Noutăți

 

 

 

 

 
Sunt Kryon, sunt prietenul vostru care vă însoțește. Vă întâmpin prin sunetele OMAR TA SATT.
Kryon este o lumină magnetică. Așa am fost eu creat într-un Univers magnetic. Am părăsit acest Univers pentru a acționa pentru voi, pentru Planeta voastră. Am fuzionat cu multe lumini. Sunt ceea ce sunt, sunt Kryon și energia mea a iubirii magnetice este intensă, plină de strălucire. Această iubire magnetică, acum, în aceste timpuri pe care voi le trăiți pe Planeta voastră, este necesară. Întreaga Planetă are nevoie de energia magnetică a iubirii. Lady Shyenna are nevoie de ea, fiecare om, fiecare ființă are nevoie de ea. Energia magnetică a iubirii înseamnă, de asemenea, că acel dor profund pe care voi îl simțiți este împuternicit pentru ca voi să evoluați, conștiința voastră să se înalțe, să puteți percepe mai bine Realitatea Divină și să înțelegeți ce înseamnă să fiți mai mult decât doar oameni.
Energia iubirii magnetice vă aduce mai aproape de Realitatea Divină. Intrați mai profund în câmpurile din Quin’Taas, în câmpurile din Sa’Maa’Tah și astfel intrați mai profund în Moștenirea lui Dumnezeu, în gândul lui Dumnezeu, în iubirea lui Dumnezeu.
Voi vă aflați într-o perioadă de tranziție. Multe ființe au vorbit multe despre aceasta și, cu toate acestea, voi simțiți că această perioadă de tranziție este cu mult mai greu de parcurs decât mulți dintre voi v-ați fi imaginat vreodată. O perioadă de tranziție înseamnă o perioadă din timpul liniar care vă arată că ceva nou se naște, ceva ce nu ați mai trăit niciodată. În același timp este o parte a energiei originare care este restabilită, deoarece niciodată nu a existat un plan pentru ca Planeta să se îndepărteze atât de mult de liniile magnetice divine.
Perioada de tranziție pentru oameni este aproape insuportabilă, ei simt ca și cum s-ar afla în fața unui zid și nu pot trece mai departe. Se întreabă de ce este astfel, ce înseamnă, de ce nu poate să treacă mai repede, de ce nu pot trece mai ușor, dar este o parte din ceea ce se întâmplă pe Planeta voastră. Este nevoie de aceste transformări pentru această tranziție, dar este nevoie de timp pentru ca aceste transformări să fie de folos.
Este vorba de a elibera ceva, întreaga Planetă trebuie să se debaraseze de tiparele vechi. Și voi la fel. Nu este vorba despre un singur om, este vorba despre toți oamenii, despre conștiința Planetei, despre fiecare ființă și fiecare resimte această perioadă de tranziție în felul său, dar faptul că știți că este o perioadă de tranziție și că se va încheia, pentru voi, este o mare susținere.
Mereu vor exista oameni care vor merge primii prin această perioadă de tranziție și foarte mulți dintre voi sunteți aleși pentru a face acest lucru. Este nevoie de mult curaj, de rezistență, de încredere, este nevoie de multă iubire, înțelegere, atenție, grijă, recunoștință. Cu cât mai mult trăiește fiecare om atributele divine, cu atât mai ușor îi va fi să treacă prin această perioadă de tranziție.
Dacă mulți oameni se adună pentru a realiza ceva împreună, se formează o mare forță care este eliberată, o putere imensă ia naștere atunci când mulți se adună, când mulți se unesc. Astfel perioada de tranziție nu va fi doar mai ușoară ci se va încheia cu mult mai repede. Atât de des suntem întrebați: Când se va termina perioada de tranziție? Când se va deschide marele câmp divin Quin’Taas? Când se va restabili starea originară? Când va dispărea dualitatea? Depinde voi. De aceea este atât de important ca mulți oameni să se unească pentru ca, cu multă forță să acționeze, să nu judece ci să se focalizeze asupra a ceea ce este important.
Importante sunt atributele divine, moștenirea lui Dumnezeu, lumina, ceea ce este adevărat și frumos, viața care pulsează în voi, intenția care vibrează în voi, intenția mai multor oameni care se unesc și pășesc pe această cale. Există multe căi și oameni care se unesc, care văd lumina și care acționează pentru întreg și cu toții sunt acei oameni care vor trece mai ușor prin această perioadă de tranziție și vor descoperi ceva ce nu poate fi descris prin cuvinte, deoarece starea originară este foarte greu de descris prin cuvinte.
Dualitatea este mai ușor de descris prin cuvinte omenești, Realitatea Divină pentru a fi descrisă, este nevoie de oameni care simt, cuvintele nu sunt suficiente pentru a descrie ceea ce este originar. Foarte mulți oameni de pe această Planetă sunt prinși în dualitate și văd și înțeleg multe situații ale transformării ca și cum așa ar trebui să fie, sunt plini de griji și nu știu cum să se comporte. Acea ruptură din interior a acestor oameni, este deosebit de intensă. De aceea este atât de important să existe oameni care, dincolo de cuvinte să fie pregătiți să simtă, deoarece adevărul poate fi simțit mai mult decât descris.
