Omar ta satt dragă Familie,
Sunt foarte bucuroasă că sunteți aici și citiți aceste rânduri. De mai mult de 18 ani lucrez ca medium al Noilor Timpuri și multe au putut să apară în toți acești ani. Cu ajutorul celor 36 de Înalți Consilieri ai Luminii, Școala Kryon a luat ființă.
Un nou Ciclu temporal a început și multe schimbări ne așteaptă. Misiunea mea este să-i ghidez cu întreaga mea sinceritate ca medium al Noilor Timpuri, pe oamenii care rezonează cu aceste informații. Pentru mine nimic nu este de la sine înțeles și fiecare persoană îmi atinge Sufletul.
Vă doresc multă bucurie și vitalitate,
Sabine - Sangitar

Noutăți

 

 

 

 

 
 
Sunt Sanat Kumara şi va întâmpin pe fiecare prin întâmpinarea familiei OMAR TA SATT.
Omar Ta Satt ne uneste şi formeaza un câmp al iubirii necondiţionate intre noi. O iubire care este atat de protectoare incat o fiinta de lumina nu va aduce doar cuvintele sale prin medium, ci chiar energia unificata ajunge în incaperile sacre. Motivul pentru care va vorbesc despre incaperile sacre este ca atunci când un colectiv se intalneste cu atât de multa iubire, iar oamenii provin din aceeaşi frecvenţa, noi vorbim cuvintele sacre.
Multi dintre voi ati realizat calea spre trezire. Mulţi se afla pe calea trezirii chiar acum şi asa cum oamenii sunt diferiti intre ei, la fel de diferita este şi trezirea pentru fiecare. Trezirea este un proces personal chiar dacă energia trezirii este la fel în fiecare om. Se întâmpla din cauza ca fiecare om are diferite asteptari despre ceea ce înseamnă trezirea pentru el.
Cand am fost pe Pământ am fost Ioan. L-am ghidat pe Isus spre trezire. A fost o sarcina inalta, iar Isus nu a avut nici un fel de asteptari în ceea ce priveste trezirea sa. Când energia trezirii a curs în Isus, el si-a deschis ochii. În profundul sufletului sau el a realizat cine este, şi, ca Fiu al lui Dumnezeu, el si-a unificat toate aspectele şi a realizat miracole. El a eliberat Lumina Prosonodo şi astfel a ghidat foarte mulţi oameni spre mântuire. Şi părţi ale Pământului au fost atinse de aceasta Lumina Prosonodo, de aceasta energie a mântuirii.
Ce înseamnă trezirea pentru voi? Ascultati cuvintele lui Sanat Kumara. Credeti-ma, toate dorinţele voastre, toate asteptarile sunt justificate, dar , cu adevărat, cea mai înaltă formă a legaturilor trezirii curge în voi pentru ca voi sa realizaţi cine sunteţi, cine sunteţi cu adevărat. Voi, în viaţa de zi cu zi, va percepeti umani. Va folositi mintea, va trăiţi viaţa zilnica, aveţi o familie. Dar nu uitati cine sunteţi cu adevărat. Când ganditi cu mintea voastră şi ganditi ca sunteţi doar un om, poate cu un suflet, dar considerati ca sunteţi doar un om, atunci toata aceasta gandire nu va serveste la nimic. Ceea ce voi sunteţi cu adevărat este fiinta divina umană. Sunteţi oameni divini şi purtaţi în voi măreţia divina care este atat de magnifica incat merge dincolo de mintea voastră. Mulţi oameni se tem de aceasta măreţie din ei, deoarece în dualitate măreţia este deseori ceva negativ. Măreţia pe care noi o numim este măreţia divinităţii, a flacarii divine. Este măreţia vietii voastre, măreţia iubirii, măreţia abilităţilor. Acum a sosit timpul sa folositi aceasta măreţie. Astfel, noi vom face totul pentru ca aspectul omnipotenţei voastre sa se expansioneze din ce în ce mai departe şi sa se conecteze pentru ca voi sa simţiţi cine sunteţi. Odata dacă simţiţi, dacă ati simtit o singura data ca sunteţi mai mult decat doar un om şi minte, atunci ceva se va elibera în voi, ceva ce noi numim flacara divina, iar când aceasta flacara arde şi se expansionează, aspectele voastre se pot unifica. Fiecare om de pe Pământ din dualitate doreşte mai mult decat orice sa fie în siguranţa şi pace, sa traiasca abundenţa, iubirea umană şi sanatatea şi chiar toate acestea sunt posibile pentru voi când va veţi folosi măreţia şi realizarea a cine sunteţi cu adevărat. Veţi primi acum o profunda experienţa deoarece chiar Sanat Kumara va lasa energia divinei omnipotente sa curga în aspectul sufletesc.
Astfel, respirati profund – singur, aspectul sufletului vostru isi gaseste calea în lumina voastră divina şi, cu sunete din Realitatea divină, Sanat Kumara va va transmite energia divina. Acesta este un proces foarte profund şi, deoarece cuvintele nu sunt suficiente pentru a descrie ce înseamnă , Sanat Kumara va intra în tacere. Aşezaţi-vă mainile pe picioare cu palmele indreptate în sus şi primiti energia prin Sanat Kumara.
(câteva momente de meditaţie ascultand sunetele)

