Noutăți

 

 

 

 

 
Sabine Sangitar: Este dificil de explicat prin cuvinte. Sunt energii precum este energia Na’Naam care trec direct prin toate straturile Sufletului înainte să-și găsească calea.
Energia Na’Naam este responsabilă cu conștiința celulară. Acestea sunt energiile magnetice originare cărora li se permite să curgă acum deoarece energiile Pământului și Conștiința Planetară sunt atât de evoluate.
Sunt energii care își găsesc calea spre locul în care este nevoie de ele și astfel înconjoară diferitele straturi ale Sufletului. Sunt și alte energii care trec direct prin toate straturile Sufletului și abia apoi își găsesc calea. Sunt aproape toate energiile susținătoare.
Întregul Sistem al Chakrelor este foarte important dintr-un punct de vedere mai înalt deoarece toate energiile sunt de asemenea percepute de toate straturile Sufletului. Se va întâmpla astfel doar când va începe etapa Nyroos.
Cred că mulți oameni au această problemă – nu-și pot imagina cum sunt structurate cele 12 straturi. Este o metaforă pentru aceasta sau poate ne poți explica direct?
Sabine Sangitar: Când mergi în pădure, nu mai poți vedea pădurea din cauza copacilor. Dar, este totuși o pădure. Cu toate acestea, un pin are o însemnătate diferită față de un stejar sau un frasin.
Deci putem spune că nu vedem cele 12 straturi ale Sufletului din cauza Sufletului sau invers? 😊
Sabine Sangitar: Este legat de conștientizare. Înainte, când conștiința planetară nu era atât de înaltă, înainte ca Noul Ciclu să înceapă, nu se putea ca energiile să curgă prin toate straturile Sufletului. Ar fi fost ca și cum ați fi înghițit o substanță care ar fi provocat lucruri neplăcute pentru voi.
Isus, energia lui Isus și Lumina Prosonodo, de exemplu, sunt energii care curg prin toate straturile Sufletului. Sunt astfel energii foarte familiare pentru voi.
Putem spune că cele 12 straturi, parțial aparțin și de alte epoci?
Sabine Sangitar: Da, dar... este dificil să intru aici într-un răspuns. Puteți privi altfel: cele 12 straturi aparțin de ceva în general dar în exclusiv. Depinde foarte mult de conștientizare.
Dacă ești în stratul profundei înțelepciuni, poți fi atât în Lemuria cât și în Vremurile de Aur. Dar nu poți fi în Lemuria, de exemplu, cu primul strat al Sufletului. Nu se poate.
Este dificil de explicat deoarece este prea intelectual. Cu siguranță că va sosi momentul în care se va putea explica mai bine sau va fi mai bine perceput. Acum explicațiile sunt doar pentru minte.
Înțeleg asta. Așa ai spus la început: există momente în care conștiința umană poate absorbi mai bine anumite lucruri dacă, de exemplu, au fost oferite informații de bază înainte.
Sabine Sangitar: Exact!
 

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.