Noutăți

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Sunt Maha Cohan. Vă întâmpin prin sunetele OMAR TA SATT. Așa cum știți, Maha Cohan nu este un Maestru al cuvintelor dar multitudinea cuvintelor nu este cea mai importantă. Esențial este continutul umplut cu energia pe care eu v-o aduc și realizez acest lucru cu o intensă forță a strălucirii, cu o iubire profundă, cu o iubire foarte profundă.
Voi trăiți pe o planetă în care încă se află dualitatea, trăiți deseori între oameni care nu sunt spirituali. Deseori acceptați ceva ce nu este benefic pentru voi, Maha Cohan dorește ca voi să realizați astăzi cât este de importantă energia protecției pentru fiecare dintre voi. Fiecare om care evoluează spiritual, fiecare om care devine conștient, indiferent de calea aleasă, devine foarte senzitiv și simte foarte multe. Fiecare dintre voi dar și colectivul vostru, radiați o lumină enormă și această lumină îi atrage oameni. Mulți sunt de părere că un om spiritual conștient și cu abilitățile expansionate, trebuie să facă totul pentru alții, că nu are voie să spună ”nu”, deoarece face parte din cei buni.
Astfel, deseori în copilărie ați acceptat să luați greutăți pe umerii voștri, greutăți care nu sunt ale voastre. Preluați energii de la oamenii care vă rănesc prin cuvinte și nu știți cum să vă apărați. Mulți dintre voi nu ați învățat niciodată să spuneți ”nu”, să vă delimitați și să vă simțiți bine cu această alegere. Câte de des în viața voastră de zi cu zi nu vă delimitați, spuneți ”da” cu toate că ați vrea să spuneți ”nu”? Cât de des ascultați ceva ce nu vă este benefic și ați dori să vă întoarceți și să plecați. Cât de des se întâmplă acestea în viața voastră? Cât de des spuneți ”da” chiar dacă știți că nu vă veți simți bine? Cât de des vă învârtiți în cerc și vă întrebați de ce este atât de obositor? Dar de ce este obositor? Este obositor pentru că delimitarea voastră nu funcționează.
Delimitarea este foarte importantă în această perioadă și vă voi spune un secret energetic, sunteți oameni buni chiar dacă vă delimitați. Este foarte important să preluați aceste cuvinte profund în conștiința voastră. Ce înseamnă să fiți oameni buni? Înseamnă că atunci când spuneți ”nu” sunteți răi? Ce anume vă determină să fiți buni? Veți fi iubiți, veți fi admirați dacă veți fi buni? Ce este ceea ce vă determină să vă învârtiți în cerc?
Ați învățat de la părinții voștri, de la prietenii voștri, ați învățat că este mai bine să spuneți ”da” decât ”nu”. Ce credeți, ce se întâmplă cu programul vostru energetic dacă spuneți ”da” dar, de fapt, ați dori să spuneți ”nu”. Programul vostru energetic, structura voastră este organizată, energiile se structurează în voi, își caută drumul lor pentru a circula, sunt vii și vă voi mai spune un secret, este foarte important să vă delimitați în profunda conștiență că este bine, că aveți voie să spuneți ”nu”, că nu trebuie să treceți de propria voastră limită.
Când aceasta se petrece, dacă odată ați preluat această delimitare multe se vor schimba pentru voi deoarece veți fi mai liberi, veți fi mai liberi în simțire dar mai ales veți fi mai liberi în acțiune. Nu sunteți o minge în ceea ce se întâmplă, nu sunteți o minge cu care dualitatea se joacă, nu sunteți o minge de joacă a oamenilor care nu au intenții benefice cu voi. Sunteți oameni spirituali conștienți. Eu vă spun că sunteți oameni buni chiar dacă spuneți ”nu”. Uneori iubirea înseamnă să faceți un pas înapoi, uneori iubirea înseamnă să vă întoarceți și să plecați, uneori iubirea înseamnă să lăsați problemele celor care le-au creat. Puteți prezenta soluții dar nu puteți rezolva problemele altor oameni, nu sunt energia voastră. Puteți trimite Cristale. Puteți fi plini de respect și iubire față de oameni, puteți fi sinceri în câmpul vostru energetic. Sinceritatea energetică în câmpul vostru vă ajută să simțiți când a sosit timpul să plecați, când este timpul să rămâneți, când este timpul să ascultați, când este timpul să vă delimitați dar pentru foarte mulți oameni delimitarea rămâne foarte dificil de realizat. Nu uitați că preluați multă lumină, din Realitatea Divină și energiile ei, din energiile din canalizări, din mesaje, din tiparele energetice și radiați această lumină. Nu este nevoie să folosiți cuvinte, oamenii simt strălucirea voastră. Uneori oamenii devin supărați pe această lumină intensă a voastră, eu nu știu de ce se supără și nu pot să realizeze motivul supărării și alteori atunci când privesc lumina voastră se simt foarte atrași și vor să fie alături de voi. Ei cred că toate probeleme lor pot fi rezolvate dacă vi le povestesc vouă dar aceasta este o iluzie.
În viața de zi cu zi, când în jurul vostru sunt oameni lângă care nu vă simțiți bine, există 2 modalități pe care le puteți folosi. Puteți folosi Sabia Excalibur și Cristalul ElGotsha. Haideți să încercăm ceva. Respirați profund. Imaginați-vă o situație în care nu v-ați simțit prea bine alături de unii oameni. Activați-vă acum Raza Inimii și puneți pe vârful ei Sabia energetică Excalibur cu vârful orientat în sus. Și acum imaginați-vă aceeași sitație din nou și lăsați ca Sabia Excalibur să circule. Acum vibrația devine mai lentă iar Sabia este îndreptată în jos. Această Sabie energetică are puterea de a vă proteja ca un scut în situațiile care nu sunt benefice pentru voi. Simțiți diferența.
Imaginați-vă acum oameni care se apropie prea mult de voi și așezați pe vârful Razei Inimii voastre Cristalul ElGotsha și dați-i voie să circule. Și dacă sunteți pregătiți și al 3-lea vostru Ochi este deschis, veți putea observa că oamenii se dau cu un pas înapoi sau chiar voi aveți curajul de a vă întoarce și pleca.
Delimitarea este esențială. Uneori oamenii au nevoie de repetări. Așa că voi repeta, puteți spune ”nu”. Spuneți ”da” doar dacă cu adevărat simțiți astfel și dacă spuneți ”nu”realizați că rămâneți la fel de buni. Nu aveți nevoie de greutățile oamenilor care sunt în jurul vostru. În aspectul fizic apar durerile puternice de spate. Am primit această informație de la Îngerul Gabriel. Îngerul Gabriel îmi spunea că mulți oameni au dureri puternice de spate și eu spuneam că știu de ce și le voi spune.
Dacă folosesc cuvinte clare, chiar dacă folosesc cuvinte puține, eu sunt iubire, port iubirea în mine și pentru că vă iubesc atât de mult este important pentru mine să ascultați aceste cuvinte, să deveniți conștienți cât sunteți de minunați și atunci când spuneți nu. Acum mă voi retrage, am vorbit mult, știu că Sangitar are emoții deseori, ea cunoaște cuvintele pe care deseori le rostesc și le tot repet ca o mantră și nu ofer prea multe detalii. Sunteți iubiți incomensurabil.
AnAnasha

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.