Noutăți

 

 

 

 

 
 

Conferința interațională Kryon

Kryon:
·         Maestrul magnetic
·         Un mare adevăr
Eu sunt Kryon, maestrul magnetic. Din nou va întâmpin pe fiecare dintre voi şi intreg colectivul. Prin aceasta întâmpinare şi prin cuvintele OMAR TA SATT imensa iubire pe care o simtim pentru voi, curge peste voi. Ati auzit astăzi multe mesaje diferite ale lui Kryon. Multe v-au atins profund iar voi ati absorbit deja energia lui Kryon. Noi suntem mesagerii care dorim să vă transmitem iubirea şi pacea, deoarece mai presus decat orice cuvânt care este rostit, este energia care va atinge sufletul, care va permite sa realizaţi aici şi acum ce lumini minunate şi radiante sunteţi.
Kryon a vorbit mult despre faptul ca nu conteaza ce cale alegeti, deoarece, câteodată este necesara doar o singura respiratie pentru ca voi sa realizaţi ca purtaţi în interior creatorul divin. Indiferent ce faceti, ce cale alegeti, ce expozitie vizitati, este corect şi bine dacă simţiţi iubirea. Acesta este singurul lucru care conteaza : iubirea.
Câteodată oamenii tind spre a va convinge ca nu sunteţi perfecti, că există multe blocaje în voi care va impiedica să vă dezvoltati. Dar mesajul lui Kryon este: Tot ceea ce aveţi nevoie, tot ceea ce sunteţi deja este în interiorul vostru. Nimic nu este adaugat în voi, nimic din ceea ce nu este deja în inima voastră. Lumea spirituală va poate ajuta, sprijini să vă amintiti ca sunteţi deja perfecti. Doresc să vă dau un exemplu în acest sens. În voi se afla o comoara, un cufar cu bogatii. Este plin cu toate abilităţile voastre, cu cele mai frumoase lumini, cu sunetul perfect din Realitatea divină. Mulţi oameni isi ocupa timpul cu gasirea solutiilor pentru deschiderea cufarului pentru a elibera toate bogatiile din el. Pentru aceasta exista multe cai. Dar acum Kryon doreşte să vă transmita ceva ce ar putea suna imposibil pentru mulţi dintre voi. Dar este adevărat : Voi nu incercati sa deschideti cufarul. Voi pierdeti multa forta şi energie incercand sa tineti cufarul inchis. Este nevoie de mult mai multa forta şi energie pentru a va ascunde divinitatea decat de a o scoate la suprafaţă. Motivul este din cauza ca mulţi oameni v-au spus , poate chiar şi în copilaria voastră, ca nu meritati, ca nu sunteţi suficient de buni. Va îndoiti de voi. Poate ati auzit deseori ca este nevoie de o cale lunga , de multa munca şi de abstinenta.
Ascultati cuvintele lui Kryon : scoateti la suprafaţă divinitatea voastră şi trăiţi-va viziunea. Fiecare om are propria sa viziune despre ce înseamnă dezvoltarea spirituală. Nu o puteti masura prin sesiunile spirituale la care ati participat sau Paşii pe care i-ati facut. Din punctul nostru de vedere, noi care va iubim atat de mult, cea mai înaltă formă de spiritualitate este ca voi sa alegeti o viaţa în bucurie deplina, în abundenţa, sanatate şi pace. Aceasta este forta primordiala a vietii şi Sinele vostru. Toate acestea sunt în voi şi dacă v-ati putea elibera de toate îndoielile voastre ati descoperi şi realiza , voi, creaturi minunate, ca toate visele şi viziunile voastre, toate dorinţele vi se vor implini. Aveţi încredere ca totul este incorporat în voi  şi ca doar circumstantele v-au condus spre îndoieli.
Astfel, Kryon va creea astăzi un spatiu pentru ca voi, aici şi acum, să vă puteti deschide cufarul şi să vă descoperiti abilităţile. În mod conştient, legati-le de reţeaua de iubire. Voi sunteţi mult mai mult decat va ganditi ca sunteţi.
Kryon va initia o energie care – dacă permiteţi – va va atinge chiar mai profund în sufletul vostru. Când respirati, voi respirati iubirea în voi. Voi respirati lumina aurie şi va expansionati în acelaşi timp. Lăsaţi ca toate dorinţele şi viziunile voastre sa devina adevăr. Cunosc fiecare suflet prezent aici. Stiu cate abilităţi purtaţi în interiorul vostru, cât de mari sunt intenţiile şi speranţele voastre de a va purta lumina mai departe pentru a fi de ajutor altor oameni. Este o invitatie. Dacă permiteţi, acest miracol se va dezvolta în voi şi, astfel, toata viaţa voastră se va putea schimba, deoarece voi nu va aflati aici pentru a suferi, nici pentru a fi plini de griji şi frici. Sunteţi aici pentru a realiza ca intrati în libertate descoperind ca tot ceea ce ati dorit vreodata, are loc. Întotdeauna – credeti-ma, va cunosc – ati simtit foarte profund în voi ca sunteţi ceva special. Dar, câteodată nu vi s-a permis sa aduceti în exterior acest sentiment, dar acum şi aici, când energiile va sotesc şi canta sunetul perfect pentru voi, viziunile voastre devin realitate.
In zilele trecute, ati devenit conştienţi de efectul vindecator al sunetelor. Sunetele şi energiile exprima mai mult decat orice cuvânt şi, astfel, şi Kryon va intra în tacere când sunetele Realităţii Divine se vor auzi.
Cand se vor auzi, aşezaţi-vă mainile pe picioare cu palmele indreptate în sus, şi lăsaţi ca toate visele, viziunile, frumusetea, perfectiunea voastră sa se conecteze la reţeaua de iubire. Când sunteţi în intenţia ca toate acestea se pot întâmpla, capacul cufarului vostru de comori se va deschide, iar lumina aurie a lui Dumnezeu va curge peste voi. Veţi simţi şi veţi realiza ca toate acestea sunt posibile.
(câteva momente de meditaţie ascultand sunetele)

