Noutăți

 

 

 

 

 
Sherin:
·         Transmisia Energiei iubirii şi Dizolvarea Tiparelor nefolositoare
 
Sunt Sherin. Sunt strălucirea iubirii, radianţa imensei iubiri. Vă întâmpin cu aceste raze ale iubirii care curg şi vă încălzesc, vă dau siguranţă, prin cuvintele OMAR TA SATT.
Pentru marele Festival al Iubirii, pregătirile au fost realizate. Vă spun, Iubirea este cea mai înaltă energie, deoarece iubirea este capabilă să facă orice. Iubirea vindecă şi dizolvă durerea. Iubirea vă poartă spre infinita expansiune a luminii voastre divine. În toate pregătirile iubirii cosmice eu, Sherin, am fost alături de voi. În timp ce dormeaţi am fost alături de voi şi v-am încălzit. Deja v-am eliberat de structuri care nu vă mai servesc. Iubirea este ceva atât de radiant în energia sa şi se aseamănă cu lumina voastră divină chiar şi când simţiţi durere şi griji în dualitate. Fiul lui Dumnezeu v-a spus odată că oamenilor le este cel mai mult frică de iubire. Mulţi oameni nu au înţeles cu adevărat această afirmaţie. Chiar dacă simţiţi frica de iubire zilnic, relaxaţi-vă în orice tip de iubire ce îl întâlniţi, iubirea mamei, a tatălui, iubirea fiicei, fiului, iubirea unui bărbat sau a unei femei, iubirea unui prieten. Deoarece sunteţi sensibili şi deschişi, sunteţi şi receptivi durerii atunci când primiţi iubirea. Toată această frică reprezintă radiaţia energiei iubirii care circulă în voi, se conectează undeva şi nu poate continua să curgă. Sufletul vostru percepe aceasta ca frică. Dar în spatele fiecărei frici, în spatele fiecărei greutăţi pe care o simţiţi, se afla iubirea.
Am venit pentru a vă arăta, şi mai presus pentru a vă permite să simţiţi la acest Festival că lumina voastră divină se expansionează în Sinele vostru atunci când lăsaţi iubirea să curgă în toate zonele fără a o menţine. Doar lăsaţi-o să vină şi să meargă mai departe, apoi să vină din nou …Lăsaţi curgerea iubirii să vă susţină. Voi sunteţi iubirea. Credeţi-mă , voi sunteţi iubirea.
Acum, Sherin va dizolva toate tiparele voastre care încă vă pot face să simţiţi frica, cu întreaga putere a radianţei – dacă sunteţi pregătiţi să vă încredeţi în mine, să vă abandonaţi pentru a primi iubirea ce o simt pentru voi. Voi lăsa această iubire să curgă în aspectul sufletului vostru prin Sunetele Realităţii Divine. Acolo, veţi simţi profund ce înseamnă iubirea care curge şi cum se simte pentru voi. Astfel, să începem printr-o respiraţie profundă.
Daţi permisiunea ca aspectul sufletului vostru să fie tras afară din merkaba voastră în lumina voastră divină. Iubirea este puritate, forţă şi adevăr. Chiar şi celulele fizice se deschid razelor iubirii. Expansionaţi-vă şi îndreptaţi-vă atenţia spre cea mai profundă intenţie. Chiar dacă aţi mai auzit acest mesaj foarte des, ascultaţi cuvintele lui Sherin, tiparele energetice, atunci când va spun: Cu această iubire, totul este posibil. Iubirea conectează, apoi curge în toate aspectele voastre. Vă atinge cel mai profund. În fiecare realizare pe care o acumulaţi în timp ce auziţi mesajele, deveniţi conştienţi de cât de mult sunteţi iubiţi. Iubirea va fi cea care vă va ridica în regiunile mai înalte atunci când schimbarea va avea loc. Această iubire pe care v-o transmit acum, este un dar pentru voi. Astfel, respiraţi lumina iubirii în voi, în ritmul vostru. De asemenea, permiteţi celulelor voastre să se deschidă puterii radiante a iubirii. Un proces de transformare va avea loc în timpul transmisiei. Să începem. Aşezaţi-vă mâinile pe inimă. Sherin va începe acum să transmită această energie a iubirii, vouă. Aşa cum ştiu corpul de lumină al fiecăruia dintre voi, sufletul fiecăruia dintre voi, dar şi durerea – transmisia va avea un înţeles diferit pentru fiecare dintre voi. Nu doar tiparele colective vor fi dizolvate, dar şi tiparele voastre personale. Astfel, calicele merkabei voastre se vor deschide, iar voi vă abandonaţi luminii iubitoare a lui Sherin.
(câteva momente de meditaţie ascultând sunetele)

