Noutăți

 

 

 

 

 
Kryon
·         Alinierea cu Vibraţiile şi Energia Noilor Timpuri
Sunt Kryon. Va întâmpin, prieteni ai Luminii, Lucrători ai Luminii, Pionieri ai Noilor Timpuri. Va întâmpin prin cuvintele OMAR TA SATT, cuvinte care contin iubirea nemăsurata.
Vorbim despre Respiraţia lui Dumnezeu. Respiraţia lui Dumnezeu, Sursa Divinităţii care pastreaza totul în viaţa, care uneste şi poarta totul în ea. Punctul divin Central radiaza cu Respiraţia lui Dumnezeu. Când mentionam Respiraţia lui Dumnezeu ne referim la Respiraţia lui Dumnezeu asa cum este ea – Merkaba vie a Câmpului Gândurilor Divine care vibreaza într-un anumit ritm, care se contracta şi se expansionează.
Cand energia Pământului se ridica iar energia Noilor Timpuri intalneste energia duala, frecvenţa vibraţiei Merkabei lui Dumnezeu creste. Simţiţi, intrand profund în sufletul vostru, lumina lui Dumnezeu şi, astfel, respiraţia lui Dumnezeu pe care o absorbiţi gaseste astfel inima voastră divina. Simţiţi! Simţiţi cine sunteţi cu adevărat! când Dumnezeu respira mai repede, în ritmul aliniat Noii Energii, schimba asa numitul sistem al timpului, ritmul temporal. Energiile vibreaza mai repede, iar 24 de ore se transforma în 18 ore. Simţiţi, în timpul linistii, cine sunteţi. În mesajul din aceasta seara este foarte important sa înţelegeţi ca acolo în sufletul vostru, în originea inimii voastre divine unde sunteţi conectaţi cu intenţia nemăsuratei iubiri care este mostenita în interior şi expansionează inima divina, acolo este chemata lumina care se conecteaza cu Merkaba voastră. Şi Merkaba voastră respira şi vibreaza într-un anumit ritm. Simţiţi acest ritm al sufletului vostru unificandu-va toate chakrele. Când ritmul timpului dual se misca mai repede , orele şi minutele trec mai repede iar voua va lipseste timpul energetic. Merkaba voastră incepe sa vibreze mai repede. În corpul vostru exista un biosistem, un ritm, care ar trebui sa se adapteze acestor Noi Timpuri şi acestei viteze, iar în caz de neadaptare veţi simţi simptome la nivelul fizic.
Astfel, Kryon va cere să vă scufundati în profunzimea sufletului vostru, în acest moment prin cuvintele Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, So’ham şi să vă conectaţi cu celulele din corpul vostru în acelaşi timp. Dacă permiteţi, va vom aduce bioritmul la vibraţia Noilor Timpuri. Acest lucru se va întâmpla în tacere, fără cuvinte, prin sunetele Realităţii Divine. După aliniere, Kryon va va transmite mesajele despre simptomele care pot aparea la nivelul fizic. Şi vibraţia voastră fizica trebuie sa se alinieze vibraţiilor Noilor Timpuri. Simţiţi ca timpul se misca mai repede. Simţiţi acest lucru la toate nivelele, fizic, emoţional sau mental. Ceea ce se întâmpla în aceste momente este foarte important. Pregătiţi-va. Conectaţi-va cu celulele voastre, cu corpul vostru.
(câteva momente de meditaţie ascultand sunetele)

