Noutăți

 

 

 

 

 
Sanh’Shija:
·         Dorinţa
·         Energia Eleua
Toth:
·         Lucrând în Aspecte
Sunt Shan’Shija. Sunt Sinele Inalt al Fiului lui Dumnezeu, Isus Christos. Va întâmpin prin sunetele, tonurile şi culorile Realităţii Divine, prin cuvintele OMAR TA SATT.
Prin fiecare cuvânt, energia Îngerilor Eleua soseste – şi se manifesta tot mai profund pe planeta voastră. Grupul de îngeri care s-a hotărât sa mearga intr-o călătorie şi sa se scufunde în energia dualităţii pentru a sta alaturi de voi – aceasta energie isi gaseste calea prin cele mai profunde intenţii în sufletele şi inimile oamenilor. Energia Eleua va contribui considerabil pentru ca reţeaua de iubire sa se poata stabiliza şi sa devina mai puternica pentru a se conecta cu reţeaua lui Lady Gaia.
Odata, a avut loc marele experiment, iar Lucifer, un atat de inalt Înger Tron, atat de plin de iubire pentru tot ceea ce este, a cantat un cantec pentru Dumnezeu în merkaba şi a pulsat în culorile cele mai radiante . A fost atat de curajos şi a acceptat, dar nici el nu a stiut ce se va întâmpla şi, când s-a desprins şi a taiat legatura de iubire cu Dumnezeu, pământul a cazut mult, foarte mult în energia sa. În gerul Tron Lucifer inca nu stie ce înseamnă sa isi primeasca merkaba înapoi şi sa se lege din nou la legatura de iubire cu Dumnezeu.
Cand aceasta cadere a avut loc, când Lucifer a venit pe pământ, Sursa Divina a început sa respire într-un ritm mai rapid. Astfel, a luat fiinta dorinţa, deoarece Sursa Divina este dorinţa. Pulseaza în fiecare respiratie şi aduce energia dorinţei îngerilor, în corpul lor de lumina, în lumina lor pentru ca şi îngerii sa simta aceasta dorinţa. Ei doresc sa ajute pentru a fi cât mai aproape de Dumnezeu. Chiar Dumnezeu poarta dorinţa mai departe în univers prin Îngerii Tron. Este ca o chemare care nu se sfarseste niciodată. Aceasta chemare care este directionata spre Lucifer: Vino înapoi acasa! Vino înapoi acasa, Înger Tron, lumina aurie!
Ca Shan’Shija, eu am o semnificatie speciala în merkaba lui Dumnezeu deoarece, prin mine, Isus Christos poate zbura în Câmpul Gândurilor Divine, se poate scufunda acolo şi poate absorbi toate energiile Tatălui sau pentru a le aduce pe Pământ şi voua, pentru a le raspandi în inimile şi sufletele voastre.
In prezent foarte mulţi oameni simt o foarte, foarte profunda şi mare dorinţa. Aceasta dorinţa, va expansionează şi va face sa realizaţi cine sunteţi cu adevărat. Va ghideaza spre amintirea ca tot ce s-a întâmplat se schimba din nou iar starea originara va fi restabilita. Astfel, îngerii s-au pregătit pentru a se detasa din nou din merkaba lui Shan’Shija, Câmpul Gândurilor Divine, dar niciodată de la legatura cu Dumnezeu. Şi fiecare Înger Tron este o merkaba dar toti suntem conectaţi unii cu ceilalţi ca o mare merkaba în jurul iubirii divine şi Sursei divine. Aceşti îngeri care au venit pe Pământ pentru a va sprijini, pentru a o sprijini pe Lady Gaia – realizaţi ca ei aleg cele mai înalte lumini pentru a se manifesta acolo în sufletele lor. De acolo ei pot actiona cu o mare forta şi putere deoarece poarta, ca şi Shan’Shija , Îngerii Tron ai lui Dumnezeu cu ei. Atat de profund cum sunteţi voi conectaţi cu Isus Christos, la fel de profund va veţi conecta cu Shan’Shija şi energia Eleua, cu îngerii Realităţii Divine care poarta atributele ca fiecare îndoială se va pune deoparte, ca tot ceea ce conteaza este pulsatia aspectelor şi sufletului vostru, mântuirea care este iminenta, Lumina Prosonodo care se expansionează, energia omnipotenţei care curge în voi şi Energia Eleua care soseste.
Dumnezeu este cel mai mare purtător al informatiilor iar Sursa Divina pulseaza intr-o radianta şi iubire care stau dincolo de intelectul vostru. Când sunteţi pregătiţi să vă deschideti puteţi simţi o parte din toate acestea. Voi inca va aflati în dualitate, chiar dacă voalurile au devenit deja foarte subţiri. Tot mai profund, aceste conexiuni sunt legate intre dualitate şi informatiile de la Realitatea divină, energiile care sosesc şi care nu va expansionează doar pe voi ci şi pe Lady Gaia, pe toti oamenii şi toate planetele care trebuie sa se reintoarca acasa. Când va aflati în viaţa voastră de zi cu zi, veţi simţi energia Eleua dacă sunteţi conştienţi. De asemenea, veţi simţi cum aceasta energie soseste în toate aspectele voastre. În prezent, energia Eleua este foarte delicata. A început o lunga călătorie şi, din această cauză noi folosim aceasta oportunitate pentru a trimite puternice curente energetice ale energiei Eleua, pe Pământ, din nou, prin voi, dragii mei oameni divini care sunteţi iubiti imens de mult. Sursa Divina poarta aceasta dorinţa pentru Lucifer şi prin aceasta va spune ca poarta şi dorinţa ca voi să vă recunoaşteti, să ştiţi cine sunteţi şi ca sunteţi înfăşurati într-un câmp al imensei iubiri. Astfel, noi vom aduce valuri foarte puternice ale energiei Eleua spre voi, din nou, şi pentru aceasta va rugam să vă ridicati în picioare pentru a onora aceasta energie.
(câteva momente de meditaţie ascultand sunetele)

