Noutăți

 

 

 

 

 
Sabine Sangitar: Miracolele Aurii reprezintă o cunoaștere secretă care a fost codificată și blocată în toate încarnările de după cea cu Isus. Ele au fost rezervate pentru Isus. El este Fiul lui Dumnezeu și totuși nu a fost suficient doar acest aspect pentru a înfăptui miracole.
Nu a fost suficient ca Fiu al lui Dumnezeu să pocnească din degete și miracolul să apară. Deoarece Isus a fost atât de pur, atât de plin de iubire și încredere, el a avut oportunitatea de a expansiona ceva în el sau de a accesa ceva interzis pentru alții. În acest mod el a vindecat și a realizat miracole. Acestea sunt miracolele aurii. De exemplu, știți povestea despre mersul Lui pe apă.
El a dezvăluit deja cunoașterea aceasta oamenilor care l-au însoțit. Acest lucru a fost necesar în momentul în care persecuția a avut loc, și pentru a o proteja pe Sarah. A fost necesar ca un cerc de oameni să dețină această cunoaștere dar ea a fost codificată din nou și acum este dezvăluită unora.
Tora’An’Taria înseamnă sunetul creației divine. Așa o cunoaștem de câteva luni. Acum s-a stabilit că Tora’An’Taria reprezintă Miracolele Aurii. Sunetele Tora’An’Taria sunt Miracolele Aurii.
Sabine Sangitar: Da, pentru că Isus este Miracolul Auriu! Este sunetul creației divine. Este sunetul creației manifestat ca om. Nu știu cum să exprim altfel. Isus este în sine Marele Miracol. 
 

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.