Omar ta satt dragă Familie,
Sunt foarte bucuroasă că sunteți aici și citiți aceste rânduri. De mai mult de 18 ani lucrez ca medium al Noilor Timpuri și multe au putut să apară în toți acești ani. Cu ajutorul celor 36 de Înalți Consilieri ai Luminii, Școala Kryon a luat ființă.
Un nou Ciclu temporal a început și multe schimbări ne așteaptă. Misiunea mea este să-i ghidez cu întreaga mea sinceritate ca medium al Noilor Timpuri, pe oamenii care rezonează cu aceste informații. Pentru mine nimic nu este de la sine înțeles și fiecare persoană îmi atinge Sufletul.
Vă doresc multă bucurie și vitalitate,
Sabine - Sangitar

Noutăți

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
Plină de lumină şi bucurie vă întâmpin, eu, Pallas Athene, prin cuvintele OMAR TA SATT.
Energia copilărească din voi, copilul vostru interior este o parte foarte importantă şi, totuşi, câteodată acordaţi mult prea puţină atenţie acestei importante părţi ale bucuriei voastre interioare. Copilul vostru interior, energia copilărească, intuiţia este plină de înţelepciune, plină de mesaje, de iubire şi lumină. Cu toate acestea mulţi oameni se îndreaptă spre intelectul lor, aud şi ascultă la nivelul intelectului şi, din această cauză pun multă presiune asupra lor şi sunt foarte stricţi cu ei. Cât de des vă întrebaţi în viaţa voastră de zi cu zi dacă vă împliniţi cererile care le-aţi pus în voi, dacă vă adaptaţi. Toate acestea sunt la nivelul intelectual şi aparţin de energia intelectului. Dacă vă îndreptaţi spre copilul vostru interior veţi observa că această energie este profund conectată cu ambasadorul iubirii din voi şi vă spune un mesaj complet diferit faţă de energia intelectului. Dacă vă întoarceţi pe deplin la această energie copilărească din voi, plini de încredere veţi observa că presiunea va dispărea, că va dispărea şi sentimentul că nu sunteţi destul de buni. Spiritualitatea nu are nimic de-a face cu stricteţea, cu presiunea. Adevărata spiritualitate este bucurie şi lumină. Bineînţeles, aşa cum a spus şi Lao’Tse, nu este întotdeauna uşor să echilibraţi dualitatea şi Realitatea Divină. Ştiţi atât de multe, sunteţi conştienţi de voi şi, totuşi, trăiţi în dualitate, poate cu oameni în jurul vostru care dezaprobă ceea ce voi faceţi. Apoi, deseori începeţi să vă îndoiţi de voi. Toate acestea vă scot din profunzimea, din echilibrul vostru. Ce v-ar ajuta în acel moment ar fi energia copilărească, copilul vostru interior, să vă îmbăiaţi în această energie, să vă expansionaţi în ea şi doar să simţiţi lucrurile aşa cum sunt, plini de bucurie şi lumină.
 
