritm așa cum este bine și potrivit pentru voi. Pătrundeți în pacea profundă. Uniți-vă cu spiritul vostru creator, cu lumina divină din voi și unificați-vă toate chakrele.
Chemați-vă ajutoarele interioare, uniți-vă cât mai profund cu Îngerul Auriu din voi și conectați-vă cu noua Antakarana. Simțiți Spiritul Mistic Vindecător.
Dacă sunteți pregătiți, activați-vă Raza Inimii și rostiți-vă numele originar. Așezați ca semn al conexiunii Cristalul SolA’Vana pe vârful Razei Inimii voastre.
Dacă sunteți pregătiți, din profunzimea Sufletului vostru, rugați o Ființă a Naturii să se conecteze cu Raza voastră a Inimii.
Acum, prin sunetele Realității Divine va urma o inițiere foarte profundă care vă va emoționa.
Ați putut simți? Dacă o Ființă a Naturii s-a conectat cu voi și dacă este posibil pentru voi, deschideți-vă Ochiul Interior. Poate puteți recunoaște această ființă care s-a unit cu voi.
Porțile Dimensiunii sunt deschise. Ne dorim atât de mult ca toate Ființele Naturii să aibă curajul să treacă acum în dimensiunea voastră. Dacă vedeți o Ființă a Naturii, simțiți, acordați-vă timp și simțiți.
Să știți că ați realizat ceva extraordinar în această clipă. Pentru aceasta eu, Kuthumi, vă spun An’Anasha.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.