https://www.youtube.com/watch?v=ovVPmm7_Ezg
Multi oameni considera că există un singur adevăr, dar, chiar şi dincolo de voal, în univers exista adevăruri diferite. Fata de dualitate, aceste adevăruri nu se exclud unul pe celalalt ci se unesc intr-o reţea şi fuzioneaza pentru un adevăr mai mare.
Timpul schimbărilor pe Pământ este perceptibil. Este foarte important sa realizaţi ca nu exista un singur adevăr pe Pământ ci mai multe şi ca nu ar trebui sa fie în competitie unele cu altele. Inalta conştiinţa va arăta ca aceste adevăruri ar trebui sa se uneasca pentru un adevăr mai mare. Unii oameni au ales o cale. Sunt fericiti pe aceasta cale. Au un sentiment de a fi acasa,un sentiment familiar. Din acest motiv ei vor sa-i convinga şi pe alti oameni ca aceasta cale este singura corecta. Nu fac acest lucru dintr-o intenţie rauvoitoare, ei sunt atat de miscati şi vor sa spuna totul şi altor oameni, dar este foarte important sa realizaţi ca fiecare om isi alege propriul sau adevăr şi, în consecinţa, propria sa cale.
Noi ii sprijinim pe toti oamenii de pe Pământ, nu doar pe cei care frecvenţeaza sesiuni spirituale sau care se dezvolta spiritual. Chiar şi pe cei care sunt plini de îndoieli, noi le aducem imensa iubire. Când priviti în ochii altor oameni puteti vedea ca fiecare om poarta aceeaşi dorinţa în interior, ca fiecare om tanjeste după iubire, ca fiecare om are propriile sale abilităţi şi ca flacara lui Dumnezeu arde în fiecare om. Indiferent cum vi se arăta acest om, adevărul este: Exista doar iubire. Un zambet pe care il oferiti altor oameni, un simplu gest, poate insemna uneori mai mult decat un cuvânt rostit.
Am venit aici pentru a vă invită sa unim toate acestea impreuna, sa recunoaşteti ca fiecare om poarta în interior flacara divina şi, astfel, iubirea. Intelectul vostru nu va intelege niciodată ce întâmpla cu adevărat. Dar voi aveţi posibilitatea de a simti. Poate puteţi simţi cum viziunile voastre au devenit reale pe parcursul acestor zile, şi ca trăiţi o viaţa în abundenţa, bucurie, pace şi iubire umană. Nu lăsaţi pe nimeni să vă spuna ca nu sunteţi perfecti. Exact asa cum sunteţi voi sunteţi lumina divina şi, indiferent ce faceti şi cum va realizaţi munca în lumina, nu conteaza, deoarece iubirea va radia afara din voi şi, consecvent, energia planetei va creste. Kryon şi atat de multe entităţi sunt alaturi de voi. Va soptesc: Ascultati sunetul perfect din voi, deoarece, ceea ce sunteţi cu adevărat noi respectam şi iubim imens de mult. Astfel este.AN’ANASHA.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.