Noutăți

 

 

 

 

 
Transmisă prin Sabine Sangitar în 6 Iulie 2016 – 19:30
Mama Maria:
·         Eliberați-vă de conflicte, abandonați-vă și creați pacea și liniștea în voi
Plină de grație vă privesc  și vă întâmpin prin sunetele OMAR TA SATT. Sunt Mama Maria. Lumina mea e plină de grație. Grația curge în sufletul vostru prin fiecare cuvânt pe care vi-l transmit prin Sangitar. Simțiți lumina grației. Când se expansionează în voi, printr-o respirație simțiți că sunteți mai liniștiți și vă puteți abandona în curgerea energiilor care se mișcă precum vântul. Fiecare cuvânt poartă energia iubirii și grației.
Multe conflicte au loc. Energia Realității Divine, energia dualității - se freacă intens una de cealaltă. Acest proces se răspândește din ce în ce mai intens și îl puteți observa pe planeta voastră, puteți vedea cum aceste lupte îi conduc pe unii oameni. Totuși lupta nu este răspunsul pentru pace, nu este răspunsul pentru iubire și mulți oameni absorb în ei conflictul transformațional și luptă mai departe în interiorul sufletelor lor.  Dar lupta nu vă conduce spre pace. Abandonați-vă și bucurați-vă de liniștea care se expansionează atunci când conștientizați ce înseamnă să nu luptați ci să vă abandonați deoarece astfel veți simți ce înseamnă energia actuală. Astfel veți simți ce înseamnă să experimentați grația, mântuirea, trezirea. Veți învăța ce înseamnă să vă mișcați cu energiile la fel ca și vântul, cum fiecare cuvânt, atunci când vitalitatea se menține în voi, este plin de grație, plin de lumină, plin de încredere. Lupta nu înseamnă niciodată încredere. Lupta promovează și alimentează îndoiala în voi.
Când am fost pe Pământ cu Isus am fost protejată de zidurile mănăstirii și, totuși uneori simțeam în mine energia luptei. Vroiam să lupt pentru bine, pentru adevăr. Vroiam să lupt pentru iubire. Vroiam să lupt pentru Fiul lui Dumnezeu, Isus. Dar acest mic om care nu știa cine este, era atât de plin de înțelepciune! Când simțea că mă luptam mă privea și îmi spunea: abandonează-te. Simte ceea ce simți dar nu lupta niciodată împotriva a ceea ce simți. Lupta generează o energie care nu este benefică. Să cântăm, să dansăm. Îmi pot aminti foarte bine aceste cuvinte și doresc să vi le împărtășesc. Abandonați-vă. Simțiți ceea ce simțiți și nu luptați cu ceea ce simțiți. Simțiți viața în toate fațetele ei. Dansați și cântați și bucurați-vă de viață deoarece acesta este al Treilea Timp.
Energiile se freacă atât de intens încât Sangitar trebuie să observe foarte multe în prezent. Nu folosiți energia pentru a vă simți mici deoarece măreția, produsă de fiecare vibrație a zilei care vă alimentează, vă ajută să simțiți profunda schimbare și doar atunci puteți simți, atunci când nu mai luptați, doar atunci sunteți, când sunteți, când sunteți ceea ce sunteți. Lumina divină din voi tânjește foarte mult să simtă liniștea, să vă alimenteze cu toate abilitățile, cu toate comorile care sunt acum deschise, precum Quin’Taas. Lăsați ca pacea să vă pătrundă. Unii pot spune cât de dificil este să nu lupte, dar este doar o decizie. Decideți pentru pacea interioară. Decideți că veți merge cu curgerea energiilor. Decideți că energia trăiește în voi și vă arată calea. Decideți să iubiți, să râdeți, să aveți încredere și, precum un copil curios priviți al Treilea Timp în toate fețetele lui.