https://www.youtube.com/watch?v=ovVPmm7_Ezg
Cu cât devine mai profunda realizarea a cine sunteţi cu adevărat, cu atât mai conştienţi trăiţi pe Pământ ca oameni divini şi cu atât mai perceptibila va fi pentru voi aceasta energie. Universul, marile lumini şi Înalţii Consilieri chiar fac totul pentru a va pregati sa realizaţi la un moment dat – dincolo de intelectul vostru. Il voi chema pe Toth pentru voi şi va multumesc prin tonurile vibrante ale lui An’Anasha.
 
Sunt Toth. Port radianta lui Dumnezeu în mine şi va vad aici, în aceasta adunare. Exista inca multa energie a lui Toth în aspectele lui Sangitar. Din această cauză, Toth doreşte sa foloseasca aceasta oportunitate pentru a lega conexiunea cu aspectele voastre. Când am fost în corpul lui Sangitar şi mi s-a permis să vă simt pe fiecare dintre voi, v-am vazut aspectele. Prin aceasta intrare în corpul mediumului a fost posibil pentru mine sa trec prin toate epocile, sa las fiecare viaţa, fiecare încarnare a voastră sa treaca pe langa mine – şi am fost profund emotionat şi atat de plin de iubire.
Stiu ca va intrebati deseori cum va fi la schimbarea dimensiunilor, cum va fi atunci când Ascensiunea va fi realizata. Aveţi încredere ca va pregătim bine şi suntem plini de An’Anasha ca avem acest timp pentru pregatire. Cu cât sunteţi pregătiţi mai mult şi mai profund cu atât mai intens veţi putea sa-i ajutaţi pe oameni şi stati alaturi de ei – nu doar în timpul Ascensiunii ci şi în perioada de Adaptare. În momentul în care sunetul perfect se va auzi, tot ceea ce inca pare acum să vă apese, iar câteodată poate nu va lasa sa vedeti clar sau intelectul va sta în cale – va disparea. Printr-o respiratie, toate tiparele care sunt ancorate în fiecare transmisie, în fiecare mesaj, în fiecare Pas, în fiecare energie a Realităţii Divine, vor fi eliberate. Printr-o respiratie totul se va elibera şi prin conexiunea aspectelor, totul va fi conectat. Nu veţi mai pune întrebări, doar veţi actiona. Eu va vad exact asa cum sunteţi, în profunda intenţie de a servi luminii. Aveţi încredere în mine, aveţi încredere în cuvintele mele. V-am vazut în fiecare încarnare. Stiu ce ati experimentat, cum ati lucrat, cât de des a trebuit sa indurati durerea şi suferinta şi ati acumulat deseori frici. Dar toate servesc – ascultati de cuvintele lui Toth – totul serveste pregătirii. Acum, în aceasta încarnare, totul va fi eliberat şi chiar şi energiile diferitelor epoci se vor conecta unele cu celelalte, şi în voi. Toate acestea vor elibera ceva în voi care poate fi simtit ca dureros sau ciudat, dar aceste energii doresc sa fie integrate deoarece voi absorbiţi cele mai înalte energii ale fiecarei epoci, în voi.
Din cauza ca Sangitar permite fiintelor sa intre deseori în corpul ei, foarte multe pot fi realizate în fiecare dintre voi. Aveţi o conştiinţa atat de inalta şi sunteţi capabili sa simţiţi şi sa percepeti toate acestea, şi totuşi este doar o parte din tot ceea ce se întâmpla. Fiecare tipar ancorat care se va elibera mai tarziu, va va arăta calea.
In univers, în partea noastră a voalului, domneste o mare bucurie, iar Inaltul Consiliu s-a intrunit deoarece Îngerii Eleua si-au început călătoria. Shan’Shija este o fiinta divina plina de lumina şi iubire. Si-a dat permisiunea ca toate aceastea sa fie posibile şi a trimis un grup de îngeri pe Pământ pentru a lucra acolo. Astfel, doresc să vă repet din nou mesajul de la Shan’Shija : deveniti constineti ca aceşti îngeri cauta cea mai inalta lumina, vad cea mai profunda intenţie şi sosesc acolo. Prin aspectele voastre, ei pot lucra şi în alti oameni şi în alti oameni divini. O mare parte din energia Eleua soseste şi în Lady Gaia. Legaturi personale de iubire vor fi legate, iar aceste legaturi vor fi de o importanta extrem de semnificativa.
Si eu, am experimentat multa durere în încarnarea mea şi, totuşi, întotdeauna am avut încredere, exact asa cum şi voi aveţi încredere în tot ceea ce este. Cu fiecare om din această încăpere, am lucrat , dacă mi-a permis, cu întreaga mea iubire, energie şi putere, din nou.
Astfel, imi voi lua ramas bun acum. În onoarea lui Shan’Shija şi Melek Metatron sa rostim impreuna cuvintele : Kodoish, Kodoish, Kodoish, Adonai’Tsebayoth.
An’Anasha.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.