Noutăți

 

 

 

 

 
Sunt Îngerul Mihail, prin sunetele OMAR TA SATT întâmpin colectivul, v[ întâmpin pe fiecare dintre voi.
Îngerul Mihail este purtătorul energiei Sabiei Excalibur. Acestea sunt sunetele pe care voi le cunoașteți în dualitate, dar sunetele din Realitatea Divină sunt Shoon’A’Naar. Shoon’A’Naar este moștenirea lui Dumnezeu și este plină de multă putere și forță în această perioadă, multă strălucire și lumină, deoarece fiecare moștenire a lui Dumnezeu începe acum, în această perioadă, să circule foarte înalt ca energie și putere de acțiune. De abia acum este permis ca aceste instrumente să fie folosite pe deplin, cu o mare putere de strălucire, așa cum este Shoon’A’Naar, Sabia Excalibur.
Fiecare om o poartă sine, așa cum fiecare om poartă moștenirea lui Dumnezei în sine, dar pentru mulți oameni această energie nu este activată, nu este folosită, deși toți oamenii care au sosit aici, ați acționat cu Sabia Excalibur în diverse încarnări. În fiecare Ciclu temporal ați folosit această moștenire a lui Dumnezeu. Deseori Magii dintre voi au fost cei care cu Sabia Excalibur au împuternicit manifestarea. La fel au fost preotesele și preoții, au fost vindecătorii, au fost și luptătorii luminii.
În Ciclurile temporale anterioare, sabia Excalibur a fost alimentată cu puterea masculină și astfel era posibil să acționați cu ea. Noi am adăugat energia feminină. Acum, în aceste timpuri a avut loc o mare fuziune și ambele energii circulă în Sabia Excalibur. Lumina Nyoonică, energia Maeștrilor Weiadeeni sunt adăugate. Se formează una dintre cele mai puternice energii pe care o puteți purta în voi și, pe această Planetă, devine vizibilă ca Moștenirea lui Dumnezeu.
Shoon’A’Naar are multe abilități diferite, poate fi folosită în multe moduri. Nu există nimic ce nu poate fi transformat atunci când timpul este potrivit. Mulți dintre voi vor deschide Quin’Taas astfel. Multă forță, multă putere care circulă în Shoon’A’Naar. La un moment dat, nu putem spune când, așa va fi întreaga moștenire a lui Dumnezeu, se va ancora în Excalibur. Vă puteți imagina ce forță va fi când întreaga Moștenire a lui Dumnezeu, gândurile pure ale lui Dumnezeu se vor înmănunchea și se vor contopi într-o singură energie.
Este o mare unificare și astfel, va deveni Gândul lui Dumnezeu, forța lui Dumnezeu. Acum este bine și benefic să vă ocupați cu această energie, deoarece acum, în această perioadă de tranziție, puteți realiza atât de multe, dar este nevoie de activarea ei în voi pentru a putea folosi acest instrument în acest fel. În această unificare pot vedea că la majoritatea oamenilor Shoon’A’Naar este deja activat, dar vă spun și vouă: activați Shoon’A’Naar de mai multe ori, acționați cât mai des posibil cu această energie.
Quin’Taas are nevoie de această energie. Acum, în această clipă, dincolo de spațiu și timp, eu, Îngerul Mihail, împreună cu multe lumini, Moștenirea lui Dumnezeu, ShonAn Shoon’A’Naar o voi aprinde în voi. Acest lucru se întâmplă în sunetele Realității Divine. În tot acest timp noi vă vom împământa la toate nivelele.
(...)
Acestea sunt miracole. Conștientizați acest lucru. Aceste daruri vor conduce la miracole, sunt miracole care v-au fost aduse cu multă iubire. Deschideți-vă Ochiul Interior. Poate că este posibil să vedeți Shoon’A’Naar. Poartă într-adevăr forma unei săbii.
Poate puteți simți această forță. Respirați într-un ritm cu Shoon’A’Naar. Cu fiecare respirație pe care o faceți, această conexiune devine mai puternică.
Acum formați-vă intenția de a vă uni chakrele. Chemați-vă Grupul personal de Îngeri, ajutoarele interioare, Ambasadorul Iubirii și Îngerul Păzitor.
Simțiți această energie vie, simțiți viața, simțiți curajul, simțiți blândețea.
Rugați-l pe Îngerul Auriu să unifice cât mai multe aspecte este bine și potrivit pentru voi în acest moment. Rostiți-vă numele originar.
Noi acum vom deschide câmpul din Avalon pentru voi. Cu câteva respirații, câteva aspecte ale voastre vor intra în acest câmp. Shoon’A’Naar, Ambasadorul Iubirii și Îngerul Păzitor vă însoțesc.
Vedeți Shoon’A’Naar cu vârful în sus. Așezați pe vârful ei Cristalul Lay’O’Esha.
În perioada Avalonului, mulți preoți și preotese, vindecători, magi au renunțat la iubirea umană. Mulți dintre voi ați jurat că nu veți trăi niciodată iubirea umană iar alții au jurat să iubească un singur om. Este posibil ca toate aceste jurăminte să vă afecteze în această viață, de aceea vă întreb: sunteți pregătiți să lăsați în urmă aceste jurăminte și promisiuni care nu vă mai sunt folositoare în această perioadă?
Dacă sunteți pregătiți, lăsați Shoon’A’Naar să se rotească în sensul invers al acelor de ceasornic sub forma unui 8 culcat și spuneți: sunt pregătit să eliberez. Când simțiți că jurămintele, promisiunile s-au dizolvat, atunci, împreună cu Ambasadorul Iubirii și Îngerul Păzitor întoarceți-vă din Avalon și respirați profund de câteva ori. Rotiți acum Shoon’A’Naar cu vârful în jos. Priviți din nou această energie, Moștenirea lui Dumnezeu.
Puteți realiza foarte multe. Ar fi important, de ajutor și benefic să repetați acest proces pentru ca promisiunile și jurămintele să se dizolve pe deplin. Mulțumiți ajutoarelor voastre interioare și simțiți din nou acel sentiment al libertății.
Îngerul Mihail vă aduce un auriu An’Anasha.
An’Anasha
 

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.