Niciodată nu ați fost creați pentru a simți suferința, pentru a simți durerea, pentru a vă lupta, pentru a purta griji și frici, nu ați fost creați pentru acestea. Starea originară arată că fluxul vieții este total diferit, plin de fericire, iubire umană, siguranță, abundență, bucurie, sănătate. Încă este greu de imaginat în aceste timpuri, pentru foarte mulți oameni și poate și pentru voi, de aceea este cu atât mai important să preluați cuvintele Realității Divine cu energiile lor, să ascultați cuvintele, deoarece ele sunt expresia adevărului și perfecțiunii.
Noi putem vedea întregul, toți oamenii, toate ființele, Planeta, conștiința Planetei, o vedem pe Lady Shyenna, vă vedem pe voi. Știm cât de multe ați făcut deja, exact acum, în această clipă pentru a vă afla aici și a asculta cuvintele lui Kryon. Vă chem să rămâneți în continuare în încredere. Fiți alături de oameni, oamenii care vă sunt benefici, oameni care au același scop, oameni care rostesc cuvinte iubitoare, oameni care au ochi luminoși, oameni a căror Suflet vă atinge. Sunt oamenii care se unesc și care realizează ceva măreț, deoarece trebuie să știți că fiecare energie care vă este adusă în aceste timpuri este cu mult mai puternică decât a fost vreodată.
Atunci când Kryon rostește aceste cuvinte, ele înseamnă ceva profund. Cuvintele noastre au o însemnătate profundă și mulți dintre voi o pot simți. Fiecare energie este cu mult mai puternică, iar atunci când se unește cu mulți oameni, se naște o strălucire dincolo de minte. Cu această strălucire, voi, oamenii puteți atinge, puteți conduce oamenii în trezire, puteți trimite oamenilor compasiune, puteți realiza vindecări, puteți realiza atât de multe dacă aveți încredere în cuvintele lui Kryon, dacă înțelegeți cu adevărat, dacă simțiți foarte profund în voi că va exista o lume nouă, că aceste transformări sunt necesare, chiar dacă sunt atât de dureroase. Aceste transformări sunt necesare.
V-am transmis acest mesaj foarte des iar acum sunteți exact în mijlocul evenimentelor, dar fiți siguri că noi suntem aici pentru voi, cu fiecare respirație pe care o realizați. Iubirea ce o simțim pentru voi curge, se revarsă. Isus, Fiul lui Dumnezeu este foarte de aproape de voi, de oameni. Toate acestea le puteți simți dacă nu sunteți captivi în dualitate, dacă aceasta nu vă acaparează, dacă înțelegeți că este doar o perioadă.
Trebuie să vă spun că această perioadă se va intensifica. De aceea căutați pacea în voi și aduceți pacea și în exterior. Dacă, în viața de zi cu zi, purtați griji sau frici, chemați-ne, chemați-l pe Kryon și vom revărsa asupra voastră energia iubirii magnetice care va pătrunde profund în straturile Sufletului vostru și impulsurile Sufletului vostru vor deveni perceptibile. Prin înțelepciunea voastră veți ști atunci care este cel mai potrivit Pas, vă veți simți puternici, sănătoși, plini de bucuria vieții, deoarece și în aceste timpuri ale transformării puteți simți bucuria vieții. Este important să o simțiți.
Imaginați-vă dacă mii de oameni s-ar uni și ar simți bucurie, fericire, ce s-ar întâmpla? Este o cu totul altă imagine, altă energie decât dacă sunteți alături de oameni care trăiesc într-o continuă frică, care judecă, care, în plan uman, în dualitate, vor să aibă mereu dreptate, care țin partea cuiva. Toate acestea înseamnă lupte, vă fac mici, înguști, limitați. Dacă sunteți toleranți și conștientizați, vă simți puternici și această energie puternică o puteți folosi în interiorul vostru. Aveți anumite abilități, vedeți și simțiți anumite lucruri, sunteți deschiși, vă expansionați. Dualitatea o întâlniți zi de zi , dar voi veți zâmbi și veți spune: port în minte puterea creatoare, port lumina în mine, sunt pregătit pentru fiecare transformare, sunt deschis, sunt tolerant.
Atunci veți vedea cum, dintr-o dată, totul se transformă, deoarece dualitatea se agață de oamenii mici, limitați, caută oameni pe care să-i acapareze. Nu vă lăsați acaparați de nimeni, deveniți liberi deoarece sunteți liberi, sunteți ființe divine. Sunteți liberi și în această libertate dețineți puterea manifestării, puterea de a conștientiza, purtați cunoașterea și înțelepciunea și astfel veți trece mai ușor prin această perioadă de tranziție.
Înainte ca Kryon să-și ia rămas bun de la voi, revărs asupra voastră energia iubirii magnetice. Bucurați-vă de aceste clipe și simțiți cât de multă putere vă aduce această energie, cum Sufletul vostru iubește această energie și, în același timp, dorul vostru de a evolua devine mai intens și vă deschideți mai mult. Așa să fie.
An’Anasha
 

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.