În această încarnare voi trăiţi timpuri care nu se vor mai repeta niciodată. Deseori este transmis acest mesaj prin Sangitar: nu există presiune, nici limitări. Nu fiţi atât de stricţi cu voi, nu vă îndoiţi de voi. Trăiţi-vă viaţa în bucurie şi lumină. Chiar dacă circumstanţele pot părea câteodată foarte grele, ele nu vor deveni mai uşoare dacă vă îngrijoraţi şi vă cuprinde frica, dacă vă retrageţi plini de îndoieli şi încercaţi să fugiţi de aceste situaţii care par atât de dificile în viaţa voastră de zi cu zi. Nimic din toate acestea nu vă ajută cu adevărat. Ceea ce vă ajută cu adevărat este să vă întoarceţi spre energia copilului vostru interior, să vedeţi totul într-o altă lumină.
Exact este şi în iubirea umană. Mulţi oameni se tem să trăiască iubirea, să arate şi să-i lase pe ceilalţi oameni să simtă iubirea lor, deoarece le este frică să nu fie răniţi sau părăsiţi. Da, este posibil, se poate întâmpla. Dar alternativa, care ar fi alternativa? Să păstraţi iubirea, să nu o împărtăşiţi, să nu aveţi încredere în oamenii pe care îi iubiţi? Nu, nu este nici o alternativă. Există doar un singur lucru care vă ajută să câştigaţi forţă şi putere la nivel uman: să aveţi curajul să vă deschideţi, curajul de a vă arăta şi trăi iubirea.
Frumuseţea interioară pe care copilul interior o poartă înăuntrul său este oglindită în exterior. Frumuseţea interioară se prezintă în exterior în zâmbetul de pe faţă, în ochii voştri. Atât de mulţi oameni sunt tensionaţi deoarece nu ştiu ce se întâmplă, dar nu este important în viaţa voastră de zi cu zi. În viaţa voastră zilnică este important să simţiţi bucuria şi lumina. Am ajuns în noile timpuri deja de mult timp, iar intenţia nu se prezintă prin numărul de seminarii la care luaţi parte. Intenţia se arată când aveţi dorinţa în voi să trăiţi în copilul vostru interior, să îndrăzniţi să faceţi ceea ce v-ar plăcea să faceţi. Să vă permiteţi, să vă acordaţi dorinţa care poate părea chiar imposibilă în acest moment deoarece intelectul vă spune astfel, din nou. Ştiu, ştiu despre grijile voastre din viaţa de zi cu zi. Chiar şi aşa, când trimiteţi multă energie în această îngrijorare, ele se expansionează şi devin şi mai mari şi mai puternice. Nu sunt doar cuvinte, ar fi chiar un pas foarte mare dacă aţi putea să ieşiţi din această energie a grijilor, chiar dacă şi pentru doar câteva momente, şi să vă întoarceţi spre copilul vostru interior, să simţiţi curgerea luminoasă – astfel, multe lucruri din viaţa voastră de zi cu zi ar deveni mai uşoare.
Voi sunteţi echipaţi cu tot ceea ce aveţi nevoie. Creaţi ca lumini în univers de către părinţii voştri originari, voi aveţi un nume originar şi purtaţi totul în interiorul vostru. Astfel, voi purtaţi şi energia copilului interior. Există o planetă care este înalt dezvoltată. Se numeşte Marajanas. Fiinţele de acolo sunt copii. Plini de înţelepciune, de bucurie, iubire şi lumină, ei trăiesc pe această planetă. Ei nu întreabă de ce sau pentru ce. Ei nici măcar nu încearcă să înţeleagă energiile cu intelectul lor. Ei absorb energiile şi le lasă să curgă. Din această cauză, această planetă este energetic foarte expansionată. Şi voi v-aţi încarnat pe această planetă de multe ori şi aţi lăsat urme de lumină în cea mai înaltă conştiinţă a voastră, ca Avatari. Moştenirea lui Dumnezeu a fost ancorată acolo de voi. De multe ori aţi lăsat iubirea, bucuria şi lumina propriei voastre personalităţi. Deoarece este foarte important în aceste timpuri să aduceţi înapoi aceste energii, vă cer acum: Întoarceţi-vă spre ambasadorul iubirii din voi, spre grupul vostru personal de îngeri plin de iubire. Cereţi grupului vostru personal de îngeri să tragă aspectele care sunt necesare pentru această călătorie, în focul divin. Acum vă invit: doar lăsaţi ca totul să se întâmple dacă unele aspecte energetice îşi găsesc calea pe Marajanas, spre urmele luminoase lăsate de voi. Când veţi ajunge acolo, voi veţi fi întâmpinaţi. Veţi vedea, veţi simţi ce înseamnă să întâlniţi bucuria şi lumina. Astfel călătoria începe acum.
(câteva momente de meditaţie pentru a simţi energia)
Astfel voi lăsaţi ca energia copilului interior să se nască plină de înţelepciunea din voi. Ancorată în aspectele voastre, această energie, născută din înţelepciune, plină de iubire va fi ancorată acum în voi. Poate vă puteţi vedea copilul interior, bucuria, iubirea cu care primeşte această energie. Dacă îmi permiteţi, voi fi foarte bucuroasă dacă astăzi v-aţi putea împlini o dorinţă oricât ar fi ea de mică sau de mare. Veţi stabili astfel un exemplu.
Iubirea mea este alături de voi.AN’ANASHA.
image1

Pietre energizate

View more
image2

Cristalele de Lumină

View more
image3

Profesiile Noilor Timpuri

View more
image6

Pașii Sol'A'Vana

View more
image7

Cei 36 de Pași ai Trezirii

View more
image8

Pașii Sa'Maa'Tah

View more

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.