Noutăți

 

 

 

 

 
Transmisă prin Sabine Sangitar în 2 Martie 2016 – 19:30
Kryon:
·         Pacea din voi
·         Prezentul devine tot mai important
·         Faceți un Pas mai departe
Sunt Kryon. Vă întâmpin pe fiecare, întâmpin colectivul prin sunetele OMAR TA SATT. Doresc să încep mesajele mele prin intermediul lui Sangitar prin sunetele: sunteți iubiți nemăsurat, deoarece aceste sunete  poartă o energie foarte înaltă și prin rostirea acestor sunete, energiile înalte vă învăluie și vă conduc în profunzimea sinelui vostru. Sunteți iubiți imens de mult.
Noi privim ceea ce se întâmplă în conștiința planetei. Putem privi în profund și observăm tensiuni ale unor câmpuri energetice ale conștiinței planetare. Aceste tensiuni sunt procese care au loc și care se arată și în exterior. Dacă priviți în exterior puteți vedea lupte, războaie, frici și teroare. Dar fiecare luptă din exterior reflectă lupta din interiorul oamenilor, din interiorul conștiinței lor. Sciziunea dintre conflict și pace poate fi văzută în prezent în marele colectiv și poate fi simțită de voi.
Lady Shyenna simte aceste tensiuni și este dificil pentru ea. Deoarece sunteți atât de profund conectați cu Lady Shyenna, aceste tensiuni vă sunt transmise într-o anumită măsură și vouă deoarece  nimic nu este separat. Din acest motiv este chiar și mai important să realizați că ceea ce simțiți  în profund este transferat și lui Lady Shyenna. În aceste timpuri ale schimbării, ale perioadei de adaptare, nimic nu mai este cum era. În atât de multe mesaje, în atât de mulți ani, noi v-am pregătit pentru toate acestea iar acum sosește timpul pentru a implementa tot ceea ce ați auzit și primit. Această implementare reprezintă un proces cheie care contribuie la alimentarea perioadei de adaptare astfel încât schimbările bune și susținătoare se pot arăta și manifesta pe planeta voastră. Din acest motiv am fost ales astăzi să vă vorbesc despre pace. Putem vorbi acum despre pacea mondială, despre ceea ce se întâmplă în exterior dar Kryon dorește să vă vorbească despre pacea din voi, deoarece acolo este începutul, totul începe acolo pentru voi, în pacea din interiorul vostru.
Ce înseamnă pacea? Ce face defapt energia păcii? Cum atingeți voi pacea? Cum simțiți voi pacea? Cum intrați cu adevărat în pacea din voi? Toate acestea sunt de mare ajutor – atunci când vă permiteți să înțelegeți toate aceste fațete pe care pacea din voi le poartă. Mulți oameni au nevoie în viața lor de unele drame pentru a se simți în viață. Dar aceste drame nu vă conduc spre pace. Pacea are de-a face cu profunda conștientizare dincolo de orice frică iar frica din dualitate vă reține din a simți pacea adevărată deoarece sunt multe decizii din viața voastră pe care nu le luați din cauză că vă este frică. Sau, cu alte cuvinte, cum ar arăta viața voastră dacă nu ar exista frica de consecințe pentru fiecare decizie ce o luați pentru voi? Dar dacă această frică nici nu există? De asemenea, dacă ați auzit deja aceste cuvinte și mesaje, acestea poartă în exact aceste momente o nouă energie și cu această nouă energie eu vă rog să răspundeți la câteva întrebări: Ce înseamnă pacea pentru voi? Ce conectați voi cu energia păcii? Ce ar însemna o viață fără frică? Ce decizii ați lua dacă nu ar exista frica de consecințe? O profundă pace o puteți găsi atunci când alegeți în voi un câmp al păcii acolo unde se află liniștea, acolo unde vă simțiți lumina divină, unde vă permiteți să creșteți în conștientizarea expansiunii energiilor voastre, a abilităților, a adevăratei voastre puteri divine. Ce sentiment generează pacea?  Dincolo de toate transformările, noi privim la ceea ce se află în energia colectivă, la bine, la susținere, la ceea ce se manifestă ca și gândire divină, la perioada de adaptare. Tot mai puțin posibil va fi pentru voi să trăiți în viitor cu gândurile voastre din trecut. Prezentul care este aici și acum devine și mai important și veți realiza că acestea nu sunt doar cuvinte ci că această cunoaștere vă ajută să vă eliberați de fricile care vă rețin din a fi liberi. Tot ceea ce ați auzit de-a lungul anilor este implementat acum dar este din nou nevoie de o perioadă de timp și de un Pas pentru a păși peste un prag dincolo de care toate acestea vor fi posibile.
