Noutăți

 

 

 

 

 
Transmisă prin Sabine Sangitar în 3 Februarie 2016 – 19:30
Mama Maria:
·         Energia modului în care simțim se schimbă
·         Dorința pentru pace și iertare
·         Sentimentele nu mai pot fi reprimate
Sunt Mama Maria. Plină de grația din lumina ființei mele vă privesc pe fiecare dintre voi, fiecare om a cărui inimă se deschide. Vă întâmpin prin sunetele OMAR TA SATT. Sunt lumina siguranței. Sunt lumina susținătoare a grației. Vă acopăr și vă port cu această energie deoarece astfel veți putea simți și accepta orice formă de vindecare intensă.
Cursul timpului are loc tot mai intens iar schimbările care sosesc sunt foarte intense și, uneori, sunt foarte provocatoare pentru voi, iubiții mei oameni. Cea mai intensă schimbare din voi este probabil transformarea tuturor energiilor colective care circulă în energiile de la suprafața sufletului vostru dar și vechile răni care v-au fost adăugate și care, uneori, se mai arată pentru a fi văzute sau chiar simțite.
A început o fază energetică în care energia sentimentelor a intrat într-o dimensiune diferită și exact voi, care purtați conștiința în voi, veți descoperi că sentimentul, energia conținută în acest cuvânt cu toate atributele intrinseci va fi simțită mai intens ca niciodată până acum. Acest lucru are multe sensuri pentru voi în viața de zi cu zi. Pentru mulți oameni de pe această planetă această energie se schimbă cel mai intens. Această energie era deseori reprimată și reținută în vechile timpuri dar în aceste noi timpuri deabia se mai poate acest lucru. Fiecare sentiment este o energie și această energie își găsește calea spre exterior și când nu poate fi eliberat în exterior caută o altă cale în interiorul vostru. Multe dintre sentimentele ce le-ați simțit până acum și le-ați evaluat și definit pentru voi, se schimbă și uneori deveniți confuzi deoarece nu mai știți ce sentiment percepeți.
Mulți oameni vor descoperi că energia ce o poartă în ei, cum ar fi controlul sau puterea dualității, nu mai poate fi ținută sub control. Aceste energii nu mai pot fi reținute. Nici o energie nu se mai lasă controlată. Indiferent care este sentimentul care se află în spatele ei, oricare ar fi: frica, disperarea, furia, tristețea, durerea sau iubirea, bucuria, liniștea, pacea, tot ce purtați în voi vă arată la care răscruce vă aflați . Totuși mulți dintre voi ați simțit profunda, profunda dorință pentru iertare, pentru pace și siguranță. Mulți oameni își doresc ca anumite sentimente din ei, sentimente pe care le poartă de atâta vreme, să se termine. Își doresc să fie liberi pentru noile energii care curg și hidratează sufletul lor iar sufletul iubește și are atâta nevoie de aceste noi energii. Și mulți care pot simți în ei și pot elibera aceste transformări, vor observa cât de intensiv se arată sentimentele în energia pozitivă, în loc de frică - iubire, în loc de furie - iubire, în loc de durere - iubire, în loc de tristețe bucurie. Toate acestea sunt acum posibile. În acest moment, prin câteva respirații puteți permite transformărilor să aibă loc pentru a le putea elibera pentru totdeauna. Această energie a Noilor Timpuri pe care o simțiți vă invită să o acceptați, să o simțiți și să vedeți ce este – o nouă energie într-un nou Ciclu. În simțire, în conștientizare, multe se vor schimba în voi așa cum și conștiința planetei se va schimba și așa va fi pentru toți oamenii de pe planeta aceasta.
