Noutăți

 

 

 

 

 

Informatii despre Landras şi Partoos (9.11.2011)

 
În tot acest timp care a trecut, multe s-au liniştit pe Planeta Landras. Pionierii Luminii de pe Landras , care sunt acum în faza de adaptare, au de ceva timp posibilitatea de a conecta cele 18 aspecte ale lor oricând doresc acest lucru. Prin urmare, pot călători cu merkaba lor şi le place acest lucru foarte mult. Astfel ei răspândesc multă spiritualitate, şi mulţi locuitori care au experimentat deja o privire interioară, sunt ghidaţi spre o trezire completă.
Este adevărat că apa este încă insuficientă, dar şi acest lucru devine mai stabil. Mulţi călători stelari şi galactici sunt pe diferite planete pentru a colecta energii şi informaţii pe care le duc locuitorilor lor. Aceştia locuiesc acum în comunităţi mai mari şi lucrează într-un fel de centre spirituale. În acest moment totul este foarte bine.
În timpul Festivalului Kryon a avut loc şi ascensiunea planetei Partoos. A fost o încercare foarte mare pentru mine, deoarece am auzit despre această ascensiune în timpul transmisiei energiei Eleua şi a trebuit să decid când să fac anunţul. Astfel l-am rugat pe Îngerul Mihail să anunţe, dacă doreşte, ascensiunea planetei Partoos, în timpul intrării sale, lucru pe care l-a şi făcut.
Ascensiunea planetei Partoos a avut loc foarte lin. Foarte puţin a trebuit să fie transformat, aproape nimic nu a fost distrus. O privire interioară a locuitorilor a durat mai mult, aproximativ 22 de minute din timpul vostru liniar. Tonul a sunat complet diferit faţă de cum a sunat înainte pe planeta Landras. Locuitorii de pe Partoos se aseamănă cu noi foarte mult. Şi în munca pe care o desfăşoară, cu excepţia faptului că ei sunt hermafrodiţi. Acest lucru înseamnă că ei poartă atât energia masculină, cât şi energia feminină în ei în părţi egale. Sunt la fel. După ce ascensiunea a avut loc şi privirea interioară s-a sfârşit, o enormă bucurie şi euforie a fost dezlănţuită, cu cântece şi dansuri. Înalta energie a bucuriei a cauzat imediat un nou cutremur. Dar totul s-a întâmplat foarte încet.
Cu toate acestea, au fost mai multe evacuări de pe Partoos decât de pe planeta Landras. Foarte mulţi locuitori au fost luaţi în nava Ashtar. A urmat o perioadă de pregătiri pentru a elibera tipare energetice şi pentru conectarea aspectelor - tipare şi aspecte care pentru un anumit motiv nu s-au eliberat în timpul privirii interioare sau nu au fost destul de încorporate astfel că Merkaba nu s-a putut dezvolta pe deplin. Aceasta a permis pionierilor de pe Partoos să călătorească pe Venus.
Ei nu se mai hrănesc cu mâncare, ei traiesc acum cu lumină. Această hotărâre ţine de liberul arbitru şi nu înseamnă că va fi la fel şi pentru noi.
Pe Landras au fost evacuaţi cu 30% mai puţini locuitori decât pe Partoos. Pe Partoos, multe alte fiinţe a altor frecvenţe au fost de asemenea preluate. Ceea ce consider foarte fascinant este faptul că ele lucrează acum foarte aproape cu frecvenţa galbenă, s-au conectat cu ea, deoarece sunetele sunt importante şi pentru fiinţele din frecvenţa galbenă.
Pe Partoos s-a lucrat foarte mult cu energia graţiei, ceea ce consider că este minunat, iar în final acest lucru a ajutat planeta să ascensioneze. În sens figurat ei îl numesc Regatul Câmpului Graţiei. Faţă de zonele cu cristale, ei au acest câmp al energiei graţiei care este similar cu energia Eleua. Astfel, Ascensiunea nu a fost o surpriză deoarece ei ştiau că acest ton, această chemare, va sosi.
