Noutăți

 

 

 

 

 
Kryon:
·         Transmiterea energiilor Pacii, Bucuriei, Siguranţei şi Linistii
·         Respiraţia lui Dumnezeu
Melek Metatron:
·         Voalurile devin mai subţiri
Sunt Kryon şi va întâmpin pe fiecare prin cuvintele OMAR TA SATT. Întâmpin colectivul. Ii întâmpin pe Lucrătorii în Lumina. Îngerii s-au adunat pentru a lua parte la ceea ce se întâmpla atunci când un colectiv se intalneste şi se deschide iubirii şi cuvintelor lui Kryon.
Îngerii sunt cei care aduc pacea, bucuria şi siguranţa. Respirati lumina iubirii în voi şi activati-va Raza Inimii doar prin intenţie. Va aflati în câmpul chakrelor unificate. În aceste timpuri pline de confuzie şi conflict interior va aducem ceea ce meritati. Îngerii si-au activat Razele Inimilor lor şi au pregătit energiile pentru a se unifica cu Raza Inimii voastre şi ancora în sufletul vostru, în corpul vostru de lumina, energia pacii, bucuriei, siguranţei şi linistii, atat cât este corect şi bine pentru voi. Toate acestea vor avea loc în timp ce auziti sunetele Realităţii Divine. Acesta este un început, un început al timpului prezent în care voalurile sunt atat de subţiri. În acest moment, în care energiile sunt atat de perceptibile, va patrund şi va ridica. Tot ceea ce meritati veţi primi. Toate grijile se indeparteaza din voi. Astfel, lăsaţi ca totul sa se întâmple, în timp ce sunetele Realităţii Divine conecteaza multe dintre aspectele voastre. Acum, doar lăsaţi ca totul să aibă loc.
(câteva momente de meditaţie ascultand sunetele)

https://www.youtube.com/watch?v=ovVPmm7_Ezg
Aceste energii care v-au fost aduse vor fi acum ancorate şi expansionate în voi. V-am spus, pentru voi totul va deveni mai uşor. Motivul este dat de divina omnipotenta, de lumina Prosonodo care curge în voi şi de voalurile care au devenit atat de subţiri astfel ca îngerii pot lucra mult mai profund. Bineânţeles ca voi respirati şi energiile dualităţii în voi şi prin acestea va simţiţi coplesiti. Noi facem totul pentru a va aduce aceasta pace, bucurie şi siguranţa pentru ca viziunile voastre şi visele voastre sa devina realitate – gândurile şi imaginile creeaza realitatea din viaţa voastră de zi cu zi.
In timp ce Kryon şi ajutoarele luminoase ancoreaza energiile în voi, Kryon va cere: Indrazniti în acest moment sa creeati o imagine cu al treilea vostru ochi. În ea, creeati viziunea voastră, visul vostru pentru o viaţa mai buna, pentru viaţa pe care v-o doriti. Chiar dacă mulţi oameni nu cred, voi va puteti creea viaţa prin astfel de viziuni. Aveţi încredere! Aveţi încredere în cuvintele lui Kryon care va patrund atat de profund cu energia lor  - cu întreaga iubire pe care Kryon o poarta în el.
Inchideti-va ochii şi deschideti-va al Treilea Ochi. Chiar dacă oamenii va spun ca viziunile şi visele voastre zilnice nu provin din Realitatea divină, aveţi încredere în cuvintele lui Kryon. Viziunile din fata celui de-al Treilea vostru Ochi, o viaţa exact asa cum v-o imaginati, desenata în imagini sau scrisa în cuvinte, creeaza o mare putere – în special acum în acest mare colectiv, în care imaginile lucrează atat de puternic. Acordaţi-vă permisiunea, cu adevărat şi indrazniti sa lăsaţi ca viziunile voastre sa devina mari şi să vă trăiţi viaţa asa cum va place! în timp ce desenati aceste imagini sau scrieti cuvinte în aceste imagini, energiile care v-au fost aduse, se ancoreaza şi mai profund. Câteodată se întâmpla ca voi sa inhalati energia dualităţii, dar nu o veţi mai simti. Ceea ce simţiţi va fi Realitatea divină care soseste. Se va organiza exact asa cum v-o imaginati, dacă doar indrazniti şi va eliberati de “nu poate fi”. Acum, incepeti sa desenati aceasta imagine. Dacă este posibil, încărcati imaginea cu sentimente de iubire, bucurie şi putere.
Deveniti conştienţi ca respirati energia Realităţii Divine prin fiecare respiratie, aici şi acum. Aceasta energie are o mare putere. Aşezaţi-vă mana stanga pe al treilea vostru ochi acum şi lăsaţi energia imaginii voastre interioare sa curga în amprentele degetelor voastre. Se întâmpla ca de la sine. Fiţi conştienţi ca energia puterii marilor fiinte luminoase va ajuta. Aceasta energie care se afla acum în buricele degetelor voastre, va fi ancorată. Este foarte important ca voi sa cautati un punct în corpul vostru de lumina şi sa ancorati aceasta energie acolo cu ajutorul degetelor voastre. Poate fi o chakra sau palma voastră, cautati un loc potrivit pentru voi.
Aveţi încredere ca aceasta energie a fost ancorată acolo acum. Oricand va simţiţi confuzi în viaţa de zi cu zi, sau va simţiţi plini de griji, atingeti cu varful degetelor zona în care au fost ancorate energiile. Doar acest simplu gest va fi indeajuns pentru ca viziunile şi energia care sta în spatele lor, să vă expansioneze şi să vă poarte intr-o forta şi o bucurie ca să vă puteti organiza viaţa de zi cu zi asa cum doriti.
Acum veţi primi al doilea dar. Respiraţia lui Dumnezeu va fi turnata peste voi deoarece voalurile sunt atat de subţiri iar energia prezentului, în acest colectiv, este atat de puternica. Aşezaţi-vă mainile pe inima şi primiti perlele, respiraţia lui Dumnezeu. Noi ştim cât de confuzi  şi coplesiti va simţiţi ca lucrători în lumina în dualitate, deoarece cunoasteti cealalta parte, partea Realităţii Divine, imediat ce va aflati în câmpul chakrelor unificate. Din această cauză, bucurati-va de aceste daruri deoarece înseamnă foarte mult. Sunt un semn al imensei iubiri şi, şi aici, veţi auzi sunetele Realităţii Divine.
(câteva momente de meditaţie ascultand sunetele)

