Noutăți

 

 

 

 

 
Sangitar: În total, Merlin va oferi doar 144 de titluri frecvenței albastre-aurii. Cred că mulți oameni nici nu realizează ce înseamnă să primească un astfel de titlu. Înseamnă o putere imensă atunci când energia lui Merlin curge prin voi! Merlin este cea mai puternică energie din dualitate iar purtătorii titlului de Merlin au libertatea de a lucra la toate nivelele – chiar și în dualitate!
Vi s-a spus de către lumea spirituală că doar energiile înalte pot curge în energiile mai joase. Se îmbibă în ele și fuzionează cu ele, ca de exemplu prin procesul trezirii. Energia Merlin este o energie foarte înaltă și i se permite să lucreze la toate nivelele. De aceea este atât de puternică. Merlin mi-a spus că a existat un timp în care energia Merlin a fost un subiect foarte important în Univers. Sol’A’Vana nu a avut niciodată energia de bază potrivită pentru a lăsa ca această energie Merlin să curgă atât de intens.
Dacă primiți titlul de Merlin, energia Merlin este adusă în matricea voastră și ancorată într-un câmp. Acesta este titlul. Este vizibil în câmpul de lumină. Dar doar atunci când Sufletul vostru este pregătit să fie un Mag sau un Vrăjitor, doar atunci această energie va curge în Sufletul vostru și astfel și în Merkaba voastră. Acolo, această energie magică se conectează cu Merkaba voastră, Merkaba se aliniază cu câteva frecvențe și se expansionează din nou. Când se întâmplă astfel, sunteți un Mag și un Mag are puterea de a manifesta la toate nivelele. Este un statut care este acordat – o frecvență energetică ce vă este adusă pentru un fel de perioadă de probă.
Dacă cineva ar abuza de energia Merlin, această energie ar fi imediat retrasă. Deseori sunt întrebată ce înseamnă un abuz al energiei Merlin. Răspunsul uimitor pe care l-am primit de la Merlin a fost că nu există magie neagră sau albă. Acesta este un mit creat în dualitatea oamenilor.
Merlin mi-a explicat în felul următor: tot ceea ce doriți să manifestați pentru voi, puteți manifesta ca Merlini cu această energie. Puteți manifesta și pentru alții. Cu toate acestea, dacă manifestarea provine din Ego, nu va funcționa. Trebuie să se potrivească cu realitatea vieții. De exemplu, dacă vine cineva la voi cu o problemă legată de abundență care durează de 20 de ani, care chiar a trăit la nivelul de subzistență și vă spune ”Ești un mag și vreau să-mi manifești acum 20 de milioane de euro”, acest lucru nu s-ar potrivi în realitatea sa. Nu poate funcționa. Trebuie să se potrivească în cadrul realității vieții persoanei respective.
Merlin spune că sunt puține lucruri care se întâmplă din Ego iar puterea pe care un Mag o poartă este incomensurabilă. Un alt exemplu al unei manifestări care vine din Ego ar fi dacă cineva ar veni și i-ar spune Magului: ”Fă-i bine pe acești oameni!”. Știu că este un subiect dificil dar cred că puteți înțelege cu conștiința voastră înaltă ce vreau să spun: în ultimii ani s-a menționat în mod repetat în mesaje că în cazul unei boli, Sufletul este cel care decide dacă și când apare vindecarea sau dacă va pleca. Un Mag are și responsabilitatea de a fi foarte înțelept în alegerea cuvintelor. Contează dacă cineva îi cere unui Mag: ”Vindecă această persoană!” sau dacă îi spune: ”Susține această persoană în procesul său, așa cum este bine pentru ea”.
Condiția prealabilă pentru primirea unui titlu este ca să fi trecut deja printr-o pregătire cu Merlin într-o viață anterioară. Merlin însuși este un titlu. Sunt câțiva Merlini în Univers. Aveți o putere incredibilă care se intensifică tot mai mult acum, în perioada marilor schimbări. Acum a sosit timpul ca Merlinii să fie pregătiți și să poată acționa pe Sol’A’Vana.
În societatea noastră, din păcate magia este încă prezentată ca ceva foarte mistic și privită cu multă judecată de unii oameni. Un adevărat Mag este ceva minunat! Dacă vă puteți imagina că sunt aleși doar 144 din zeci de mii de ființe ale frecvenței albastre-aurii, atunci vă puteți imagina și ce putere presupune.
Titlul este ancorat într-o anumită frecvență și la un anumit moment va curge în Merkaba. Va sosi un nou mesaj sau va avea loc o altă inițiere cu Merlin cu o altă ocazie, care va atrage această energie în Merkaba. Energia Merlin este foarte, foarte puternică!
Bineînțeles că sunteți reponsabili pentru tot ceea ce faceți, gândiți și spuneți în viața voastră. Cu toate acestea, nu vă puteți asuma responsabilitatea pentru alți oameni.

 

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.