Locuitorii de pe Partoos au fost evacuaţi în corpurile lor fizice. După ascensiunea planetei, culorile s-au schimbat extrem de mult, iar stelele tetrahedron au devenit vizibile. Sherin s-a manifestat vizibil, omul stelar a sosit şi toţi au început să cânte, iar o rugăciune din lumină a fost rostită pentru planetă. Cântecele îngerilor au fost de asemenea auzite. Datorită energiei graţiei totul a putut fi dus la bun sfârşit foarte uşor.
Este puţin diferit pe Pământ. Deoarece Isus a fost alături de noi şi a avut o îndoială în momentul trădării sale, sămânţa îndoielii a fost plantată. Locuitorii de pe Partoos nu cunosc îndoiala. De aceea a fost puţin mai uşor pentru ei. Cu toate acestea consider că este impresionant faptul că noi, chiar dacă suntem plini de îndoieli, suntem acum în fruntea listei planetelor cu cea mai mare conştiinţă. Pot şi vreau să vorbesc doar pionierilor frecvenţei luminii albastre aurii, deoarece acest lucru este lor adresat. Chiar sunt mulţi care se află într-o profundă intenţie prin care foarte multe se expansionează foarte repede. Înnodarea legăturii de iubire a lui Lucifer la Realitatea Divină este un excelent exemplu.
În mod particular, energia graţiei de pe Partoos care este extrasă acum şi curge spre noi este de foarte mare ajutor. Pe Partoos situaţia a fost similară cu cea de la noi, înainte de ascensiune. De mulţi ani şi ei au primit informaţii că totul va colapsa, ca anumite lucruri şi structuri se vor destrăma, că vor avea loc mari schimbări. La un moment dat a avut loc o schimbare şi au început să vorbească mai des despre aceste lucruri. În timp liniar încă a mai fost nevoie de un an şi jumătate pentru ca ascensiunea să aibă loc. Până atunci multe s-au schimbat în exterior. Şi acum ei au posibilitatea să modeleze tot ce este nou.
Sunt sută la sută convinsă că în faza de adaptare de aici, şi noi ca Pionieri, vom da exemplu. Vom pune din nou, piesele împreună pentru a forma noul Pământ. Îmi imaginez că un nou sistem educaţional se va dezvolta. Nu vor mai exista bani în aceasta formă. Cu toate acestea va exista un echilibru între a da şi a primi, dar într-o formă diferită. Îmi imaginez că oamenii vor trăi împreună în centre sau sate şi toţi vor lucra conform abilităţilor şi însuşirilor lor. Poate vor avea grijă de grădini, în orice caz, va trebui să ne dezvoltăm aici. Toate lucrurile care nu au nimic de-a face cu iubirea, care presupun puterea şi suprimarea nu vor mai putea continua şi se vor destrăma.
Dar, văzut retrospectiv, la fel ca şi pe Landras, tiparele energetice care au fost încorporate au fost de mare ajutor pentru ascensiune.
Una dintre noile tehnologii, de exemplu, face posibil pentru locuitori să neutralizeze substanţele dăunătoare şi toată poluarea care s-a produs odată cu ascensiunea. Cu ajutorul noilor tehnologii ei pot crea şi mării volumul de apă şi fiecare Pionier al Luminii are propriul său vehicul stea cu care se poate deplasa. Nu prin Univers, încă, ci se pot deplasa pe planeta lor foarte repede.
Cei mai mulţi locuitori au experimentat tranziţia în mod conştient în corpul lor. Alţii au căzut într-un fel de comă şi în acele momente celulele au fost reprogramate. Energiile le-au fost transmise, în special energia graţiei.
Copiii şi persoanele tinere vor lucra în puterea lor radiantă în timpul şi după ascensiune. Toate acestea se întâmplă cu tipare energetice încorporate. Dar ei vor radia multă energie care este de ajutor întregii lor situaţii.
În general, totul se întâmplă în mod similar cu Landras, dar într-o formă mai intensivă. Totul este transformat imediat, iar adevărul se arată şi se dezvăluie sufletului.
AN’ANASHA
Sabine Sangitar

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.