Lupta încă se va intensifica dar se apropie de final deoarece lupta nu e niciodată răspunsul. Energia actuală este cea a păcii și a iubirii. Sunt procese care au loc pe planeta voastră și vă împovărează atât de mult deoarece și ele sunt o parte a acesteia. Se vor intensifica tot mai mult și se vor sfârși deoarece pacea se apropie. Cu cât mai mult coletivul va simți pacea profund în interior, în suflet, cu atât mai ușor va fi ca energia să curgă pe planeta voastră. Nu vă lăsați prinși în luptă, nu vă lăsați dezorientați ci oferiți timp și spațiu câmpului vostru luminos interior să absoarbă și să ancoreze minunatele energii ale Realității Divine. Și uneori este nevoie doar de o respirație, de un cuvânt sau un simplu gest. Dacă vi se relevă, imediat simțiți magia, o percepeți și imediat conștientizați, pur și simplu conștientizați că Realitatea Divină și Adevărul deja au sosit. Energiile gândurilor le puteți simți doar când sunteți liniștiți și tăcuți, când vă puteți abandona, puteți vedea procesele de transformare ca ceea ce sunt cu adevărat. Și prin fiecare intensificare are loc și intensificarea păcii și a energiei iubirii. Decideți-vă din nou pentru încredere, pentru Cristalul MONA’OHA. Decideți pentru iubirea lui Christos, pentru iubirea celor 36 de Înalți Consilieri dar mai presus de toate decideți pentru iubirea față de propriul vostru sine deoarece, profund în voi, simțiți prin fiecare cuvânt energia care vă poartă, vă învelește, vă însoțește și vă șoptește uneori: Abandonați-vă și conștientizați procesul ca ceva valoros plin de lumină care a fost vreodată pe Solvana. Simțiți deschiderea care se află în spatele fiecărui proces de transformare și dacă este posibil pentru voi eliberați-vă de toate conflictele interioare care vă conduc doar înspre dezbinare. Aveți încredere în ceea ce vă șoptește sufletul. El vă vorbește tot mai tare, tot mai perceptibil în voi. Nu vă puteți nega și puteți simți forța și puterea.
Amintiți-vă cum Isus și-a trăit viața fără lupte, fără arme. S-a abandonat. A curs cu energiile iubirii. A curs cu energiile încrederii. A curs cu energiile iertării. A curs cu energiile mântuirii. Și el a fost uneori trist dar nu s-a luptat. Plin de înțelepciune a fost și este Isus, Fiul lui Dumnezeu. Am experimentat acest lucru. Am experimentat. Am fost cu Isus atunci când nu știa cine este iar ochii lui mă priveau atât de plini de iubire și știam multe, mai multe ca oricine altcineva deoarece știam cine era Isus cu adevărat dar exista și îndoiala în mine uneori. A existat, și îmi amintesc cu exactitate, un moment plin de misticism și magie, a existat un moment care a schimbat totul. Acesta a fost momentul în care Isus a venit la mine, acest copilaș mic, m-a privit, mi-a luat mâinile și mi-a spus: Te iubesc nespus de mult. Acceptă această iubire în inima ta și lasă lumina să strălucească. Atunci am știut, am știut că va sosi în curând timpul în care va descoperi cine este cu adevărat.
Sunt foarte aproape de voi și vă înțeleg foarte bine și totuși este sarcina mea să vă aduc iubirea mea, să vă liniștesc, să vă încurajez, să vă hrănesc și să vă exprim prin cuvintele mele: lăsați luptele, abandonați-vă, creați liniștea și pacea în voi deoarece doar astfel veți putea simți pe deplin energiile actuale, energiile minunate și frumoase și este ca și cum o pătură vă învelește sufletul, vă încălzește, vă protejează. Este precum soarele, precum vântul și credeți-mă, energiile sunt mereu pregătite.
Astăzi veți experimenta grația, DON’ADAS. Absorbiți-o profund în sufletul vostru deoarece această energie este liniștitoare, vindecătoare și susținătoare. Și când vă veți putea liniști puțin atunci veți simți și pacea, pacea din interiorul vostru care vă arată ce înseamnă vitalitatea, simțirea, comuniunea. În aceste momente las să curgă asupra voastră energia grației și vă ajut să conștientizați că: Sunteți iubiți imens de mult.  
AN‘ANASHA

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.