Noutăți

 

 

 

 

 
24 Iunie 2010
Cei 36 de Înalţi Consilieri ai Luminii cheama lumea spre trezire, spre a simti şi a sti cine sunteţi cu adevărat. Este un proces pe cât de simplu pentru unii pe atat de complicat pentru alti oameni.
Cei 36 de Înalţi Consilieri transmit ca Trezirea este ceva foarte personal , ceva aproape intim şi fiecare om va experimenta propria sa trezire puţin diferit. Cu toate acestea, procesul de trezire este acelaşi în fiecare om.
88% expansiune de lumina în corpul de lumina şi fuziunea cu Sinele Inalt sunt necesare şi sunt insotite de un proces profund de auto-realizare, cu realizarea ca inima este divina şi ca aveţi în voi tot ceea ce va trebuie pentru a va trezi. Cei 36 de Înalţi Consilieri ne însoţesc în acest proces şi, în acelaşi timp, ne dau instrucţiuni despre cum să vă recunoaşteti pe deplin.
Prin fiecare Pas, energiile din Corpul de Lumina sunt ridicate pana la 88% acolo unde are loc o profunda fuziune.
Cei 36 de Înalţi Consilieri descriu cel mai inalt nivel al spiritualităţii astfel: sa trăiţi pe Pământ ca oameni divin, plini de bucurie, în iubire umană, siguranţa, pace, sanatate şi abundenţa. să vă creeati singuri viaţa şi să vă împliniti sarcina pe Pământ plini de forta şi iubire.
Pentru unii oameni este dificil sa simta trazirea la început. În acelaşi timp, asteptarile unora sunt mari. De ce este astfel? Pe de o parte are legatura cu aspectele. 9 aspecte trebuie sa fie conectate unele cu celelalte pentru ca trezirea sa poata fi simtita în totalitate. Ati primit tot ce ati avut nevoie în cei 48 de Paşi, iar energia trezirii circula în corpul de lumina. Sarcina voastră este de a aduce acasta energie în sufletul vostru. Acest lucru înseamnă sa o ancoram în aspecte şi sa conectam aspectele unele cu celelalte permanent.
Multi ma intreaba de ce nu fac acest lucru cei 36 de Înalţi Consilieri? Din cauza ca Înalţii Consilieri nu pot interveni în sufletul nostru. Kryon a exprimat acest lucru în felul următor: prin cei 48 de Paşi voi ati tricotat un pulover prin instrucţiunile noastre, dar acum depinde de voi dacă veţi imbraca acest pulover sau il veţi aseza în garderoba voastră.
Pentru mine, Sabine, este totul clar: am primit totul şi depinde de mine sa integrez totul în viaţa mea de zi cu zi şi sa traiesc în acest mod. Şi traiesc astfel cu fiecare fibra din sufletul meu. Nu din cauza ca este atat de spiritual, ci din cauza ca presupune atat de multa bucurie şi fericire. Sentimentul de a fi complet liber şi de a-mi lua viaţa în propriile maini, este cel mai mare dar pentru mine. Prin acesta eu imi asum responsabilitatea pentru viaţa mea şi stiu, ca om divin ca nici o situatie şi nici un om nu sunt de vina dacă ceva nu funcţionează chiar asa cum vreau eu imi imaginez. Normal ca ar fi mai uşor sa aruncam vina asupra celor 36 de Înalţi Consilieri sau asupra oamenilor, dar pentru mine este ceva gresit.
Realizarea ca sunt responsabila pentru tot ce mi se întâmpla, mi-a schimbat viaţa complet. De atunci imi pot organiza viaţa de zi cu zi în asa fel incat sa pot simti şi trai bucuria, sanatatea, siguranţa , pacea, iubirea umană şi abundenţa. Sunt situatii în viaţa mea de zi cu zi în care nu pot simti toate acestea atat de perceptibil, dar niciodată nu starnesc îndoială în mine, în schimb, imediat incerc sa privesc situatia dintr-un punct de vedere diferit, exact asa cum am invatat în cei 48 de Paşi.
Va trimit mult Elexier,
A voastră, Sabine Sangitar.
Transmisie de la Melek Metatron:
Prin cuvintele OMAR TA SATT va întâmpin, dragii mei lucrători în lumina. Dacă doar ati putea simti cea mai mica parte din ceea ce înseamnă pentru voi şi viaţa voastră sa fiţi treziti, nu ati mai avea nici o îndoială. Atat de mulţi oameni se alatura energiilor colective şi tiparelor colective şi, prin acestea, sunt creeate limite. Mulţi oameni ii judeca pe altii, consecinţa fiind ca tiparele dualităţii devin mai puternice. Este o mare provocare pentru mulţi oameni sa realizeze ca nu exista nici o judecata în sensul de corect sau gresit.
Fiecare om poarta în interiorul sau, inima divina. Unul dintre cele mai înalte niveluri spirituale, este libertatea. Libertatea va asigura o mare oportunitate sa trăiţi exact asa cum este cel mai bine pentru voi. Sa realizaţi cât sunteţi de minunati, să vă iubiti exact asa cum sunteţi, genereaza o profunda pace în voi. Aceasta pace o veţi darui în exteriorul vostru şi astfel, ii lăsaţi pe oameni sa o impartaseasca.
An’Anasha
25 iunie 2010
