Noutăți

 

 

 

 

 
Kryon:
·         Activarea celui de-al Treilea Nivel al Corpului de Lumina
·         Simptomele Corpului de Lumina
·         Schimbarea energiei 
Sunt Kryon din serviciul magnetic şi va întâmpin prin cuvintele OMAR TA SATT. V-ati adunat pentru a absorbi mesajele lui Kryon în voi. V-ati adunat ca Lucrători ai Luminii pentru a da mai departe, oamenilor, aceste mesaje, lumina şi vindecarea.
In prezent, voi, dragii mei prieteni, voi, lucrătorii în lumina, farurile de lumina, cei care s-au deschis, absorbiţi noile energii şi experimentati mari provocări energetice. Asa cum va fost transmis deja, al treilea nivel al corpului de lumina este activat în energia Pământului şi în mulţi oameni. Prin expansiunea noii energii care se răspândeşte pe Pământ, mulţi oameni simt, conştient sau nu, simptome ale corpului de lumina.
In mod special, voi, care aveţi o inalta conştiinţa, simţiţi toate acestea într-un mod special. Poate, pare incorect pentru unii dintre voi ca simţiţi aceste simptome ale corpului de lumina chiar dacă sunteţi atat de deschisi. Chiar dacă pare diferit pentru voi, Kryon doreşte să vă transmita ca astfel va este oferit un mare dar, deoarece sunteţi în perioada schimbării. Cu Paşi mari şi cu o mare viteza , energia se schimba pe planeta voastră. Aceste simptome ale corpului de lumina care se fac simtite va arăta şi cât sunteţi de avansati în conştiinţa voastră. Oamenii care nu percep aceste simptome, care se opun acestei schimbări, poate simt simptomele mai puţin. Va sosi timpul în care ei vor trebui sa simta toate acestea în mod vehement şi deseori prin suferinta.
Noi nu putem să vă luam în totalitate aceste simptome ale corpului de lumina. Ele certifica curajul de a permite aceste schimbări în voi, deoarece are loc acum un mare proces de transformare. Noua energie se răspândeşte tot mai mult în dualitate. Vor exista consecinţe. Va transmitem aceste lucruri prin medium, deja de cativa ani, dar acum va aflati în mijloc. Aproape pare imposibil sa suportati acestea, deoarece simptomele lucrează la toate nivelele. Efectul lor merge profund în celule. Chiar dacă aceste simptome ale corpului de lumina va vindeca celulele, le expansionează şi le pregătesc, noi ştim cât este de dificil pentru voi sa suportati aceste simptome în viaţa voastră de zi cu zi în aceasta dualitate.
Deoarece sunt simtome atat de variate, este dificil pentru voi sa le gestionati. Nu simţiţi ca suferiti doar de dureri de cap, ameteli, tiuit în urechi, pierderea echilibrului, oboseala şi uneori chiar şi strangeri ale inimii, mai simţiţi şi anumite organe din corpul vostru asa cum nu le-ati simtit niciodată, câteodată chiar şi în durere deoarece energia se expansionează în celulele voastre. Se simte foarte neplacut. Este cert ca noua energie se simte precum o operatie energetica asupra creierului vostru, deoarece anumite tipare energetice şi sinapse chiar sunt conectate.
Noua energie presupune ca voi sa folositi cât mai des intregul potential pus la dispozitia voastră în aceasta dualitate. Astfel se vor realiza mari schimbări în intregul vostru sistem fizic, dar şi la nivelul emoţional se ajunge la mari simptome pe care le numim tot simptome ale corpului de lumina. Pe de o parte , voi simţiţi cât sunteţi de sensibili. Câteodată sunteţi raniti de anumite situati triviale care par ca vi se întâmpla, simţiţi cum ochii vi se umplu de lacrimi şi va cuprinde tristeţea. Cu toate acestea, simţiţi şi profunda iubire şi, câteodată, simţiţi şi euforia şi bucuria asa cum nu le-ati mai simtit niciodată. Dar şi cealalta parte lucrează foarte puternic. Puteţi simţi multa agresivitate iar câteodată nu va puteti reţine, nu mai puteti stapani sau retrage aceste emotii. Chiar şi la nivel mental se ajunge la simptome ale corpului de lumina. Mulţi dintre voi, în special lucrătorii în lumina, va simţiţi, în anumite momente, foarte derutati. Pe de o parte stiti totul într-un moment şi sunteţi complet siguri de ceea ce înseamnă, apoi, din nou, spiritul va ghideaza în profunde îndoieli, dacă este sau nu corect astfel. Credeti-ma, toate acestea fac parte din noile schimbări. Doar când vechiul ofera spatiu, doar atunci poate noul sa ia fiinta. Şi acestea fac parte din simptomele corpului de lumina.
Multi dintre voi sunteţi obisnuiti sa lucrati cu intelectul. Nu veţi mai avea succes astfel. Cu siguranţa ati observat ca nivelul de concentrare a scazut, ca pare imposibil pentru voi să vă concentrati prea mult asupra unui lucru. Obositi mult mai des şi va simţiţi goliti energetic. Cauza este exact opusul – sunteţi încărcati energetic cu noua energie. Schimbul dintre sistemul care se întâmpla va ofera noua viaţa. Poate fi neplacut pentru voi, dar va imbogateste deoarece va refaceti la toate nivelele. Ştim ca este dificil sa înţelegeţi toate acestea, în special în dualitate şi în viaţa de zi cu zi.
Multi dintre cei care se afla aici, mulţi lucrători în lumina, au deja al treilea nivel al corpului de lumina activat deja de mult timp. Este vizibil şi pentru voi cum noua energie se răspândeşte. În aceste timpuri ale marilor provocări energetice este mult mai dificil fata de vechile timpuri să vă simţiţi fericiti în dualitate şi în viaţa de zi cu zi. Cu siguranţa ati observat ca vechile tipare, vechile drumuri pe care mergeati, nu mai funcţionează  când doriti sa transformati ceva nou în actiune. Spiritul vostru trebuie sa se gandeasca din nou, spiritul vostru ar trebui sa gandeasca în noile timpuri.
Noi, marile lumini, observam evenimentele foarte atenti şi vedem cât de dificil este pentru unii să-şi gestioneze viaţa în aceste timpuri. Noi ştim ca exact aceste simptome fizice va fac să vă concentrati mai greu asupra a ceea ce faceti pe moment. Astfel, cu permisiunea voastră, vom activa al treilea nivel al corpului vostru de lumina la toate nivelele în voi cu conditia sa ne acordati permisiunea. Aceasta energie are un efect de stabilizare şi de întărire. Kryon va va transmite noi mesaje ale Noilor Timpuri, după acest ritual. Noi, luminile iubirii, vom activa al treilea nivel al Corpului de Lumina la toate nivelele. Pentru aceasta avem nevoie de permisiunea şi consimtamantul vostru. Astfel, respirati profund în sufletul vostru, unificati-va toate chakrele, expansionandu-va în toate directiile precum un soare.
Cand sunteţi pregătiţi, acordati-ne permisiunea sa facem acestea pentru voi rostindu-va numele originar în tacere şi invocandu-l pe Tatăl Ceresc prin cuvintele Kodoish, Kodoish, Kodoish, Adonai’Tsebayoth.
Veţi simţi când al treilea nivel al Corpului de Lumina este activat la toate nivelele. Noi va vom impământa la toate nivelele, va vom curata şi purifica sistemul. Kryon va cere să vă aşezati mainile pe picioare cu palmele indreptate în sus. În timp ce absorbiţi sunetul Realităţii Divine în voi, Înalţii Consilieri ai Luminii va vor activaal treilea nivel al Corpului de Lumina la toate nivelele.
(meditati ascultand sunetele)

