Noutăți

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Duminică
Prima Parte
Sangitar
 Ieri am primit un cadou imens și Myriel a explicat foarte bine dar aș vrea să repet prin cuvintele mele faptul că Antakarana cea nouă a fost construită peste cea veche iar Lumina Nyoonică și Spiritul Mistic Vindecător curg prin aceasta. Nu există alte energii colective care să pătrundă aici și acest lucru înseamnă, așa cum s-a menționat deja, că dacă nu vă simțiți prea bine sau dacă simțiți că ați intrat în energii colective mai joase (frici, neîncredere), vă conectați cu Îngerul vostru Auriu și permiteți acestei a 2-a Antakarana să acționeze. Imediat veți simți cum totul se va curăța. Deci este unul dintre cele mai frumoase cadouri pe care le-am primit vreodată, efectul este intens și Spiritul Mistic Vindecător este foarte important în special în această perioadă de tranziție.
Vă puteți imagina astfel: am tot urcat și coborât în sus și în jos pe un deal și a fost foarte greu dar acum am ajuns la acest drum drept și ar trebui să facem tot ce putem pentru ca totul să decurgă repede iar acest Spirit Mistic Vindecător este extraordinar de important. Acesta poate ajunge în câmpul mental doar când are loc, când acest câmp mental este liber de gândurile dualității. Dacă suntem sinceri, când se întâmplă astfel? Este greu în dualitate să fim mereu focalizați pe ceva luminos și pozitiv. În momentul în care intrăm în energia dualității, Spiritul Mistic Vindecător se oprește instant. Dar cu această Antakarana nouă va fi diferit.
Astăzi vor fi transmisii foarte intense. Vor urma 5 transmisii, deci cu una mai puțin ca ieri dar este foarte bine așa deoarece nici nu am putea să preluăm mai mult. Vor fi 3 inițieri așa că este suficient pentru o zi. Înainte de prima transmisie, voi răspunde la câteva întrebări.
Sunt de mult timp cu voi și simt totuși destul de greu energia lumii divine. Aceste energii ajung totuși la mine, sunt ancorate în mine?
Aș vrea să te liniștesc. Mai ales cineva care participă de mult timp, și eu vă spun mereu adevărul, chiar dacă cineva nu simte nimic sau crede că nu simte nimic, energiile sunt ancorate. Cei care participă de mult timp sunt deja conectați cu aceste energii. Sistemul, Sufletul lor cunoaște aceste energii și poate că nu simt atât de intens totul dar acest lucru este normal, nu vă îngrijorați.
Omar ta satt! Am o întrebare referitoare la ziua de ieri. Acele sfere cu lumina Nyoonică rămân în palmele noastre, le putem activa și le putem folosi în sesiunile de vindecare?
Nu, nu puteți. Aceste sfere Nyoonice dispar. A fost un experiment pentru a se vedea cum acționează în voi această lumină, această energie vindecătoare. Astăzi vor fi activate definitiv – vom primi o inițiere pentru aceste sfere pline cu Lumina Nyoonică.
Cum este cu Arcturienii și energia Nyoonică? Ce mai face dragul nostru Maris?
Maris este foarte bine. Arcturienii sunt conectați cu Grupul Elias și ajută și ei la realizarea acestei rețele. Îl voi ruga în viitor pe Maris să vorbească cu noi.
Există exerciții pentru a păstra fluxul Spiritului Mistic Vindecător?
Prin frecvența Syron.
Să începem, Kryon va vorbi acum :)
 
Transmisie Kryon
Familia mea dragă, sunt Kryon, lumina magnetică. Vă numesc familia mea umană deoarece simt că aparțin de voi. Voi, lumini dragi, sunteți oameni divini. Prin sunetele OMAR TA SATT, vă întâmpin pe fiecare dintre voi și aș vrea să știți că prin fiecare cuvânt pe care vi-l adresez, energia iubirii magnetice curge, vă atinge și se răspândește în întregul vostru sistem.
