Noutăți

 

 

 

 

 
Transmisă prin Sabine Sangitar în 4 Mai 2016 – 19:30
Jophiel:
·         Spiritul Creator este în voi – O metaforă
Sample of your note !
Sunt Jophiel, Spiritul Creator. Vă întâmpin pe fiecare și întregul Colectiv prin sunetele OMAR TA SATT. Jophiel aduce, prin fiecare cuvânt pe care vi-l transmite prin Sangitar în momentul prezent, o energie foarte intensă. Această energie se ancorează și vă ajută să străluciți. Spiritul Creator se află în voi. Recunoașteți Lumina și simțiți strălucirea.
Sunt timpuri speciale. Există o profundă legătură cu Elementele, o profundă legătură cu Lady Shyenna, o profundă legătură cu conștiința Planetei, Solvana. La un moment dat a început călătoria voastră. Cu mult timp în urmă, când nu erați atât de conștienți cine sunteți, stăteați pe o bancă în fața unui râu. Desișul vă înconjura. Acolo ați petrecut mult timp. Sufletul vă trimitea impulsuri pentru a traversa râul, pentru a înnota spre malul opus. Dar râul era foarte larg și a fost nevoie de foarte mult curaj să intrați în apă deoarece știați că sunt și curenți puternici. Dar au fost oameni care au simțit atât de puternic impulsurile sufletului încât și-au adunat tot curajul și au sărit în râu și au început să înnoate, fiecare în felul său. Au existat curenți dar au existat și momente în care ați înnotat foarte liniștiți și simțeați că parcă erați purtați, simțeați ușurința. Mulți oameni s-au trezit luptând împotriva curentului, dar curgerea energetică, lumina Spiritului Creator v-a purtat spre celălalt mal, în a treia linie zero a timpului. Acum ați sosit la țărm în al treilea timp, așa cum noi numim Ciclul Energetic, Faza Zero sau a treia linie zero a timpului. Poate vă simțiți puțin obosiți după ce ați traversat râul, fără putere dar totuși: AȚI REUȘIT! Ați ajuns în a 3-a linie zero a timpului. Ați ajuns la malul care cuprinde tot ceea ce este Nou și acest Nou este pentru voi să-l descoperiți. 
Uneori pare ca și cum vă uitați pe deasupra și vedeți desișul și, poate, uneori chiar vă este dor de el deoarece, deja de mult timp, desișul vă proteja să nu fiți văzuți, să vă puteți ascunde. Acum, odată ajunși în a 3-a linie zero a timpului, nu mai există desiș. Veți fi văzuți. Veți fi văzuți de Spiritul Creator al Luminii din voi. Veți fi văzuți de Îngeri. Veți fi văzuți de oamenii care sunt acolo și care, poate deja vă așteptau. Nu contează cât de mult v-a luat să traversați acest râu, ce rezistențe, ce forțe a trebuit să folosiți deoarece ați ajuns și asta vă unește cu toți oamenii care se află acolo. De asemenea, dacă sunteți obosiți sau, poate vă este frig, veți realiza în curând că soarele vă încălzește și că nu aveți nevoie decât de curaj pentru a explora noi locuri. Mergeți mai departe și poate că încă nu puteți vedea prea multe dar simțurile voastre interioare, elementele conectate, vă arată calea. Puteți simțiți energiile mistice. Puteți simțiți cum strălucește conștiința Christică. Vă simțiți liberi prin fiecare respirație și știți că sunteți Acasă , că a treia linie zero a timpului a început pentru voi.
În comunitate, printre oameni veți descoperi pe unii dintre ei cu viziuni similare cu ale voastre. Permiteți-vă să explorați tot ceea ce veți descoperi pe calea voastră. Veți simți în sufletul vostru energii speciale: Energia Manifestării, Energia Creației. Simțiți energia purtătoare, apartenența și tot ceea ce vă ajută să conștientizați că: ”Spiritul Creator se află în mine! Se află în mine și îmi permite să creez. Este frumos să fiu văzut în întreaga mea splendoare”. Nu mai este nevoie să vă ascundeți. Luminozitatea se expansionează. Simțiți că acolo unde sunteți acum găsiți în sfârșit pacea în voi. Spiritul Creator vă permite să realizați cea mai înaltă formă a manifestării. Vă permite să folosiți Spiritul Creator viu din voi pentru a creea. Nu priviți înapoi spre desișuri. Nu priviți înapoi spre întuneric. Nu priviți înapoi spre tot efortul și forța de care ați avut nevoie pentru a trece acest râu ci, mai degrabă conștientizați: Sunteți în a 3-a linie zero. Vă puteți permite să vă odihniți, să vă regenerați, să acumulați putere și prin fiecare respirație puteți simți soarele pe pielea voastră, simțiți Soarele cum râde. Această bucurie se ancorează profund în toate straturile sufletului vostru deoarece este formată din sunetele Îngerilor care cântă pentru voi, pentru voi copiii lui Dumnezeu, oameni divini, pentru Spiritul vostru Creator, pentru voi, pentru voi. Ei cântă: SHAN’THIE’MAA, vă vom ajuta mereu.
Noi am fost alături de voi atunci când ați traversat râul. Am fost mereu alături de voi. Când ați simțit că nu mai puteți, noi am fost cei care v-am purtat. Când erați luați de curenți, noi am fost cei care v-am sprijinit să continuați să înnotați, nu să luptați contra curentului ci să vă predați. Și în această a 3-a linie zero a timpului suntem și mai intens alături de voi deoarece sunetele vibrează: TORA’AN’TARIA, TORA’AN’TARIA, sunetul creației lui Dumnezeu, sunetul primordial. Simțiți conexiunea cu tot ceea ce este viu și vă înconjoară, cu tot ce este Nou, cu tot ce vă așteaptă. Pacea să vă însoțească deoarece știți că: Ați reușit!
Dar dacă priviți înapoi veți vedea mulți oameni care nu au avut curajul să traverseze râul. Plini de compasiune simțiți că singurul lucru adevărat pe care îl puteți face este ca, în special cu Raza Inimii voastre și Cristalul MONA’OHA le puteți striga oamenilor: Aveți încredere, aveți încredere, MONA’OHA, fiți curajoși, îndrăzniți să săriți în apă și înnotați spre celălalt mal, veniți în a 3-a linie zero a timpului. Iar oamenii vă aud și astfel impulsul lor devinde din ce în ce mai puternic. Și astfel începe marea Transformare și schimbarea conștiinței pentru întreaga umanitate.
Acordați atenție și onorați a 3-a linie zero a timpului, acordați atenție și onorați Spiritul Creator din voi. Veți realiza că este acolo unde sunteți și voi acum și că nu există limite pentru voi. Lăsați-vă ghidați de impulsurile sufletului vostru. Lăsați-vă ghidați de abilitățile voastre. Lăsați-vă ghidați de Spiritul vostru Creator. Lăsați-vă sprijiniți de ființele luminoase care cântă pentru voi: SHAN’THIE’MAA - vă vom servi mereu, mereu, mereu.
AN‘ANASHA

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.