Planificarea în avans a vieții voastre va deveni foarte dificilă deoarece energiile vă leagă și mai profund în a trăi în momentul prezent. Dacă puteți ridica în voi sentimentul de pace care este conectat foarte profund cu siguranța, claritatea, expansiunea conștiinței, este ca și cum ați dărâma un zid sau ați trece printr-o poartă care vă va purta tot mai mult în energiile perioadei de adaptare. Totul începe cu voi. Conștientizați acest lucru: fiecare gând al fricii vă reține din a fi liberi, liberi pentru adevărata viață care se află în fața voastră în aceste schimbări, liberi pentru bine și frumos, eliberați de dramele din viața voastră și învăluiți în profunda certitudine că, gândurile divine, sunetele divine circulă pe planeta voastră tot mai mult.
Nu vă lăsați influențați de lipsa unității din exterior. Nu o faceți a voastră ci lăsați-vă conduși de energiile chakrei inimii voastre, lăsați-vă conduși de energiile bune dincolo de orice frici deoarece noi percepem în prezent multă frică în colectivul oamenilor. Frica de a pierde ceva, frica de război, frica de sărăcie, frica de boală. Chiar și în propriile familii exista frica de a fi părăsiți, frica de a nu fi iubiți îndeajuns, frica de a nu fi suficient de buni. Dar toate acestea vă rețin, acestea sunt energii care vor să vă distragă din a vedea adevărul și esența: că totul este o iluzie, că dacă aveți curajul să faceți un pas înainte, să lăsați frica deoparte, ceva minunat va apărea. Va fi și mai dificil pentru voi să luați decizii spontane, decizii conectate cu profundele emoții. Deciziile ar trebui luate mereu în energia păcii, atunci când sunteți una cu voi înșivă.
Energia păcii începe să se formeze în această încăpere. Energiile iubirii vă ating iar sufletul vostru simte fiecare energie și fiecare tipar energetic. Uneori se întâmplă ca pacea care este profund simțită să poarte în ea o anumită neutralitate și mulți se întreabă dacă este corect ceea ce simt, această neutralitate. Dar prin această neutralitate, energiile au șansa de a se conecta și forma. Fiecare energie care vă este adusă caută mereu o conexiune intensă. Energiile caută fuziunea.
Și fiindcă Lady Shyenna absoarbe energiile pe care voi le purtați este bine și de ajutor să dați mai departe lui Lady Shyenna această pace ce o purtați în voi. Iar acest lucru se întâmplă acum, în acest moment prezent. Sentimentul de a fi profund prezenți în voi înșivă, de a vă simți esența, expansionează sentimentul păcii din voi și vă ajută să simțiți lumina sufletului vostru. Cu cât generați mai multă pace în voi cu atât mai intens vă veți putea simți toate straturile sufletului vostru. Puteți percepe mult mai mult. Chiar și Ochiul vostru interior reacționează la această energie. Poate, în viața voastră de zi cu zi, energiile colective caută mereu să vă descurajeze din a urma ceea ce este important pentru voi. Dar printr-o respirație voi vă puteți scufunda în energia Realității Divine din voi și prin următoarele respirații puteți simți sentimentul libertății, siguranței și iubirii.
Observăm că mulți oameni devin mai agresivi în manifestările lor, în energiile lor. Dar acestor oameni le este frică. Frică de iubire. Când un om simte iubirea, toate celelalte energii se retrag, în special energiile colective care, în aceste timpuri caută atât de intens să adere.
Multe dintre înaltele lumini s-au adunat pentru a vă transmite astăzi vindecătoarea energie a păcii. Aceste energii vor atinge toate straturile sufletului vostru. Așa că bucurați-vă de această intensă transmisie și conștientizați că sunteți iubiți nemăsurat. AN‘ANASHA

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.