Noutăți

 

 

 

 

 
Transmisă prin Sabine Sangitar în 6 Ianuarie 2016 – 19:30
Isus:
·         Nu vă ascundeți
·         Oamenii luminii sunt atacați
·         Este un timp plin de magie și miracole
Sunt cine sunt, cine am fost și voi fi mereu. Sunt Isus. Sunt Fiul lui Dumnezeu. Prin sunetele OMAR TA SATT vă întâmpin pe fiecare și eu, Isus, folosesc acest moment al prezentului pentru a vă aduce energia mea cu toată iubirea mea prin fiecare cuvânt pe care vi-l adresez prin Sangitar.
În timpul liniar a început un nou an pentru voi. Dar mai mult a început un Nou Ciclu și veți simți cum timpul liniar se dizolvă din ce în ce mai mult. Mult mai intens decât timpul, așa cum voi îl cunoașteți, Ciclurile își găsesc calea și în funcție de ele veți începe să gândiți. Noul Ciclu a sosit și energiile care hrănesc deja Noul Ciclu se arată iar Faza de Adaptare care este la început, este mult mai intensă. Pentru conștiința Pământului, pentru Lady Shyenna sunt consecințe de natură energetică, dar și pentru toți oamenii care trăiesc pe Solvana. Fiecare energie care vă este adusă crește în Putere, în Lumină și Forță. Și acestea sunt incluse în Noul Ciclu.
Foarte multe s-au schimbat deja  și multe schimbări devin din ce în ce mai intense iar eu apelez la toți oamenii care poartă în ei o căldură conștientă a inimii să permită aceste schimbări, să nu le judece prea mult ci să le accepte în certitudinea că totul este bine. Cu toate acestea suntem plin de compasiune pentru atât de mulți oameni care experimentează suferința dar și violența, care sunt expuși transformărilor imediat și, uneori, pierd tot ceea ce le este drag. Nu doar lucrurile materiale dar și oameni dragi. Acești oameni au nevoie de alți oameni care sunt plini de căldura inimii și care înțeleg în profunzimea sufletului lor, care înțeleg cuvântul SHIMAA în sunetele lui, în sunetele lor. Lumina sufletului care îi unește pe toți oamenii împreună. Și totuși există încă oameni reticenți, care sunt angajați în propriul lor proces violent de transformare, oameni care sunt dispuși să omoare alți oameni sau chiar să extermine întregi națiuni. Acestea sunt forțele de frecare pe care le-am prezis iar repetarea tiparelor energetice este foarte intensă în momentul prezent și din acest motiv am fost ales eu, Fiul lui Dumnezeu, astăzi și în acest moment să vă aduc mesajele că și eu, ca Fiu al lui Dumnezeu, Isus, am fost odată pe Pământ. Când am fost pe Pământ era un timp în care,împreună am trăit perioade dificile cu multe conflicte interioare, cu frici și, totuși, exista cercul interior și cel exterior și foarte mulți oameni care simțeau acel sentiment al iubirii, simțeau că trebuie să-i sprijine pe acei oameni care îi atacau. Este foarte important pentru mine să exprim acest lucru în acest moment: Nu vă ascundeți. Indiferent de calea pe care ați ales-o, acum este timpul să ieșiți în față, să vă recunoașteți calea și viața voastră spirituală. O mare parte din mass media voastră încearcă să vă inducă frica sau să stârnească conflicte. Oamenii luminoși sunt atacați. Cu cât sunt mai luminoși cu atât mai mari sunt atacurile. Și vreau să vă amintesc că și eu, Isus, am fost atacat foarte mult. Am fost calomniat, am fost trădat. Au fost spuse despre mine cuvinte care erau departe de orice adevăr. Dacă nu ar fi existat un cerc de oameni iubitori care credeau în mine, voi nu ați fi acum aici deoarece Dumnezeu ar fi inhalat. Oricât de mult ar încerca puterile din aceste timpuri să atace exact oamenii plini de lumină, să răspândească minciuni, nu îi credeți deoarece lumina din fiecare om este mai puternică decât orice altceva. Nu vă lăsați influențați de aceste conflicte deoarece ei încearcă să ancoreze în inimile voastre aceste conflicte.