https://www.youtube.com/watch?v=zXpulL9ZXGU
Acesta este un mare dar. Merkaba voastră vibreaza în acelaşi ritm ca şi Merkaba Câmpului Gândurilor Divine. În timp ce Kryon va trimite mesajele sale, au loc ancorari.
In prezent foarte mulţi oameni sufera de simptome fizice cum sunt ameţeală, dezechilibrul şi insomnia. Toate acestea se datoreaza ritmului rapid al Respiratiei lui Dumnezeu şi cresterii continue a energiilor Pământului. Şi emotiile vibreaza mai repede. Mulţi dintre voi intrati din euforie direct în tristeţe, din îndoieli în încredere. Totul vibreaza mai repede, iar şi gândurile voastre câteodată fac salturi care va aduc multa confuzie.
Acum Merkaba voastră este în vibraţia şi ritmul Respiratiei lui Dumnezeu. Acest lucru va ofera eliberare şi veţi simţi ca multe se vor schimba în sistemul vostru prin aceasta. Acordaţi-vă timpul necesar pentru a va simti sufletul. Recunoaşteti ritmul şi armonia care va ofera pace şi lumina. Cu cât se ridica mai mult energiile Pământului cu atât mai repede vibreaza Merkaba Câmpului Gândurilor Divine. Acest lucru înseamnă ca timpul dual se misca tot mai repede. Doar când Ascensiunea va avea loc, doar atunci Câmpul Gândurilor Divine va respira în ritmul sau adevărat – mult mai incet decat acum în aceasta faza a Ascensiunii.
Simţiţi-va profunzimea sufletului deoarece Merkaba va menţine în viaţa. Vibraţia Merkabei voastre într-un anumit ritm este foarte importanta pentru toate nivelele Sinelui vostru. În acelaşi timp, simţiţi energia iubirii magnetice a lui Kryon, cât de mult va expansionează şi va ridica. Simţiţi conexiunea cu Sursa divina. În dualitate, timpul se misca din ce în ce mai repede. Aceasta este o situatie foarte dificila pentru mulţi oameni. Deoarece, de obicei se întâmpla noaptea, în timpul viselor, nu mai poate fi asimilata pe deplin. Asa cum Kryon v-a menţionat deja şi emotiile devin confuze, volatile, isi pierd din fermitate. Gândurile sar dintr-o parte în alta. Toate acestea va conduc spre disconfort. Cu toate acestea, totul reprezintă un dar deoarece sunt datorate unei faze a Ascensiunii şi, cu cât Lady Gaia va semnala mai mult ca energia Pământului se ridica, cu atât mai repede va vibra Merkaba Câmpului Gândurilor Divine care va cauza la randul ei ca energia Noilor Timpuri sa se adapteze energiei duale, vechea energie va face loc noii energii.
Noi vedem ca mulţi oameni se confrunta cu situatii dificile deoarece ei inca nu stiu. Voi ati venit aici pentru a absorbi mesajele lui Kryon în voi, plini de încredere. Astfel, voi ati primit un mare dar, ancorarea a avut loc. Veţi simţi ritmul armonios al energiilor în viaţa voastră de zi cu zi. Cel mai mare dar pe care lumea spirituală vi-l poate face este să vă aduca Respiraţia lui Dumnezeu care sa curga peste voi. Astfel noi dorim să vă aducem acest dar, Respiraţia lui Dumnezeu, care se ancoreaza în Merkaba voastră şi în sufletul vostru şi va lasa sa realizaţi ce creatura minunata sunteţi. Voi sunteţi vestitorii, lumina de pe Pământ. Astfel, primiti Respiraţia lui Dumnezeu.
Este o profunda conectare. Pacea şi lumina, dar şi siguranţa sunt în voi. Recunoaşteti semnele timpurilor. Fiecare schimbare care se întâmpla este un dar pentru planeta şi pentru oameni. Astfel s-a întâmplat şi este infaptuit. Pentru voi, dragii mei lucrători în lumina, multe s-au schimbat în aceasta seara. Simptomele fizice se vor retrage, emotiile şi sentimentele nu va vor mai provoca confuzie. Chiar dacă în exterior oamenii sunt confuzi , voi simţiţi o profunda pace în voi. Astfel, Kryon va spune fiecăruia dintre voi:
An’Anasha.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.