https://www.youtube.com/watch?v=ZHuTxNIpdeM
Multe ajutoare din dimensiunile luminoase s-au pregătit pentru a expansiona, adapta aceasta energie şi pentru a o conecta cu merkaba voastră. Se întâmpla exact în acest moment din timp. Pentru voi, prietenii luminii, noi simtim compasiune dar şi o profunda bucurie, deoarece aceasta este ultima faza a ascensiunii. Poate puteţi simţi cum marile lumini lucrează în corpul vostru de lumina. Bucurati-va de aceasta tacere perfecta şi de siguranţa pentru câteva momente.
In dualitate, acum, pe planeta voastră are loc o furtuna energetica. Voi aveţi posibilitatea, acum şi aici, în acest moment, intr-o pace şi o tacere perfecta să vă refaceti din aceasta furtuna. Ascultati cuvintele lui Kryon: furtuna este extrem de importanta. Chiar şi Lady Gaia se afla în fata  unor mari schimbări. Sunt schimbările timpurilor. Aici, în acest moment, gasiti oportunitatea pentru o profunda relaxare, în acest colectiv al iubirii necondiţionate dar şi personale, pentru ajutoarele, pentru îngeri şi pentru Kryon care va iubesc imens de mult. Puteti fi siguri ca noi facem totul pentru a va ghida prin aceasta furtuna. Puteti fi siguri ca indiferent cât de puternica devine furtuna în dualitate, noi va vom ghida prin ea. După furtuna, veţi descoperi paradisul pe Pământ. Pastrati mereu acest lucru în mintea voastră. Ancorati profund acest lucru în conştiinţa voastră deoarece astfel va fi.
Deoarece noi incercam totul pentru a va fi alaturi prin fapte, prin iubire şi energie pentru a va ghida prin aceasta furtuna, Înalţii Consilieri ai Luminii au hotărât ca astăzi, aici şi acum, pentru fiecare dintre voi, un înger auriu se va ancora în sistemul vostru şi va va aduce alinare.
Astfel, Kryon va cere din nou să vă aşezati mainile pe picioare. Aşezaţi-vă mana stanga pe cea dreapta. Acesta este un moment foarte special. Este un dar din partea îngerilor graţiei. Faceti trei respiratii profunde. Poate puteti vedea cu ochiul interior cum un înger auriu apare în fata voastră. Stiu ca palmele voastre ard precum focul. Este momentul în care îngerul auriu se aseaza. Folositi aceasta oportunitate. Ascultati dacă îngerul are ceva să vă transmita. Când sunteţi pregătiţi, invitati îngerul sa dea energie sistemului vostru. Faceti acest lucru printr-un gest prin care va aşezati mainile pe inima.
Astfel, aceasta energie, îngerul vostru auriu, vor fi în sistemul vostru pana la următoarea intalnire şi va va intari, va va oferi siguranţa şi va va usura de simptomele corpului de lumina pe cât este posibil. Să ştiţi, acesta este doar începutul. În prezent, Arcturienii incep sa pregateasca energia Pământului pentru al cincilea nivel al corpului de lumina. Astfel, noi suntem alaturi de voi, acum şi în vecii vecilor.
An’Anasha

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.