Noutăți

 

 

 

 

 
Iubiții mei copii umani, sunt Shakti și vă întâmpin prin sunetele Realității Divine, OMAR TA SATT.
Energiile se expansionează dincolo de spațiu și timp. Voi conștientizați ce sunteți cu adevărat. Shakti rostește cuvintele iubirii. Vă vorbesc dragii mei copii umani. Plină de blândețe, de iubire, mă îndrept spre voi și sunt alături de voi. În atât de multe vieți pe care deja le-ați trăit, a fost nevoie de energia acțiunii, a puterii. Deseori a trebuit să experimentați acea luptă luminoasă, a trebuit o trăiți, dar în această viață blândețea ar trebui să vă ghideze prin viața voastră, prin toate aspectele ei, deoarece energia blândeții, atunci când deveniți tăcuți, puteți simți ce înseamnă pentru voi această energie.
Dacă există războaie pe Planetă, dacă oamenii se luptă între ei, dacă popoarele sunt dezbinate, atunci blândețea este cea care aduce pacea. Niciodată nu poate fi lupta cea care să aducă pacea. Pacea, iubirea, iubirea de sine, siguranța, toate le creați prin blândețe. Aceste energii conțin o imensă forță, dar o forță care nu este gălăgioasă, este tăcută. Nu apare în prim-plan. Blândețea este deseori subestimată tocmai pentru că este tăcută și nu gălăgioasă, dar voi puteți atinge atât de multe și în voi înșivă prin blândețe, puteți ajunge la pacea interioară, la relaxare, bucurie, iubire de sine și frumusețe.
Când oamenii sunt blânzi, probabil că au ajuns la propriul sine și știu că nu trebuie să fie gălăgioși pentru a fi ascultați. Cum este în cazul vostru? Cât de multă blândețe purtați în voi? Cât de des sunteți în tăcere? Cât de des sunteți prezenți în voi?
În anturajul vostru, în viața de zi cu zi, atunci când oamenii se războiesc, cu forța voastră blândă puteți crea pace. Fiecare energie intensă, la fel ca Sabia Excalibur, s-a contopit cu energia feminină blândă, deoarece chiar în aceste timpuri este atât de importantă. Un om blând nu judecă, un om blând este foarte înțelept și trăiește această înțelepciune, deseori în tăcere. Dar noi vedem, noi vă vedem. Fiți blânzi cu voi înșivă, nu încercați să vă luptați cu voi, fiți în pace cu voi, nu fiți atât de severi cu voi ci deschideți-vă pentru bucurie. Simțiți energia pe care Shakti v-o aduce, simțiți cum vă liniștește și cum vă șoptește: iubiții mei copii umani, totul este bine.
Simțiți în planul vostru emoțional energia lui Shakti. În timpul zilei ați preluat multe energii minunate. Foarte multe s-au întâmplat în voi, ați acționat mult pentru alți oameni. Această transformare din voi vă deschide pentru ceva nou, deschide un miracol din voi. Shakti, cu o inițiere profundă vă va aduce multă energie, atât cât este bine și potrivit pentru voi în acest moment. După ce această transmisie se încheie, Miracolul din voi se poate deschide, vă poate dărui siguranță, iubire, înțelepciune și conștientizare.
Și astfel, acum, prin sunetele din Realitatea Divină, primiți acum această inițiere cu fluxurile energiei lui Shakti.
(...)
Iubiții mei copii umani. Această energie care, sub forma unei inițieri v-a fost adusă, este foarte intensă, dar și foarte blândă. Acordați acestei energii timp pentru a se desfășura, dar să știți că miracolul se va deschide. Toate energiile pe care le-ați preluat în această zi au fost ancorate în voi. Dacă ați putea vedea pentru o clipă cum străluciți, cât de frumoși sunteți, cât de minunați sunteți!
Astfel, noi vă spunem: sunteți cei mai buni pe care Sol’A’Vana îi poartă.
An’Anasha 
 

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.