Iubirea mea pentru voi este atat de mare, dar şi compasiunea!
Stiu cât de mult lucrati sa dizolvati ego-ul, sa nu mai judecati… Iata din nou, strictetea din voi şi presiunea care se acumuleaza în acelaşi timp. Chiar nu este deloc necesar, este chiar inutil. Voi sunteţi cele mai curajoase suflete şi ati ajuns la un nivel inalt al conştiinţei. Ati facut cei 48 de Paşi şi ati trecut prin anumite procese şi v-ati trezit.
Chiar dacă sunt un medium al Noilor Timpuri, am facut cei 48 de Paşi cu voi şi m-am trezit. Chiar dacă sunt trezita şi imi creez viaţa conştient, de atunci, în anumite situatii, nu ma simt deloc trezita.
Diferenta dintre mine şi mulţi altii este ca eu nu ma judec atat de strict. Sunt mai mult ca un copil. Dacă se întâmpla ceva ce nu imi place asa de mult, uit imediat sau imi schimb imediat judecata.
Dacă ati putea simti trezirea puţin mai imparţial şi fără presiune, atunci multe lucruri frumoase s-ar putea manifesta mult mai repede.
Priviti spre binele şi frumosul din voi şi la ceea ce deja ati împlinit. Prin toate încarnarile, voi v-ati pregătit pentru aceasta încarnare a Vremurilor de Aur. Îngerii va iubesc şi va onoreaza foarte mult din această cauză şi, exact asa cum sunteţi, sunt exact asa cum e bine.
Va trimit mult ELEXIER,
A voastră, Sabine Sangitar.
27 iunie 2010
OMAR TA SATT draga mea familie,
Este aproape ora 1 AM şi stau afara în grădina lucrând la Noua Profesie, Hiam’Anastra. Imi umple fiinta cu cea mai profunda pace aceasta munca pentru cei 36 de Înalţi Consilieri şi pentru voi!
Sunetele sunt foarte importante pentru sufletul nostru, ele pot elibera amintiri şi tipare. Sunetele care fac parte din voi, pot dizolva tipare ancorate. Pasul 27 nu este de inteles cu ajutorul mintii, şi este astfel intenţionat de către cei 36 de Înalţi Consilieri. Sunetele ating, de asemenea, sufletul, foarte profund, iar pacea poate urma. În acelaşi timp, sunetele transmit noi tipare codate şi se ancoreaza în corpul de lumina. Imi amintesc ca acest pas a fost foarte solicitant pentru a-l transmite şi mi-a luat mult timp pana când sunetele au fost asa cum au vrut cei 36 de Înalţi Consilieri.
Acum, voi merge înapoi în grădina şi voi continua sa lucrez. Afara cerul este instelat iar luna straluceste puternic. Totul este atat de linistit şi se poate simti cum multe tipare colective deja dorm. Noaptea, se poate simti cu usurinta o energie foarte clara.
Voi imi sunteţi foarte dragi şi doresc tuturor care inca sunt trezi o noapte linistita .
A voastră, Sabine Sangitar
5 iulie 2010
OMAR TA SATT draga mea familie,
Cum pot rămâne treaza în viaţa mea de zi cu zi?
Bineânţeles, voi sunteţi mereu treziti, doar simţiţi acest lucru mai puţin în viaţa voastră de zi cu zi. Cu siguranţa, va va face bine sa realizaţi un pas de Ascensiune ocazional şi sa cereti stabilizarea actualei expansiuni energetice în corpul vostru de lumina.
Cine este Lord Sananda?
Lord Sananda este numele cosmic al lui Isus! în functie de modul în care Isus se anunta, vibreaza o energie diferita. Dacă se anunta ca Isus, leaga o legatura personala de iubire şi, în aceasta expresie, noi l-am intalnit pe Pământ. Dacă se anunta ca Isus Christos, energia absoluta a măreţiei divine vibreaza, foarte intaritoare şi fortifianta. Dacă se anunta ca Lord Sananda, energia nivelului Christic vibreaza, foarte, foarte bland şi linistitor.
Care este diferenta dintre mila şi compasiune?
Asa cum spune şi Melek Metatron: atunci când va este mila, suferinta este intarita la nivel energetic. Când simţiţi compasiune, va exprimati intelegerea şi iubirea.
A voastră,
Sabine Sangitar
5 iulie 2010
Sunt aici din nou.
Cei 36 de Înalţi Consilieri spun ca trezirea înseamnă trăirea unei vieti în sanatate, bucurie, iubire umană, abundenţa şi pace. Trezirea este, de fapt, ceva foarte personal şi fiecare o experimentează în mod diferit.
Să păşiţi afara din energia colectivă nu înseamnă sa nu mai respectati nici o lege a societatii. Înseamnă libertatea de a avea propriile gânduri despre anumite tipare colective. De exemplu, iesirea din fricile colective.
Sfântul Spirit este energia care conecteaza toate frecvenţele! Puteti numi Sfântul Spirit ca Respiraţia lui Dumnezeu.
Deseori se întâmpla ca atunci când simţiţi durere fizica (in special noaptea)se lucrează asupra voastră!
Acum, dragii mei, va voi scrie despre noi subiecte în curand!
An’Anasha pentru iubirea voastră! Va trimit foarte mult Elexier, a voastră Sabine Sangitar.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.