Transmisie despre Iubire, Fericire şi Împlinire

Melek Metatron
Vă întâmpin dragi lumini de pe Pământ. Este timpul înaltelor realizări şi expansionării conştiinţei. Mulţi dintre voi simt dorinţa de a se dezvolta mai mult şi astfel, sufletul vostru se ghidează tot mai profund spre conştientizare. Pentru unii dintre voi, acest lucru este asociat cu durerea, şi astfel, este o bucurie pentru Melek Metatron să vă ofere oportunitatea de a merge într-o călătorie a realizării, cu aceste mesaje ale Realităţii Divine.
Câteodată este suficient să vă retrageţi din tiparele gândurilor colective şi să vă schimbaţi punctul de vedere pentru câteva momente.Deschideţi-vă inima şi abandonaţi-vă cuvintelor lui Melek Metatron – în valurile de energie care curg spre voi din dimensiunea Realităţii Divine, şi vă şoptesc cât sunteţi de minunaţi. Noi vă onorăm pentru curajul vostru de care aţi dat dovadă când v-aţi decis, în univers, să mergeţi pe Planeta Pământ, să vă înfăşuraţi în voalul uitării şi să vă experimentaţi, pe voi , marile lumini, ca oameni. Acum, în aceste timpuri ale schimbării, sufletul vă trimite impulsuri să vă experimentaţi ca divini şi să vă recunoaşteţi ca divini. Tot ceea ce aveţi nevoie pentru a face acest lucru se află în voi. Noi vă putem ajuta să descoperiţi potenţialul care este înmagazinat în voi. Astfel veţi recunoaşte iubirea divină şi veţi învăţa să simţiţi şi să trăiţi în Inima divină din voi.
Înainte de a continua să citiţi, închideţi-vă ochii şi acordaţi-vă câteva momente să simţiţi ceea ce voi conectaţi la cuvintele iubire, fericire şi mulţumire. Nu-i aşa că iubirea este asociată cu ceva din exterior? Iubirea pentru un anumit om , iubirea pentru familia voastră, iubirea pentru copiii voştri, iubirea pentru părinţii voştri, iubirea pentru animalele voastre, iubirea pentru natură, pentru muncă, pentru artă sau pentru lumea spirituală?
Închideţi-vă din nou ochii şi încercaţi să simţiţi cât de mult este asociată această iubire, câteodată, cu frica şi dezamăgirea. Frica de a fi abandonat , frica de a nu fi suficient de bun, frica de neîmplinire. Imaginaţi-vă un cântar şi puneţi iubirea pe un taler, iar frica pe celălalt. Este important să recunoaşteţi această frică acum. Doar lăsaţi să se întâmple şi acordaţi-vă timpul necesar.
Când priviţi în partea cântarului unde este aşezată frica, vă întreb cine v-a cauzat atât de multă frică. De vină sunt experienţele acumulate din atâtea dezamăgiri? V-a spus cineva că nu sunteţi suficient de buni, sau suficient de frumoşi, că sunteţi prea bătrâni sau prea tineri? Privirea voastră a fost îndreptată în exterior în timp ce i-aţi ascultat pe ceilalţi? Ce fel de durere s-a produs în voi?
Cum ar fi să iubiţi fără nici o urmă de frică? Nu ar însemna aceasta o cale spre libertate, spre fericire şi mulţumire? Ce s-ar schimba în viaţa voastră dacă v-aţi iubi în fiecare moment, fără frică? Melek Metatron vă spune : Acest lucru este posibil şi are legătură cu realizarea divinităţii din voi.
Când vă privim, vă vedem aşa cum sunteţi : o expresie a divinităţii pe Pământ, dar datorită voalului, această realizare este atât de dificilă pentru voi. Chiar şi când aţi căpătat înţelegerea de care  aveţi nevoie pentru a realiza toate acestea, este încă dificil pentru voi să vă simţiţi divinitatea şi să o trăiţi în viaţa voastră de zi cu zi.
Din această cauză, Melek Metatron doreşte să vă conducă într-o călătorie spre profunzimile sufletului vostru. V-am spus deja că voi găsiţi în voi tot ceea ce aveţi nevoie pentru această realizare. Astfel, în voi este ceva ce este mai mare şi mai puternic decât orice aţi experimentat în exterior : INIMA VOASTRĂ DIVINĂ.
