Noutăți

 

 

 

 

 
Kryon
·         Un rezumat al anului 2009
·         Transmisia de energie pentru Lady Gaia
Sunt Kryon şi va întâmpin prin cuvintele Omar Ta Satt. Un grup de îngeri s-au adunat aici printre voi. S-au grabit sa vina aici pentru a va simti, pentru a va aduce elexirul iubirii, pentru a va atinge şi a va canta în cele mai înalte sunete ale Realităţii Divine. Ei se bucura sa se scufunde în profunzimile sufletului vostru pentru a va atinge atat de personal.
Pentru voi, un an se apropie de final. Kryon v-a spus odata: este un an al conflictelor, un an al disputelor – atat în exterior cât şi în interior. Pentru mulţi dintre voi au existat turbulente de natura energetica. Lăsaţi-l pe Kryon să vă aduca cuvintele energetice. Ati experimentat atatea de la începutul timpurilor hotarand atat de curajosi sa călătoriti în dualitate. Ati fost atat de curajosi, lumini iubitoare. Ati trecut prin toate, ati acceptat greutatea unui corp, ati trecut prin multe încarnari şi ati luptat pentru lumina. Ati trecut prin valea umbrelor pentru a o face să strălucească prin lumina voastră. Ati trait, iubit, ati suferit – în atatea moduri, iar acum va aflati aici, pe acest scaun, în aceasta încarnare, în acest timp.
Acum vorbesc luminii voastre divine, sufletului vostru. Nu ma adresez mintii voastre. Ating lumina voastră divina în cea mai adanca profunzime, la un nivel care va ridica şi va expansionează. De ce va mai este inca frica după ce ati trecut prin toate , în atatea încarnari? Nu lumina va inspaimanta, ci dualitatea şi lanţurile pe care le purtaţi deoarece vi le impuneţi singuri, deoarece va stabiliti singuri limite pe care mintea voastră le urmareste. Vorbesc inimii voastre divine, vorbesc sufletului vostru. Acum a sosit timpul să vă eliberati de lanţuri, să intraţi intr-o noua zi, sa experimentati o noua dimineata – plini de lumina şi magie, plini de incantare şi miracole, fără griji şi frici – şi să vă organizati viaţa ca lucrători în lumina asa cum este corect şi bine pentru voi. Nimic nu va impiedica în Realitatea divină şi doar acest lucru conteaza deoarece acestea sunt cuvintele adevărate. Sufletul vostru simte ca acestea sunt cuvintele care va sprijina. Astfel, va cer: sunteţi pregătiţi, aici şi acum, în acest moment, să vă eliberati de toate lanţurile care va impiedica să vă trăiţi viaţa exact asa cum va sopteste inima voastră divina, cum va arăta măreţia divina din voi? Doriti sa aveţi o viaţa plina de magie, miracole, frumusete, bucurie, sanatate, abundenţa şi iubire umană? Doriti să vă renaşteţi în afara vietii dualităţii care este atat de plina de griji, să vă eliberati de frici care va impiedica? Dacă doriti toate acestea, aveţi acum oportunitatea sa actionati odata pentru totdeauna.
Kryon va cere: Intrati în cea mai profunda intenţie, în sufletul vostru, şi gasiti-va inima divina.
Conflictul înseamnă ca voi sunteţi coplesiti. Pe de o parte sunt cunoaşterea Sinelui vostru, a simti ce înseamnă sa deveniti conştienţi şi sa realizaţi, iar pe de cealalta parte sunt îndoielile, dualitatea.
Respirati lumina iubirii în voi. Ascultati cuvintele lui Kryon: Energia conflictelor s-a terminat. Deoarece ati trecut prin toate de-a lungul încarnarilor, de ce anume va temeti aici şi acum, în prezent? Sufletul va sopteste adevărul cu toate aspectele voastre. Eliberaţi-vă de toate limitarile auto- impuse. Chiar dacă în exterior conflictul creste, în interior, conflictul dispare. În acest moment veţi simţi cum un înger în blandetea şi delicatetea sa, va infasoara în energia graţiei şi implinirii Sinelui vostru. Aspectele voastre incep să strălucească iar sufletul vostru se poate dezvolta. Fiţi ceea ce sunteţi şi dacă sunteţi pregătiţi, noi va vom ajuta acum, impreuna cu marile lumini ale Realităţii Divine, să vă eliberati de toate lanţurile şi sa fiţi în libertate. Ceea ce faceti şi munca voastră pot incepe. Astfel, aşezaţi-vă mainile pe picioare cu palmele orientate în sus:
(câteva momente de meditaţie ascultand sunetele)