https://www.youtube.com/watch?v=ZHuTxNIpdeM
Lady Gaia se elibereaza de tipare care nu ii mai servesc. Oamenii simt energiile colective. Oamenii sunt confuzi. Dar, prin fiecare respiratie pe care o realizaţi şi prin care inhalati realitatea divină în voi, voi dati mai departe Realitatea divină oamenilor care au nevoie de ea. Realitatea divină soseste iar voi o simţiţi foarte profund atunci când va aflati în câmpul chakrelor unificate. Este foarte important să vă eliberati de energiile colective deseori curatandu-va şi avand încredere în voi ca sunteţi o fiinta minunata, ca meritati să vă trăiţi viaţa asa cum este corect şi bine pentru voi. Dacă ati putea vedea chiar şi pentru un moment  cu ce energii puternice au lucrat îngerii astăzi, nu v-ati mai îndoi niciodată.
Oricat de confuzi ar fi oamenii, adevărul isi va gasi calea. Noua energie soseste şi va exista un anumit moment în care dualitatea nu va mai putea continua. Prin fiecare cuvânt pe care vi-l adresez noi vom face totul pentru ca voi sa simţiţi profunda conexiune, iubirea, inima divina şi pe voi în divinitatea voastră.
Kryon va cere: deschideti-va toate canalele în intenţia iubirii şi lăsaţi ca energiile lui Ashtar Sheran sa curga în Lady Gaia prin voi – energiile de echilibrare. Va folosim ca şi canale, dar în acelaşi timp şi voi absorbiţi aceste energii în voi. Doar lăsaţi ca totul sa se întâmple. Curgerea energiei incepe acum şi, poate, va puteti conecta cu Lady Gaia. Doar intenţia voastră, intelegerea voastră şi iubirea ca faceti parte din ea, o ridica pe Lady Gaia în energiile sale.
Ati realizat o mare munca în lumina în colectiv. Va spun An’Anasha.
Pentru mulţi poate ca nu înseamnă nimic faptul ca înalţii lucrători ai luminii,in special, sunt atat de sensibili fata de dualitate, dar voi respirati energia Realităţii Divine şi a noilor timpuri. Va sosi timpul în care noua energie a dualităţii nu va mai avea nici un inteles pentru voi şi nu va va mai afecta deloc sistemul. Acesta va fi momentul în care voi veţi trai sanatatea, abundenţa, iubirea umană, bucuria şi pacea prin fiecare respiratie.
Prin fiecare cuvânt pe care Kryon şi Înaltele Fiinte vi-l adreseaza, vor fi tot mai multe respiratii pline de energia Realităţii Divine în sistemul vostru. Astfel , am putut profita astăzi foarte mult de timpul prezent. Am vazut ca energiile şi colectivul sunt foarte înalte, iar voalurile foarte subţiri. Astfel, am putut lucra foarte profund. Sunteţi iubiti nemăsurat.
An’Anasha
 
Sunt Melek Metatron. Din sferele El’Shaddai va întâmpin prin cuvintele OMAR TA SATT.
Nu subestimati aceste energii care v-au fost aduse astăzi. Au un efect foarte puternic. Dualitatea incepe sa tremure. În prezent puteti vedea multe nave de transfer ale lui Ashtar – aparitii. Deschideti-va ochii şi priviti. Realitatea divină soseste. Oricand se întâmpla ceva în viaţa voastră de zi cu zi, ceva ce va impovareaza, amintiti-va ca astăzi ati absorbit energii foarte puternice. Oriunde ati ancorat aceste energii, folositi-va mainile în viaţa de zi cu zi şi aşezati-le în acest punct pentru câteva momente şi asfel, un val de putere va va incarca. Voi sunteţi mesagerii, lucrătorii în lumina, Pionierii Luminii. Purtaţi atat de multa realitate divina în voi şi, prin fiecare respiratie, voi o dati mai departe.
In aceste timpuri, evenimentele energiei dualităţii sunt observate foarte atent şi puteti chiar vedea aparitii pe cer cu ochii voştri, în prezent.
Sunteţi iubiti imens de mult şi, prin fiecare cuvânt, va aduc energia realităţii divine. Cuvintele lui Kryon “Adevărul isi gaseste calea” pe care vi le-a adresat la început, acum mult timp, vor fi împlinite în noile timpuri.
De aceea, fiţi curajosi, chiar dacă uneori va simţiţi coplesiti. Lucram în voi mult, cu permisiunea voastră şi va servim binelui vostru suprem. Totul reprezintă pregatire, chiar dacă, uneori, poate fi foarte dureroasa, dar veţi ajunge acolo unde Realitatea divină este pe Pământ. Ascultati cuvintele pe care Kryon vi le-a spus: MERITATI.
A NI O’HEVED O’DRACH.
An’Anasha.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.