Noutăți

 

 

 

 

 
Kryon:
·         Echilibrarea Corpului de Lumina şi a energiei Sufletului
Melek Metatron:
·         Lumina Prosonodo şi Efectele ei
Sunt Kryon şi va întâmpin pe fiecare dintre voi prin cuvintele OMAR TA SATT. Kryon a călătorit prin deschizatura voalului cu anturajul sau pentru a sosi aici, în prezent pentru a fi foarte aproape de voi cu energia sa magnetică.
Multe curente de energie v-au atins pe voi şi corpul vostru de lumina. Sunt diferite curente de energie. Sunt minunate şi inalt energetice. Prin deschiderea Porţilor din Lentos, energia este foarte inalta şi schimba multe. Am descoperit ca s-a ajuns la mici rupturi în corpul de lumina a multor oameni şi din acest motiv, Kryon şi Anturajul sau va vor echilibra astăzi Corpul de Lumina, il vor ingriji şi vor face ceva bun pentru fiecare dintre voi. Dorim să vă echilibram energia sufletului. Este un moment al linistii. Este momentul pentru atentia interioara. Este timpul ca voi sa permiteţi sa acceptati aceasta energie şi darul lui Kryon pentru a va simti puternici, liberi şi divini, pentru a va umple cu forta. Va fi ca şi cum ati face o baie în aceasta energie la un cel mai inalt nivel.
Îngerii, stau aşezati la picioarele voastre, va sustin, va onoreaza şi va respecta. Sunt foarte aproape de voi. Este timpul să vă indreptati atentia spre interior. Este un moment al linistii. Este momentul sa deveniti conştienţi şi sa realizaţi cine sunteţi, să vă simţiţi în divinitatea voastră, să vă scaldati în ea şi sa realizaţi ca meritati şi ca sunteţi minunati. Este momentul atentiei asupra propriului interior, al separarii, al iesirii din colectivul gândurilor confuze, al goanei, al agitatiei, grijilor şi fricilor. De mult timp, îngerii au început să vă simta, să vă atinga, să vă iubeasca. Printr-o respiratie profunda, indreptati-va atentia spre interiorul vostru, gasiti-va divinitatea şi odihniti-va în ea.
Acesta este momentul în care nu trebuie să faceţi nimic altceva decat să vă simţiţi fericiti, să vă abandonati şi sa acordati permisiunea pentru a va putea echilibra, calma şi ridica pentru a va face bine. Toate acestea au loc în tacere, fără cuvinte. Lumina şi energia îngerilor sunt alaturi de voi. În timp ce ei va trateaza, va iubesc, vibreaza într-un sunet care va elibereaza sufletul de tipare care nu va mai servesc. Ei canta cu lumina şi va dau puterea sa realizaţi cât sunteţi de valorosi şi minunati. Lăsaţi ca totul sa se întâmple în completa încredere şi permiteţi-vă voua şi celulelor voastre, corpului vostru, sa se relaxeze, poate imaginandu-va ca va aflati într-un hamac ce se leagana usor în vant, impletit dintr-o reţea de iubire care va protejeaza şi în care puteti lasa orice va impovareaza. Soarele straluceste şi astfel, prin sunetele Realităţii Divine, veţi deveni şi voi un soare, va veţi scufunda în aceasta lumina şi veţi simţi cum anturajul, îngerii va ating.
(câteva momente de meditaţie ascultand sunetele)
Astfel, simţiţi ceea ce s-a întâmplat şi permiteţi-vă să vă simţiţi divinitatea. Ascultati cuvintele lui Kryon, mesajul meu: noua energie de pe Pământ va arăta calea spre Sinele vostru. Timpul pentru focalizarea atentiei asupra exteriorului, trece pe langa voi. Turbulentele din exterior va tulbura spiritul dar şi sufletul. Este foarte important să vă acordati momentele voastre de timp în care sa fiţi focalizati doar asupra voastră, a interiorului vostru şi sa simţiţi ce înseamnă ca nu sunteţi singuri ca, oricand doriti, marile lumini sunt alaturi de voi, va iubesc şi va arăta cât sunteţi de importanti. Arătati-va lumina şi iubiti-va lumina. Nu lăsaţi alte circumstante, energia colectivă să vă urmareasca, deoarece aceste timpuri sunt foarte violente iar inalta energie din Lentos şi din alte epoci se conecteaza cu centrul inimii lui Lady Gaia. Se formeaza legaturi de iubire, energiile se conecteaza unele cu celelalte. În exterior poate fi multa confuzie, dar în voi şi inima voastră divina, voi veţi simţi forta şi abundenţa.