https://www.youtube.com/watch?v=FNu4H6_-ltg
Luati-va ramas bun de la energia veche şi întâmpinati noua energie, permiteţi-i sa soseasca. Permiteţi-vă sa simţiţi energia pacii, a bucuriei şi a magiei. Incepeti ziua cu înţelepciune stiind ca lumina divina din voi poate muta muntii. Oh, credeti-ma, dacă acesta a fost un an plin de turbulente pentru mulţi oameni, acest lucru ne conduce spre binecuvântarea ca Pământul să vă ridica la un moment dat. Dar acestea sunt doar începuturile – în toate aspectele energiile se vor dezlantui.
Este foarte important să vă verificati gândurile dar şi emotiile, sa priviti spre lumina divina şi sa ascultati ceea ce sufletul va spune. Indepartati-va de griji şi frici. Indreptati-va spre lumina, libertate, împlinire şi spre măreţia divina. Nu mai acordati spatiu limitarilor. Realizaţi ca voi sunteţi cei alesi. Realizaţi trasatura speciala pe care o aveţi. Recunoaşteti lumina care uneste în stralucire tot ceea ce ati fost vreodata. Toate energiile se conecteaza şi devin una. Sunteţi ceea ce sunteţi. Acest lucru elibereaza o putere nelimitata, doar dacă voi permiteţi. Timpurile de limitare sunt apuse, rasar acum timpurile actiunii, iar intenţia va arde în suflet. Veţi realiza, noua dimineata va va trezi cu un zambet.
In acest moment, respirati energia îngerilor în voi. Tot ceea ce voi asteptati vi se va arăta. Timpurile asteptarii au apus demult. Este timpul pentru a actiona. Aspectele voastre se unifica iar voi radiati lumina pentru oameni. Recunoaşteti măreţia şi puterea voastră, munca voastră pe Pământ.
Astfel, la sfarsit de an noi va cerem să vă deschideti toate canalelesi sa o sarbatoriti pe Lady Gaia, sa ii trimiteti energiile de care are nevoie. Intrati în profunda intenţie şi conectaţi-va cu conştiinţa lui Lady Gaia simtind ca sunteţi una cu tot ceea ce este. Plini de putere şi energie voi va indreptati spre Lady Gaia, deoarece Lady Gaia este o parte din voi şi, astfel, şi ea simte conflictele. Voi sunteţi purtătorii energiilor devenind disponibili ca şi canale, iar noi vom trimite prin voi, energie lui Lady Gaia impreuna cu sunetele din Realitatea divină, din nou.
(câteva momente de meditaţie ascultand sunetele)

https://www.youtube.com/watch?v=I7Yn_E6SmQ8
Prin aceasta, voi ca şi Lucrători ai Luminii, ati facut ceva foarte valoros pentru Lady Gaia care are nevoie de voi. Mulţi oameni vor întâmpina vremuri dificile plini de încredere. Vor fi explozii energetice, o masiva devalorizare a banilor, natiunile se vor diviza, oamenii se vor lupta unii cu ceilalţi. Din partea celor mai înalte autoritati vor exista tentative de a speria oamenii în dualitate pentru a-i menţine mici. Vor fi procese energetice pe care nimeni nu le va intelege. Cu atât este mai important ca voi sa fiţi în puterea voastră. Când veţi intelege în inima voastră divina ca purtaţi măreţia de a infaptui orice, atunci veţi oferi totul. Când veţi lua toate darurile atunci le veţi putea darui mai departe. Fiecare dintre voi este de o foarte mare importanta în aceste timpuri.
Ascultati cuvintele lui Kryon, din nou: inima voastră divina, sufletul va vorbeşte. Ascultati cuvintele sufletului vostru, ascultati sunetele. Puneţi-va mintea deoparte. Intrati în actiune. Lăsaţi frica deoparte. Sunteţi atat de plini de curaj şi forta. Nu permiteţi dualităţii să vă fure toate acestea. Experimentati cum poate Realitatea divină să vă dezvolte pe Pământ. Nu mai permiteţi conflicte. Manifestati-va divinitatea, forta şi puterea. Bineânţeles ca ştim ca este şi dificil pentru mulţi oameni în multe momente sa gestioneze simptomele Corpului de Lumina. Dar credeti-ma, să vă plangeti de mila nu va va ajuta. Manifestati ceea ce sunteţi. Voi sunteţi cei care au lucrat deja în Lemuria cu lumina. În fiecare încarnare a voastră ati fost pregătiţi pentru cea prezenta. Şi credeti-ma nu toate pregătirile au fost usoare pentru voi.  Atat de multa experienţa, atat de multa energie ati acumulat pentru a va implica în aceste Timpuri Noi ca şi lumina divina. Oamenii vor incerca să vă determine să vă abandonati calea voastră, dar lumina Christica din voi se expansionează şi răspunde prin energia mântuirii. Este un timp al manifestarii, un timp al miracolelor, dar, mai presus, este un timp magic. Amintiti-va atunci când va treziti dimineata, sa invitati Realitatea divină sa se expansioneze în sufletul vostru şi incepeti ziua cu un zambet în certitudinea ca puterea sustinatoare din voi face ca miracolele să aibă loc.
Astfel, sa rostim impreuna cuvintele : Eheh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, So’ham.
In timpul vostru, porţile dimensionale din Lentos se vor deschide în curand. Acest lucru înseamnă ca un nou val de energie va sosi. Totul se unifica intr-o singura energie. Întâmpinati-o. Sunteţi iubiti nemăsurat.
An’Anasha.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.