Omar ta satt dragă Familie,
Sunt foarte bucuroasă că sunteți aici și citiți aceste rânduri. De mai mult de 18 ani lucrez ca medium al Noilor Timpuri și multe au putut să apară în toți acești ani. Cu ajutorul celor 36 de Înalți Consilieri ai Luminii, Școala Kryon a luat ființă.
Un nou Ciclu temporal a început și multe schimbări ne așteaptă. Misiunea mea este să-i ghidez cu întreaga mea sinceritate ca medium al Noilor Timpuri, pe oamenii care rezonează cu aceste informații. Pentru mine nimic nu este de la sine înțeles și fiecare persoană îmi atinge Sufletul.
Vă doresc multă bucurie și vitalitate,
Sabine - Sangitar
 
Sunt Nathaniel, sunt Îngerul Auriu al vindecării care acum și aici, dincolo de spațiu și timp, este prezent în acest spațiu și vă transmite fiecăruia dintre voi mesajele prin Sangitar către sufletul vostru. Puteți simți strălucirea luminii și energia atunci când un înalt Înger al vindecării sosește cu lumina aurie pentru a vă vedea, pentru a vă face să simțiți mai intens, pentru a vă atinge, pentru a vorbi cu voi.
Ați experimentat atât de multe în fiecare moment, Ciclul cel Nou a fost alimentat și, cu fiecare mesaj, cu fiecare cuvânt, schimbările au fost alimentate și au început. Așa cum ați aflat cu toții, un subiect foarte important în aceste zile este legat de noul sistem de chakre deoarece este baza pentru ceea ce se petrece acum cu voi. Într-o perioadă în care v-ați încarnat în Lemuria ca înalte lumini, erați lumini pure în câmpul auriu al chakrelor unificate, plini de iubire și beatitudine, pline de smerenie, de grație și de strălucire. Cu cea mai profundă intenție, fiecare dintre voi a mers în Lemuria pentru a acționa acolo, pentru a ajuta și susține ca ordinea divină să fie readusă pentru foarte multe planete. Dar strălucirea, iubirea, smerenia și grația voastră erau atât de ancorate în câmpul auriu al chakrelor voastre unificate încât nu era posibil pentru voi să acționați și, astfel, s-a decis ca pentru multe încarnări să vă densificați, să vă asumați un corp. A apărut sistemul chakrelor și marele plan era ca voi, cu chakra rădăcină să simțiți mai bine dualitatea și să preluați energiile dualității dar nu s-a așteptat, nici o înaltă lumină nu a intuit cât de profund veți intra în dualitate. Nu doar ați preluat energiile colective ale dualității ci le-ați și păstrat și, din ce în ce mai mult și mai profund ați pătruns în dualitate.
 Energiile NA’NAAM nu au putut fi transmise pe planeta voastră iar sunetul creației lui Dumnezeu TORA’AN’TARIA exista în vibrația luminii voastre dar marea majoritate era atât de focalizată pe ceea ce se întâmpla în dualitate încât nu a mai auzit sunetul creației lui Dumnezeu. Să nu simțiți sunetul creației lui Dumnezeu înseamnă că nu puteați simți sunetul propriei voastre creații și astfel a luat naștere această separare aparentă, și din ce în ce mai adânc oamenii au intrat în energia dualității. Aceasta este numită marea iluzie.
În diferite stadii de evoluție v-ați dezvoltat atât de mult încât ați simțit că ceva mai exista și v-ați amintit că sunteți mai mult decât doar oameni. Înainte de Atlantida au existat 2 epoci în care fiecare dintre voi a fost pregătit. În această pregătire ați primit multe inițieri și era posibil pentru voi să vă percepeți ca lumini din punct de vedere spiritual, nu aveați îndoieli. Când a sosit epoca Atlantidei, voi erai pregătiți, foarte luminoși, cu toate abilitățile voastre și cu o înaltă spiritualitate ați acționat pentru lumină. Ați realizat miracole. Miracolul cel mai mare a fost faptul că Dumnezeu a continuat să respire, că ați reușit să expansionați energia Pământului pentru a fi posibilă expansiunea oamenilor în continuare. Aceste miracole le-ați realizat într-o singură încarnare, o încarnare care a durat foarte mult timp. În sălile Amenti v-ați refăcut, ați realizat ceva măreț dar nu puteați simți bucuria pe deplin. Știați și ați simțit că ați realizat ceva măreț dar bucuria nu ați simțit-o deoarece sistemul chakrelor s-a dezvoltat foarte încet și căldura inimii, sentimentul față de propria persoană nu erau dezvoltate. Acestea erau necesare pentru a putea acționa în continuare pe Pământ în următoarele încarnări. Universul, cu întreaga sa iubire, știa că ar trebui să se întâmple ceva ce să vă susțină pe Pământ pentru a putea simți ce înseamnă nu doar să fiți profund spirituali, într-o profundă intenție, ci și ce înseamnă să vă iubiți pe voi chiar dacă aveți un corp fizic, ce înseamnă iertarea, compasiunea, iubirea, mai ales iubirea față de sine și în infinita