Îngerii v-au linistit Corpul de Lumina, au inchis, expansionat şi ridicat micile rupturi şi v-au echilibrat energia sufletului. Prin sunetele vibrante, lumina a curs prin voi. Este timpul atentiei, sa auziti, sa simţiţi ce va spun marile lumini. Ascultati mesajul lui Kryon, deoarece, prin fiecare cuvânt, energia iubirii magnetice va este adusa. Se ancoreaza în tiparele voastre şi, după aceasta seara, după aceste momente, va veţi simţi foarte usori, foarte liberi şi foarte puternici. Mai mult decat pot exprima cuvintele, energia este cea care are grija de sufletul şi Corpul vostru de Lumina şi va iubeste imens de mult, atunci când un grup de îngeri isi indreapta atentia asupra voastră. Luati cu voi aceasta iubire şi, la randul vostru, voi o dati mai departe în exterior la mulţi alti oameni şi lui Lady Gaia, deoarece totul se conecteaza. Energia iubirii magnetice curge, va atinge fiecare celula a fiintei voastre. Cu cât absorbiţi mai multa enenrgie a iubirii magnetice, cu atât va este mai uşor sa gestionati ceea ce se întâmpla în exterior, în confuzie. Sprinteni şi plini de putere, voi umblati prin dualitate. Permiteţi-vă sa simţiţi cum focul vostru divin arde în voi. Toate abilităţile voastre, tot ceea ce sunteţi, în întreaga forta şi mai mult decat ghiciti – oamenii au nevoie de voi în aceasta forta şi lumina. Oricand puteti, faceti o respiratie profunda şi intrati în tacere. Nu va lăsaţi tulburati de circumstantele din exterior, deoarece acolo unde va conduce liniştea din voi, acolo se afla puterea voastră, libertatea voastră. Acum, deveniti conştienţi ce înseamnă când primiti mesajul de la Kryon ca, oricand ne trimiteti un gand de iubire noi vi-l aducem înapoi inmiit. Noi va ghidam prin dualitate, va insotim pe calea voastră. Voi sunteţi unii dintre noi, iar noi va iubim imens de mult. Astfel este.
An’Anasha
Sunt Melek Metatron. Sunt Ochiul lui Dumnezeu şi va întâmpin prin cuvintele OMAR TA SATT. Porţile din Lentos au fost deschise. Energia luminii Prosonodo a sosit. Aceasta energie este purtătoarea celei mai înalte lumini a lui Isus Christos. Aceasta energie este foarte importanta pentru Ascensiune, este puterea sustinatoare a Ascensiunii, Vremurile de Aur. Este important şi să ştiţi ca Lumina Prosonodo face ca fiecare om sa devina mai vulnerabil şi mai sensibil. Deschide usa inimii voastre. Deschide usile inimilor tuturor oamenilor, dar mulţi oameni simt acest lucru ca neplacut deoarece isi doresc sa fie puternici, fără emotii şi fără sentimente.
Voua va spun: Ascultati de sentimentele voastre, de sufletul vostru. Ascultati de bataia inimii voastre şi permiteţi-vă sa acceptati aceasta sensibilitate şi transformati-o în unul din cele mai puternice aspecte ale voastre, deoarece sensibilitatea este putere. Cu aceasta putere intindeti mana pentru a-i ajuta pe ceilalţi oameni. Priviti în ochii oamenilor şi recunoaşteti oglinda sufletului vostru. Recunoaşteti frica şi tristeţea care este dincolo de furie. Recunoaşteti dorinţa oamenilor pentru iubire, pentru compasiune. Intindeti-va mainile spre fratii şi surorile voastre şi realizaţi: toti poarta lumina divina. Recunoaşteti sensibilitatea profunda şi lăsaţi ca toate aceste sentimente pe care sufletul vi le sopteste sa devina realitate. Aceasta este Lumina Prosonodo. Steaua Tetraedru a lui Isus Christos s-a deschis şi toarna în Vremurile de Aur inalta energie a iubirii, realizarea, încrederea dar şi puterea şi forta.
Atunci când vorbiti cu alti oameni, folositi cuvinte pline de iubire. Incercati sa înţelegeţi ca fiecare om tanjeste după iubire şi compasiune, indiferent cum se exprima. Deveniti conştienţi ca un lucru ne uneste pe noi toti: legatura divina de iubire. A fost legata. Recunoaşteţi-vă puterea şi lăsaţi ca Lumina Prosonodo să strălucească în voi.
Sunt mulţi oameni care simt puţina teama în fata acestor energii. Foarte mulţi oameni – chiar dacă nu stiu – simt frica fata de iubirea necondiţionată, deoarece li s-a spus prea des ca asa cum sunt ei nu este bine. Dar fiecare om are aceeaşi dorinţa pe care o aveţi şi voi. Fiecare om, indiferent de abilităţile pe care le poarta în interior, este la fel de important. Fiecare om, indiferent cum se exprima, este iubit, vazut şi protejat în mod egal de noi. Astfel, fiţi un exemplu. Fiţi plini de iubire mai ales atunci când intalniti un om plin de furie şi tristeţe şi veţi simţi ce efect va avea. Isus Christos deja a lucrat astfel şi a facut ca miracolele să aibă loc. Iubirea este capabila sa mute muntii şi prin ea, miracolele se pot întâmpla. Fiecare gand de iubire pe care il trimiteti în exterior, va face mai puternici, va lasa să vă dezvoltati şi să vă simţiţi şi mai mult în divinitatea voastră. Melek Metatron, Ochiul lui Dumnezeu, este alaturi de voi prin fiecare respiratie pe care o faceti.
A ni o’heved o’drach.
An’Anasha.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.