Kryon a venit la un moment dat ca lumină magnetică. Am fuzionat cu multe ființe. Mă simt acasă, mă simt onorat că mi se permite să vă susțin pe voi și pe Sol’A’Vana. Milioane de lumini au sosit aici pentru a aduce Planeta Acasă și pentru a vă susține pe voi, oamenii divini. Sunt procese care nu pot fi mai frumoase deoarece, este o onoare pentru fiecare ființă umană să-și împlinească misiunea și să știe că Gândul lui Dumnezeu, strălucirea lui Dumnezeu, va fi adusă mai aproape de voi, va fi mai perceptibilă pentru voi.
Isus este pregătit pentru SaMaa’Tah. Mulți Îngeri din Univers s-au adunat. Când un colectiv atât de mare se adună, acești Îngeri, cu întreaga lor iubire, cu lumina lor, sunt foarte aproape de voi, foarte aproape. Energia iubirii Nyoonice, energia primordială Nyoonică este deja pregătită și deja se formează rețeaua, sunt milioane de ființe care ajută. Pentru ca o rețea să fie construită, chiar și pentru cele mai înalte lumini din Univers, nu este atât de ușor deoarece, cum sunt realizate astfel de rețele? Ele se nasc prin anumite sunete pe care Îngerii, înaltele lumini, luminile Nyoonice, Maeștrii Weiadeeni, le formează împreună. Sunt scântei care apar prin aceste sunete care sunt cântate, care pulsează din fiecare lumină și care se unesc. Cu cât pulsează o lumină mai mult, cu atât mai intensă este strălucirea și stabilitatea rețelei. Când sunetele sunt auzite și rețeaua se răspândește, fiecare bucată va fi așezată în jurul Planetei.
Cel de-al doilea proces care va avea loc este când toate ajutoarele, arcturienii, grupul Elias și multe altele, vor începe să cânte cu sunetele lor și așa cum acționați voi cu Raza voastră a Inimii sau cu Raza Sinus, la fel este și în cazul acestor ființe. Ele formează raze ale luminii care pulsează prin sunete care se unesc și astfel se întâmplă ceea ce este necesar ca totul să se unească iar sunetele rețelei pot fi aduse în conștiința Planetei și toată rețeaua este depusă în jurul Planetei.
Apoi începe un nou proces, conștiința Planetei, Lady Shyenna, va începe să cânte în anumite sunete și se va uni cu rețeaua. Apoi totul va vibra puțin mai repede și vibrația sunetelor va stabiliza Planeta și rețeaua. Următorul proces care are loc este cel al unirii tuturor rețelelor. Această informație primordială este adusă către câmpul gândurilor divine. Îngerii Tron preiau această informație și la fel și Isus Christos. Merkaba divină începe să respire mai repede, să circule mai intens și energiile divine vor fi revărsate mai mult, acestea unesc totul iar Universul se va expansiona.
De fiecare dată, atunci când Isus apare, el este onorat deoarece foarte multă iubire începe să vibreze în tot Universul. Această expansiune care are loc într-un astfel de moment face posibil ca Semințele Stelare să înceapă să cânte împreună cu frecvența Christică în cele mai înalte sunete, cu multă putere, cu iubire profundă. Aceste cântece vibrează în întregul Univers. Toate frecvențele se vor uni cu aceste sunete și astfel se va forma ceva unic, Universul și Respirația lui Dumnezeu se vor expansiona și mai mult și prin forța Nyoonică, prin energia magnetică a iubirii, bucată cu bucată, prin Respirația lui Dumnezeu Planeta este adusă înapoi în liniile magnetice divine. Când se întâmplă toate acestea, veți simți.
Când rețeaua va fi finalizată, veți observa cele mai frumoase efecte pe care vi le puteți imagina deoarece Planeta va fi inclusă în acea stare originară tot mai mult și, când se întâmplă astfel, conștiința oamenilor se va transforma. De aceea este important ca tocmai acum, în această perioadă, tot mai mulți oameni să se adune și să lase să circule gândurile luminoase, comorile care se află în voi, potențialul, forța și puterea, toate acestea să fie manifestate. Împreună vom sărbători acest Festival al iubirii din Univers. Este un moment cu totul special. Vă spun și vă numesc Familia mea umană. Sunteți iubiți incomensurabil.
AnAnasha.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.