https://www.youtube.com/watch?v=aL8kZ-iVk90
Multi dintre voi ati putut simti puterea deoarece ati fost pregătiţi sa absorbiţi energia în sufletul vostru. Aspectul sufletului este reinserat în Merkaba voastră şi incepe sa se miste. Mulţi oameni se tem de lumina lor, de puterea luminii, dar va spun, lăsaţi lumina voastră sa iasa la iveala şi aduceti-o în exterior. Cu mulţi oameni, frica de propria lor lumina se arăta în ezitarea lor de a Paşi în lume şi de a lucra cu abilităţile lor. Câteodată oamenii se tem ca sunt manipulati atunci când se dezvolta spiritual, sau chiar ca cineva incearca sa-i manipuleze. Credeti-ma, noi, fiinţele suntem pline de lumina şi iubire. Noi nu manipulăm şi nu intervenim în liberul arbitru.
Cand sunteţi treziti, când stiti cine sunteţi, atunci purtaţi o măreţie atat de mare în voi. Folositi-o pentru a va contura viaţa exact asa cum este corect pentru voi şi întâmpinati oamenii cu aceeaşi iubire pe care v-o arătam şi noi. Când sunteţi treziti şi când stiti cine sunteţi, acest lucru înseamnă şi ca purtaţi responsabilitatea, ca sunteţi responsabili pentru cum veţi aduce lumina în exterior. Şi pentru voi este valabil: nu manipulati nicidata un om, niciodată sa nu interveniti în liberul arbitru al oamenilor. Descoperiti oamenii, priviti în ochii lor şi realizaţi ca fiecare om poarta aceeaşi dorinţa, aceeaşi dorinţa în interior. Fiecare om tanjeste după iubire şi siguranţa. Voi sunteţi intr-o conştiinţa inalta. Aparţineti de frecvenţa albastră aurie şi noi ştim ca voi veţi Paşi în exterior cu măreţia voastră în iubire şi, credeti-ma, a sosit timpul sa iesiti în lume şi sa arătati ce abilităţi purtaţi şi cine sunteţi cu adevărat. Mulţi oameni sunt atat de confuzi! Ei nu stiu ce se întâmpla. Simt ca ceva se schimba , dar nu stiu ce. Voi stiti ce se întâmpla. Voi aveţi înţelepciunea iar noi avem nevoie de voi sa realizaţi calea, sa pavati calea pentru ca alti oameni sa o gaseasca. Sunt urme pline de iubire, de magie şi omnipotenta. Sanat Kumara va fi energetic alaturi de voi pe tot parcursul Festivalului, iar Sanat Kumara priveste în ochii voştri, exact asa cum a privit odata în ochii lui Isus, şi vede realizarea. Astfel rostesc cuvintele care poarta un inalt tipar energetic deoarece exprima imensa iubire pentru voi: A ni o’heved o’drach.
An’Anasha
image1

Pietre energizate

View more
image2

Cristalele de Lumină

View more
image3

Profesiile Noilor Timpuri

View more
image6

Pașii Sol'A'Vana

View more
image7

Cei 36 de Pași ai Trezirii

View more
image8

Pașii Sa'Maa'Tah

View more

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.