https://www.youtube.com/watch?v=ZoEwR9_Sy_M
Acum cereţi grupului vostru personal de îngeri să distribuie energia absorbită. Veţi simţi că o mare presiune va dispărea şi rămâneţi în completă pace şi siguranţă. În dualitate, atât de multe sunt atribuite iubirii. Sunt atât de multe adevăruri subiective despre oameni şi iubirea atotcuprinzătoare. Ascultaţi acum cuvintele lui Sherin: Dumnezeu, Sursa Divina, este cea mai pură iubire. Ce energie poate fi mai înaltă decât iubirea lui Dumnezeu sau energia lui Dumnezeu? Chiar credeţi ca o anumită energie poate fi mai înaltă decât cea a lui Dumnezeu? Deoarece Dumnezeu este iubire, iubirea este cea mai înaltă energie. Din această cauză , ea este mai puternică decât frica, decât furia sau disperarea. Combinată cu Energia Eleua lucrează atât de atotcuprinzătoare în voi cu puterea radianţei sale încât voi nu veţi simţi doar schimbările. Cu toate evenimentele care au acum loc pe Pământ, voi veţi experimenta salturi întregi. Mulţi dintre voi pun presiune asupra lor atunci când se ajunge la iubire. Dar presiunea generează o vibraţie scăzută. Doar lăsaţi iubirea să curgă şi nu încercaţi să o opriţi sau să o analizaţi. Fiecare iubire, atunci când este personală, se arată diferit. Iubirea atotcuprinzătoare este lumina divină, mama iubire este protectivă şi liniştitoare pentru copil, tatăl iubire este întăritor şi puternic pentru copil. Amândoi sunt importanţi. În fiecare relaţie iubirea este legătura care se formează astfel ca oamenii să se apropie. Nu vă fie frică să vă deschideţi. Ascultaţi-vă. Atunci când un om vă vorbeşte, acordaţi-vă timpul pentru a asculta, în conştientizarea că situaţia lui sau a ei nu este a voastră. Atunci când nu faceţi astfel aveţi prea puţină disociere în voi şi atunci energia iubirii se acumuleaza şi începe să stagneze. În acel moment aveţi un sentiment în sufletul vostru care nu vă place.
Simplu, doar lăsaţi ca totul să curgă. Acordaţi-vă timpul pentru a simţi lumina divină din omul pe care îl întâlniţi. Dar nu puneţi niciodată presiune asupra voastră, deoarece iubirea este prezentă şi nu vă părăseşte. Chiar şi când un om care înseamnă foarte mult pentru voi, vă părăseşte, sau când vă părăseşte un copil, sau când o mamă sau un tată vă părăsesc sau un prieten, să conştientizaţi că iubirea rămâne. Este în voi şi aveţi posibilitatea să lăsaţi să devină decizia voastră dacă doriţi să purtaţi această iubire în inima voastră chiar dacă un om v-a părăsit.  Chiar şi când doare, iubirea este mai puternică decât durerea, deoarece iubirea vindecă.
Câteodată vă simţiţi trişti şi consideraţi că noi nu vă putem înţelege această tristeţe. Bineînţeles că nu cunoaştem tristeţea aşa cum o stiţi voi în dualitate, dar simţim dorinţa de a fi foarte aproape de Dumnezeu, deşi nu o numim tristeţe. În dualitate, tristeţea este precum o boală, dar tristeţea este doar un sentiment diferit pentru dorinţa pe care o purtaţi în voi. Această dorinţă cuprinde iubirea. Din această cauză, iubirea este mai puternică decât tristeţea. Ar fi atât de important deoarece, în special, în aceste timpuri, în ceea ce se întâmplă pe planeta voastră acum, această realizare a iubirii poate expansiona totul în voi. Astfel, respiraţi ANA în voi, şi simţiţi cum puterea radianţei iubirii lui Sherin se expansionează în aspectele voastre.
În curând voi fi în corpul lui Sangitar şi voi lucra cu aspectele voastre. Am fost ales să fac toate acestea pentru voi. Este nevoie de încredere pentru a vă abandona în acest sentiment al iubirii. Dacă nu este uşor pentru voi să vă abandonaţi în această iubire, realizaţi că se întâmplă astfel pentru că încă nu vă simţiţi destul de buni pentru a fi iubiţi exact aşa cum sunteţi. Noi conectăm această putere a radianţei iubirii cu reţeaua iubirii şi este o foarte mare bucurie pentru mine să pot fi alături de voi. Mă vizitaţi atât de des şi vă cunosc pe fiecare. Ne vom lua de mâini şi împreună, vom ancora această profundă iubire în toate aspectele voastre. Este o pregătire pentru schimbarea timpurilor. Vă spun, fiecare pregătire vă este de folos şi vă permite să vibraţi şi mai înalt.
An’Anasha.
(notă: această transmisie a fost realizată înainte de Festivalul Kryon din Primăvară 2011 şi se referă la festival)

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.