Voi sunteți purtătorii anumitor energii care s-au ancorat în voi și aveți acces la atât de multe experiențe care se află în voi. Lăsați să se întâmple ceea ce se întâmplă, lăsați chiar și vechile răni care sunt în voi, intrați în iertare indiferent de oameni, de situații și iertați-vă și pe voi. Minunăția care stă în spatele oricăror transformări poate fi atât de intensă și poate apărea astfel iubirea, lumina, noile începuturi, începutul a ceva minunat - ceea ce se întâmplă, ceea ce implică miracole, ceea ce vă doriți, speranțele voastre. Ce se va întâmpla atunci când nu veți mai avea nevoie să controlați energia sentimentelor? Ce se va întâmpla atunci când aceste transformări vor avea loc? Ce se va întâmpla atunci când noile sentimente își vor găsi calea și veți fi pregătiți să iertați? Nu va fi un pas esențial în aceste noi timpuri pentru a creea noua lume, un Pas în pacea interioară și pentru voi?
Pacea este o energie atât de luminoasă și minunată! Să simțiți pacea este ceva minunat, am experimentat-o și eu. Pacea vă ajută să simțiți profunda seninătate că totul este exact așa cum este corect. Oamenii de pe planeta voastră poartă lupte aparent cu alți oameni dar ei poartă această luptă defapt cu propriul sine. Ce s-ar întâmpla dacă ei și-ar încheia această luptă în ei înșiși? Cum s-ar schimba lumea voastră, dacă această conștiință, această energie nu ar mai fi folosită pentru a învinovăți sau judeca alți oameni ci doar pentru a se întreba pe ei : Sunt pregătit pentru pace, sunt pregătit pentru aceste înalte energii fără ca ceva să-mi reprime sentimentele? Asta este ceea ce ar trebui să vă întrebați pe voi deoarece nici un sentiment nu mai poate fi reprimat în noua energie. Și asta este ceea ce simțiți, acest conflict interior care este atât de dificil uneori. Dar există un singur răspuns, un singur răspuns, doar un singur răspuns și acel răspuns este pacea, iubirea și iertarea. Noua energie a sentimentelor, atunci când își găsește calea în toate straturile sufletului vostru vă va ajuta să trăiți o experiență care vă va reflecta originalitatea sufletului vostru. Mulți oameni, în special cei care intră în energiile colective și în durerea care este asociată atât de des cu acestea. Astfel, durerea devine durerea lor. Este de mare ajutor să vă eliberați mereu și mereu de energiile colective care nu vă sunt benefice. Simțiți cum siguranța, iubirea și lumina mea vă conduce în profunda pace, acolo unde vă permiteți să fiți ceea ce sunteți cu adevărat, să vă abandonați și să experimentați grația a ceea ce înseamnă  să simțiți în mod intens deoarece în aceste noi timpuri nu mai puteți înțelege lucrurile de care vă agățați. Simțiți acest lucru în toate circumstanțele, faptul că mintea nu vă mai poate spune cum să vă conduceți viața. Simțiți impulsurile sufletului vostru pentru a acționa în viața voastră așa cum vă șoptește sufletul. Eliberați-vă de ceea ce vă limitează, de ceea ce vă captivează, dați-le drumul și fiți siguri că: Suntem mereu alături de voi. Folosiți toate transformările, întâmpinați-le cu bucurie. Doar în acest mod le puteți elibera.
În dualitate, în vechile timpuri – așa le numesc eu acum – oamenii puteau reprima multe dintre energiile de suprafață. Este foarte important pentru mine să vă precizez din nou că acest lucru nu va mai funcționa la suprafața multor straturi ale sufletului vostru. În spatele fiecărei energii, indiferent cum o simțiți, se află binele și adevărul, sentimentul originar, adevărat.
Folosiți Lumina Grației pentru a accelera procesul de vindecare. Folosiți DON’ADAS pentru voi și pentru toți oamenii de pe această planetă. Lăsați-vă conduși, abandonați-vă în siguranța mea cu profunda încredere că sunt alături de voi acum, în acest moment și doar permiteți să se întâmple ceea ce se întâmplă. Simțiți prezența lui Isus, simțiți miracolul auriu, simțiți că sunteți ancorați în ceva măreț și lăsați miracolul auriu să acționeze pentru voi. Câmpul este construit, alimentat și vă va cuprinde atunci când voi veți permite.
A NI O‘HEVED O’DRACH
AN‘ANASHA

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.