Noutăți

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Sâmbătă - Prima parte
Melek Metatron
Sunt Melek Metatron, Ochiul lui Dumnezeu. Plin de iubire și lumină mă adresez vouă dragii mei copii umani și vă întâmpin prin sunetele OMAR TA SATT. Pot vedea cum colectivul strălucește.
Am realizat foarte multe pentru ca acest Festival să poată avea loc într-o colectivitate atât de mare. Cele mai înalte energii, lumina și iubirea se unesc. Fiecare cuvânt, fiecare mesaj vă va ajuta să simțiți că suntem alături de voi, că fiecare energie, fiecare cuvânt va ajunge la voi. Vă aflați într-o rețea de lumină, într-o rețea de energie. Aceste zile sunt zile deosebite, sunt zile în care cea mai înaltă energie sosește și sunt posibile foarte multe. Disponibilitatea în acest colectiv este foarte mare pentru a primi darurile, pentru a prelua lumina și pentru ca energiile să fie ancorate. Transformarea care a avut loc pe minunata voastră Planetă este un eveniment extraordinar. Această transformare a adus foarte multe schimbări și în fiecare zi veți putea simți și vedea mai mult din această schimbare.
Noi suntem alături de voi pentru a vă susține cu mesajele noastre, pentru a vă însoți, pentru a vă iubi. Lumina Nyoonică a sosit. O nouă rețea se va așterne în jurul Planetei și Sol’A’Vana se va întoarce la starea primordială, în liniile magnetice divine. Este un proces profund care are foarte multe efecte asupra oamenilor și foarte mulți nici nu știu ce se întâmplă dar, mereu, în fiecare încarnare, în fiecare Ciclu al timpului au existat acei oameni care s-au adunat și care au știut ce se întâmplă deoarece ei sunt profund uniți cu divinitatea din ei, au știut ă ceva extraordinar se întâmplă. Uneori, aceste procese care au loc sunt dincolo de înțelegerea minții și chiar acum, aceste energii sunt foarte perceptibile. Totul pe Planeta voastră se va transforma și, astfel este foarte important, este de ajutor și benefic, ca voi să conștientizați forța creatoare din voi, să simțiți cât sunteți de puternici, să vă simțiți colectivitatea, să fiți deschiși față de tot ceea ce sosește.
Aceste zile sunt deosebite deoarece sunt transmise energii care până acum, într-un mod sau altul, nu au fost aduse pe Planetă. Sunt energii foarte înalte care s-au unit cu multe ființe ale Universului. Totul se înalță, totul se expansionează. Chiar și Respirația lui Dumnezeu se expansionează și circulă cu o intensitate așa cum înainte nu era posibil. Conștientizați că această transformare este cel mai bun lucru care se putea întâmpla pentru oameni, pentru Lady Shyenna, pentru Planetă - acesta este adevărul. Adevărul își caută calea. Lumina Nyoonică își caută Calea. Energia Weiadeeană își caută Calea, multitudinea energiilor din Univers – totul este mult mai prezent pentru voi, le puteți simți mult mai profund iar expansiunea este imensă.
Astăzi, veți primi multe daruri deosebite. Ar fi bine dacă ați fi profund uniți cu Sufletul vostru pentru a primi pe deplin aceste daruri. Primul dar este reprezentat de Picăturile binecuvântării ale compasiunii care vor fi revărsate asupra voastră în sunetele Realității Divine. Dacă ați putea vedea ceea ce noi vedem – milioane de ființe care s-au adunat pentru a participa la revărsarea acestor picături ale binecuvântării. Bucurați-vă! A ni o’heved o’drach. Sunteți iubiți incomensurabil.
An’Anasha.
 
Sabine Sangitar - explicații 
Dragii mei,
Aș vrea ca după această transmisie de bun venit și minunatele picături ale binecuvântării, să vorbesc despre acest moment al prezentului. Oamenii care merg pe această Cale împreună cu noi sunt cei care parcurg Pașii de 20 de ani și sunt Pionieri dar este important și mereu simt să menționez acest lucru, că există multe Căi iar Calea pe care noi mergem este una dintre multe altele. Nu pot povesti și transmite informații ca medium decât despre această Cale.