bunătate, o bunătate ce nu  poate fi descrisă în cuvinte, Sursa divină a decis să trimită pe Fiul lui Dumnezeu în dualitate. Cei mai mulți oameni care sunt conștienți și care au clarsimțire își pot imagina ce a însemnat acest lucru. La această decizie nu putea fi spus dinainte ce se va întâmpla dacă Fiul lui Dumnezeu va intra în dualitate și, așa cum știți, el s-a născut și, așa ca și voi, a uitat mult timp cine era cu adevărat. Aici a acționat smerenia, grația și lumina deoarece mulți dintre voi ați contribuit la reamintirea lui Isus. Și el a parcurs un ciclu ca și voi și s-a trezit ca Fiu al Lui Dumnezeu. În timp ce se trezea sunetul creației lui Dumnezeu TORA’AN’TARIA vibra în toate celulele sale, era TORA’AN’TARIA plin de smerenie, plin de iubire, plin de compasiune. Mulți dintre voi au mers pe această cale alături de el pentru a arăta umanității ce este posibil, ce este iertarea, ce este compasiunea, ce este durerea.
TORA’AN’TARIA se află și în Univers, este energia căutată de Înaltele Lumini pentru a fi mai aproape de Dumnezeu. Când TORA’AN’TARIA răsună, Înaltele Lumini din Univers se apleacă și preiau această energie atât de profund în lumina lor și, intră astfel într-o profundă, foarte profundă intenție și simt dorul de a fi mai aproape de sursa divină. În acest Nou Ciclu în care vă aflați acum, TORA’AN’TARIA, sunetul creației lui Dumnezeu, ca și Noul Sistem de Chakre va avea o mare însemnătate. Veți auzi multe despre acestea iar conștiința voastră se va expansiona tot mai mult deoarece fiecare evoluție a conștiinței voastre vă aduce puțin mai aproape de sursa divină. Toată ființa voastră, toată viața voastră, tot ceea ce sunteți este inundat de dorul profund de a fi mai aproape de Dumnezeu.
Prin fiecare transmisie, prin fiecare cuvânt, prin fiecare energie vă purtăm puțin mai departe. Ne bucurăm foarte mult că a început Noul Cilcu și totul poate fi hrănit. Așteptăm foarte multe schimbări și ne bucurăm foarte mult să vă privim cum evoluați pe treptele conștiinței. Atunci când perioada de acomodare se va încheia, TORA’AN’TARIA va fi transmisă în timpul liniar de multe ori deoarece, cu cât se va alimenta mai mult această energie, cu atât mai intens vor putea fi transmite aceste sunete care, împreună cu energia NA’NAAM se vor putea ancora nu doar în aspectele voastre ci și în straturile sufletului vostru, în mod perceptibil. Această aparentă separare care, uneori, în dualitate este atât de perceptibilă pentru voi chiar dacă sunteți spirituali, se va dizolva. Poate vă puteți imagina, noi vă spunem foarte des: nu sunteți singuri, suntem alături de voi dar, prin sunetele TORA’AN’TARIA aceste cuvinte vor avea o nouă însemnătate pentru voi deoarece veți simți foarte intens că, într-adevăr nu sunteți singuri. Dacă acest lucru se întâmplă, vă veți ridica și veți simți în voi curajul divin de a fi ceea ce sunteți cu adevărat, oameni divini pe Pământ.
Noi înțelegem cu adevărat că în viața voastră de zi cu zi există situații dificile pentru voi în care nu este ușor să vorbiți și să arătați cine sunteți. Există oameni care încearcă să vă oprească sau vă întorc spatele dar, ascultați cuvintele mele: Simțiți curajul în voi, curajul este atributul lui Dumnezeu, este folositor și vă susține deoarece nu sunteți singuri. Această siguranță vă va purta, vă va aduce mai departe, această siguranță vă va permite să intrați profund în voi și tot ceea ce vă mai blochează încă poate fi dizolvat.
Voi purtați făclia iar această făclie nu vrea doar să lumineze ci poartă o energie. Alegeți cuvinte înțelepte, cuvinte pe care oamenii le pot accepta și veți observa că totul se va schimba dacă purtați această făclie. Chakra Edinaa este fundamentală pentru ca noul sistem de chakre să se formeze deoarece în jurul chakrei Edinaa se depune o coroană aurie foarte importantă. Acolo se așează chakra unficată aurie iar sunetele TORA’AN’TARIA le veți simți atât de intens încât veți fi plini de fericire. Este o diferență dacă sunteți mulțumiți sau fericiți sau beatifici deoarece beatitudinea ține de faptul că simțiți sămânța lui Christos. Acum, prin sunetele Realității Divine, sunetele TORA’AN’TARIA vă vor fi transmise. Bucurați-vă! Vă aduc un auriu AN’ANASHA.
 
(https://youtu.be/u5FyRZbqfeM)
image1

Pietre energizate

View more
image2

Cristalele de Lumină

View more
image3

Profesiile Noilor Timpuri

View more
image6

Pașii Sol'A'Vana

View more
image7

Cei 36 de Pași ai Trezirii

View more
image8

Pașii Sa'Maa'Tah

View more

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.