Când am fost pe Pământ v-am vorbit deseori deoarece era foarte important să realizați că lumina și iubirea sunt mai puternice decât orice altceva și că exact acei oameni care poartă lumina în ei sunt deseori cei mai atacați. Trăiți astăzi într-un timp energetic în care totul se schimbă pentru voi și, bineînțeles, se încearcă despărțirea voastră. Prin urmare, acum este timpul să vă dedicați muncii voastre fără a fi atenți la consecințe. Acestea nu au legătură cu calea pe care mergeți sau care spiritualitate o trăiți ci cu ceea ce simțiți în inima voastră - purtați cu mândrie în exteriorul vostru, arătați-vă, nu fiți ca acei oameni care nu au încredere deoarece sunt plini de frică că, poate vor fi excluși în viața de zi cu zi de către oamenii care nu sunt atât de conștienți. Înființați o nouă lume să trăiți într-un Nou Ciclu, toate acestea reprezintă un privilegiu și pot funcționa doar dacă oamenii conștienți îndrăznesc să împărtășească. În rândul multor oameni din întreaga lume există multă confuzie. Mulți oameni se simt abandonați, neajutorați, fără speranță. Exact acești oameni au nevoie de ajutor, ajutor energetic dar și oameni cu această căldură a inimii, de oamenii care nu judecă, nu evaluează ci pot vedea că și ei suferă și jelesc. Într-o nouă lume, într-un nou Ciclu în care veți trăi, toți oamenii trebuie să fie la fel, principiul de bază al formei originare, LUMINA SHIMAA, interconexiunea tuturor, lumina divină din fiecare om, indiferent de originea fiecăruia, de religia fiecăruia sau de calea spirituală aleasă. După ce faza de adaptare este alimentată, noua lume va fi plină de pacea din originea ființei voastre și este ceea ce Kryon v-a transmis de ani de zile, viața în sănătate, în pace, siguranță, iubire umană, abundență. Amintiți-vă de mine, amintiți-vă cum a fost când eu am fost pe Pământ. Cât de mulți oameni au încercat să-mi suprime lumina, să mă vâneze chiar dacă ei știau cine eram. Pentru voi este foarte important să vă abandonați încrederii, în MONA’OHA, că la picioarele voastre se află o lume care nu poate fi mai frumoasă. În aceste timpuri este de mare ajutor să fiți în momentul prezent, să purtați gânduri pline de iubire, să vedeți lumina. Și mulți oameni au nevoie de un Lobby la fel ca și animalele. O mare schimbare a conștiinței are loc și oriunde se poate vedea deja acest lucru, totuși este nevoie de oamenii care sunt suficienți de curajoși să meargă mai departe și să trăiască ceea ce vă aducem vouă ca mesaje. În ultima perioadă au avut loc multe fenomene (apariții) ale luminii și puterile încă încearcă să vă spună că acestea nu sunt fenomene (apariții) ale luminii. Apar explicații raționale și înțelegerea logică pe care oamenii o poartă și cu care încearcă să-și câștige supremația și astfel, aceste fenomene ale luminii nu mai sunt percepute ca ceea ce sunt cu adevărat și ca ceea ce ei doresc să înțelegeți. Ei vor să vă arate dar se și așteaptă ca voi să-i credeți. Oamenii care aleg să fie într-o profundă intenție vor experimenta profunda pace. Ei sunt pregătiți să calce pe urmele iubirii. Sunt pregătiți să-și asume ceea ce fac fără ”dar” și ”dacă”. Deseori am stat într-un cerc și am vorbit exact despre aceste lucruri și mulți dintre voi vă reașezați în cercuri și acum este timpul în care eu, Isus, sunt și mai intens alături de voi cu energia mea. Este un timp plin de magie, plin de miracole care au loc dacă voi le permiteți. Când veți purta darul de a recunoaște ce presupune un miracol, veți trăi în fiecare zi câte unul. Multe energii acționează cu o forță specială și multe vor fi acum dezvăluite. Am vorbit deja mult cu Sangitar și astfel Epoca Nyroos, grupul Wedaa, Epoca Quin‘Thies vor juca un rol crucial și important la începutul perioadei de adaptare. Veți învăța despre ființe noi din partea cărora Sangitar vă va transmite mesaje. Ceea ce ați învățat veți pune în aplicare. În fața voastră se află un timp minunat.
În profunda încredere că ați absorbit mesajele mele în inimile voastre, vom începe acum o sesiune de vindecare foarte intensă care vă va face mult bine. Și eu, Isus, îi voi sprijini acum pe El’Shara și Sangitar. Nu uitați niciodată că sunteți iubiți nemăsurat.
AN‘ANASHA

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.