Aș vrea să merg puțin înapoi în timp. Mult timp ni s-a spus că va avea loc un colaps și că Planeta și lumea nu vor mai fi la fel. Au fost multe speculații și din partea lumii spirituale în legătură cu ce se va întâmpla pentru crearea acestui colaps deoarece doar atunci când ceva se prăbușește, ceva nou poate să apară. Realitatea Divină nu poate influența ceea ce decide conștiința planetară. Am fost pregătiți pentru multe scenarii. Și eu, și lumea spirituală și foarte mulți au crezut că va avea loc o erupție vulcanică foarte puternică care va transforma întreaga lume sau un cutremur puternic sau un tsunami – trebuia să fie ceva global, ca toți oamenii să fie afectați indiferent că sunt bogați sau săraci, albi sau negri, tineri sau bătrâni... și așa s-a întâmplat.
Îmi pot imagina că mulți oameni se gândesc în felul următor: Asta a fost? A venit un virus, am fost cu toții izolați în case, s-au întâmplat multe iar acum vom continua ca înainte? Vreau să spun și chiar îmi doresc acest lucru din inimă – pentru Lady Shyenna a fost un salt incredibil și transformarea a avut loc în întreaga lume. Ceva ce m-a emoționat foarte profund este faptul că oamenii au simțit o compasiune profundă față de cei care au fost și sunt în situații mai dificile – cei care și-au pierdut slujbele sau s-au îmbolnăvit sau s-au lăsat copleșiți de frică. Privit dintr-un punct de vedere mai înalt, trebuia să fie ceva ce să-i oprească pe oameni, să-i determine să privească în interiorul lor și să simtă. Această clipă în care oamenii s-au oprit și s-au întrebat ce se întâmplă, a fost suficientă pentru a apărea compasiunea și ceea ce a fost și este foarte important, este că oamenii au simțit compasiune și față de ei înșiși. Această oprire în care sunteți focalizați asupra voastră dar și asupra a ceea ce se întâmplă în întreaga lume și în care nu simțiți supărare ci compasiune, a determinat deschiderea multor energii pe Planeta noastră. S-au deschis multe, chiar și Quin’Taas (vă voi povesti ulterior mai multe despre Quin’Taas) s-a putut deschide puțin. A existat și un fel de BigBang în Univers și astfel a sosit și energia Nyoonică, lumina Nyoonică. Această energie este intens magnetică și astfel o nouă rețea a putut fi așezată în jurul Planetei pentru a ne întoarce la starea primordială. Este la fel ca de obicei, ceva s-a întâmplat, oamenii simt compasiune, au învățat ceva, s-au transformat, prioritățile s-au schimbat iar acum apare o nouă normalitate. Apare acum întrebarea: Asta a fost tot? Ce se va întâmpla?
Lumea spirituală ne spune foarte clar și intens aproape în fiecare transmisie: acum este o perioadă de tranziție. Lumea , Planeta și oamenii se transformă atât de mult încât niciodată nu va mai fi la fel ca înainte (din fericire). Această perioadă se numește perioada de tranziție sau de acomodare. Când se întâmplă astfel mereu există haos și confuzie la început. Să nu uităm că foarte mulți oameni nici nu știu ce se întâmplă. Lumea spirituală ne-a spus că există umbre, deci nu mai vorbim despre întuneric ci despre umbre și fiecare om, dacă ne imaginăm o cale, fiecare om decide pe care parte a căii merge – pe cea luminoasă sau pe cea a umbrelor. Eu, ca medium, în afară de a aduce aceste mesaje, mereu încerc să explic oamenilor cât este de important să rămână pe calea luminoasă și să nu se abată de la ea alegând din când în când și calea umbrelor. Decideți mereu și mereu să rămâneți pe calea luminoasă. Momentan, partea umbrelor este foarte gălăgioasă și cu cât devine mai gălăgioasă cu atât mai siguri puteți fi că Lumina Nyoonică și Quin’Taas se expansionează.
Voi explica foarte multe deoarece vreau ca oamenii să înțeleagă ce este și ce va fi, cum va fi Quin’Taas, cum va fi Noua Lume. Este important pentru mine să știți că, în prezent, Lady Shyenna este liniștită și se odihnește, este un proces imens pentru ea. Lumina Nyoonică s-a unit foarte mult cu energia Shadees în conștiința planetară. Lady Shyenna preia acum această energie și are nevoie de această forță din partea energiei Nyoonice și de împământarea din partea energiei Weiadeene. Lady Shyenna se pregătește pentru noi transformări așa că nu este finalul, este doar începutul. Acest început s-a realizat și asta este important acum.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.