Această inimă poate fi neconştientizată, dar există în voi. Când vă abandonaţi acestei puteri, cu conştiinţa expansionată, o poartă a iubirii absolute se deschide pentru voi. Când recunoaşteţi această fortă a divinităţii şi învăţaţi să o folosiţi, în acel moment frica îşi pierde din supremaţie şi voi veţi realiza că fericirea şi mulţumirea nu sunt o coincidenţă. Voi sunteţi expresia bucuriei şi mulţumirii cu fiecare respiraţie a sufletului vostru. Este binecuvântarea experienţei că nu sunteţi singuri, ci sunteţi încorporaţi în siguranţa şi puterea sursei divine. Nimic nu vi se poate întâmpla când vă dăruiţi iubirii pentru voi. Cu cât lăsaţi mai mult ca Dumnezeu să lucreze în voi, cu atât mai mult va lucra în voi puterea divină. Cuvintele lui Christos sunt : Iubiţi-vă aproapele aşa cum vă iubiţi pe voi.
Când vă veţi închide ochii, peste câteva momente, veţi simţi puterea şi mântuirea, deoarece energiile au început deja să vă încorporeze în câmpul puterii voastre divine. Imaginaţi-vă o lumânare în mijlocul unei camere minunate. Priviţi flacăra. Cu fiecare respiraţie pe care o faceţi, această flacără se expansionează  şi luminează camera. Când vă veţi închide ochii, luaţi acea flacără cu voi, în sufletul vostru şi simţiţi cum se expansionează mai mult şi vă aduce în contact cu divinitatea din voi. Acordaţi-vă timpul necesar pentru ca această realizare să aibă loc şi lăsaţi ca fuziunea să se împlinească. Îmbrăţişaţi-vă.
Acum, imaginaţi-vă din nou balanţa. Talerul care era plin cu frică începe să se schimbe, deoarece locul fricii este ocupat de flacăra divinităţii. Un sentiment de bucurie şi mulţumire vă cuprinde.
Această iubire o purtaţi în exteriorul vostru. Frica a cedat şi a făcut loc pentru realizarea a ceea ce sunteţi cu adevărat. Dumnezeul din voi se expansionează,  şi  cu această putere şi forţă voi sunteţi perfecţi – exact aşa cum sunteţi.
De acum înainte, când vă veţi abandona iubirii şi o veţi purta în exterior, va fi diferit. Puterea divinităţii vă va permite să simţiţi libertatea, fără frica de iubire. Nu vă veţi mai întreba ce înseamnă iubirea necondiţionată , deoarece voi realizaţi că fiecare om, aşa ca şi voi, poartă Inima divină în interior. Prin recunoaşterea acestei Inimi divine voi veţi putea iubi oamenii necondiţionat.
Dacă vă va mai cuprinde frica din nou, simţiţi din nou flacăra în voi şi priviţi cum frica este arsă. Nu veţi realiza doar că sunteţi expresia bucuriei şi mulţumirii, ci bucuria şi mulţumirea se vor manifesta în sferele voastre. Ceea ce aduceţi din interior spre exterior se va arăta în fiecare mişcare a energiei voastre. Realizarea şi simţirea a ceea ce sunteţi cu adevărat lasă ca marea presiune a lui “a vrea” să cedeze locul , iar energiile vor lucra pline de putere şi iubire fără presiunea lui”a vrea” a ego-ului.
Acceptarea că fiecare om poartă în interior Inima divină vă face să simţiţi profunda mulţumire a iertării voastre. Toate acestea sunt percepute în exterior de fiecare om şi de energiile colective. Prin acestea, o mare reţea de iubire necondiţionată poate fi expansionată.
Cu forţa din voi aduceţi o mare contribuţie în munca pentru lumina de pe Pământ. Voalurile dimensiunilor sunt deja foarte subţiri şi fiecare expansiune a conştiinţei voastre contribuie la ascensiunea planetară.
Vă onorăm şi vă iubim nemăsurat.
Cu aceste cuvinte Melek Metatron îşi ia rămas bun şi vă spune:
AN’ANASHA.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.