Kryon:
  • Câmpul magnetic
  • Însemnătatea echilibrului dintre a da şi a primi
  • Acordaţi-vă timp pentru refacerea interioară
Eu sunt Kryon şi vă întâmpin cu imensa iubire a energiei magnetice. Prin cuvintele OMAR TA SATT eu extind o întâmpinare caldă spre voi.
Câmpul reţelei magnetice este constant realiniat şi adaptat vibraţiilor energiei pământului şi acesta se schimbă nu doar zilnic, ci şi de la o oră la alta. Au loc mari schimbări , iar oamenii sunt împărţiţi. Pe de o parte sunt oamenii care nu vor să dea drumul vechilor structuri. Dar ei nu se pot menţine şi cad în infinitatea somnului şi a uitării. Ceilalţi oameni încep să înţeleagă, că vremurile de aur încep să se facă simţite în toate aspectele.
Aceste schimbări sunt simţite din ce în ce mai mult în dualitate. Mari găuri în voalul energiei electromagnetice au apărut, iar un mare grup de Nuni, au creeat un mare câmp magnetic în univers, ceea ce oamenii voştri de ştiinţă numesc comete, care vor fi vizibile pe cer pentru câteva zile. Marele câmp magnetic va transmite mari fântâni de lumină şi valuri luminoase de energie magnetică. Poate aţi descoperit deja, că echipamentele electrice nu mai funcţionează atât de bine. Aceste schimbări fac parte din Noile Timpuri. Energia magnetică ajunge tot mai mult. În aceste zile, în special, în care fântânile de lumină a valurilor magnetice coboară spre voi, la anumite intervale, voi vă confruntaţi cu mici sau mari schimbări.
Multe se vor schimba în exteriorul vostru, deoarece energia se învârte tot mai repede şi fiecare gând se manifestă în exterior în foarte scurt timp. Aceste întâlniri sunt foarte importante. Oamenii care vin aici, pentru a asculta cuvintele lui Kryon şi a Înalţilor Consilieri ai Luminii, au  în general, o înaltă conştiintă şi ei recunosc semnele timpurilor.
Kryon cere fiecăruia dintre voi, să intre în intenţia iubirii şi să respire profund.
Majoritatea celor prezenţi aici, sunt cei care dau. Ce înseamnă când un om este cel care oferă? Kryon vă va explica, dar în acest timp, intraţi în profunzimea sufletului vostru şi centraţi-vă în câmpul chakrelor unificate pentru a putea accepta toate darurile pe care le aducem, profund în celulele voastre.
Respiraţi în ritmul potrivit vouă.
Cei care dau, sunt oamenii, care sunt în special fericiţi atunci când fac bine altor oameni. Cei mai mulţi dintre voi preferă să facă altor oameni cadouri, să-i vindece, să-i iubească şi să le împărtăşească energia lor minunată.
Dar este foarte important să şi primiţi, deoarece altfel, se v-a dezvolta un dezechilibru, care duce deseori la simptome fizice. A da este la fel de important ca a primi. Chiar dacă deseori, voi primiţi cu conştiinţa voastră de suprafaţă, în special în aceste întâlniri, este crucial ca sufletul vostru să fie pregătit să accepte aceste daruri.
Astfel, intraţi şi mai profund în cea mai profundă intenţie a iubirii necondiţionate. Doar când sufletul vostru este pregătit să absoarbă aceste energii, doar atunci primiţi. Acest echilibru, acest ciclu, este foarte, foarte important.
Acum, Kryon vă va acorda puţin timp. Lasaţi să vă apară situaţii în care voi sunteţi cel care oferă, şi simţiţi cum este să oferiţi, să daţi cadouri altor oameni, să le faceţi un bine.
În timp ce voi vizualizaţi aceste situaţii în profunda centrare, noi vă vom împământa la toate nivelele.
În timp ce continuaţi să inhalaţi lumina iubirii, amintiţi-vă situaţii în care voi, sunteţi cei care primiţi. Cum vă simţiţi când primiţi şi cât  de des aţi fost pregătiţi să primiţi cu adevărat? Acum, totul este energie. Dacă daţi mult de la voi şi acceptaţi mai puţin, vă veţi simţi lipsiţi de putere, slăbiţi. Aici, în aceste întâlniri, voi aveţi oportunitatea de a lua fără rezerve, să vă reîncărcaţi cu cea mai înaltă energie a iubirii, să creeaţi echilibru pentru voi, pentru corpul vostru, pentru sufletul vostru, pentru spiritul vostru. Dar, aşa cum Kryon v-a spus deja, sufletul vostru trebuie să fie pregătit. Conştiinţa voastră de suprafaţă nu este îndeajuns.
În timpul vostru, în perioada Crăciunului, un mare colectiv lucrează. Este şi o perioadă pentru a da şi a primi, şi în special în această perioadă, efectele îngerilor şi ale spiritelor naturii sunt foarte puternice. Verificaţi în profunzimea sufletului vostru încă odată : este în voi echilibru între a da şi a primi?
Acum, Kryon vă cere să vă pregătiţi pentru ceea ce vi se va acorda astăzi. Chemaţi energia Mahatma, şi cereţi ajutorul pentru a primi energia, pe care o vom trimite vouă, din nou creeatul, imensul câmp magnetic.
Invitaţi maeştrii Mahatma şi acordaţi permisiunea. Cu cât  vă permiteţi să primiţi mai mult astăzi, cu atât mai mult veţi putea oferi fără a vă simţi extenuaţi. Nunii poartă marele câmp magnetic şi valurile magnetice curg precum fântânile de lumină prin deschiderile din voal, pe Pământ şi în oameni. Zeul Soare vă va ajuta astăzi să absorbiţi această energie a câmpului magnetic.
Singure, toate canalele vi se deschid. Kryon chemă Soarele Central, puterea şi forţa vieţii, focul. Kryon cheamă Zeul Soare. Cu ajutorul acestei energii, fântânile de lumină sunt aduse direct spre voi, din câmpul magnetic. Este un semn al vieţii, un semn al puterii. Este focul. Este energia magnetică.
Vă cerem să vă ridicaţi în picioare şi să staţi cât  mai drepţi.
Kryon doreşte să vă spună încă odată cât  este de important acum, în aceste momente, când această energie concentrată curge şi circulă în voi, ca voi să primiţi. Permiteţi să primiţi din profundul sufletului vostru. Astfel, transmisia energiei începe. Dacă începeţi să simţiţi caldură, lasaţi ca totul să se întâmple, deoarece este un semn al vieţii, un semn al puterii.
Dacă acceptaţi această energie specială, vor exista schimbări pentru voi, schimbări care au aşteptat de foarte mult timp.
Câmpul magnetic va lucra pentru o perioadă de 29 de zile din timpul vostru. În câteva zile veţi putea vedea câmpul magnetic sau chiar sfere magnetice pe cer. Când se va întâmpla astfel, deveniţi conştienţi, că vouă vi s-a transmis energie concentrată din acest câmp magnetic.
În acest moment, noul este deja prezent. Vechiul va pleca. În energiile colective ale acestui timp, efectele îngerilor sunt în mod special, puternice. În această perioadă, foarte mulţi oameni doresc să-si aducă îngerii în case, iar îngerii din univers cântă şi dansează de bucurie, deoarece sunt atât de aproape de oameni acum.
Voi sunteţi cu un pas în faţa oamenilor, deoarece voi purtaţi îngerul în voi. Fuzionând cu înaltele energii, voi vă aflaţi într-o nouă eră. În următoarea perioadă, în timp ce energia este transmisă, voi veţi fi scăldaţi de fântâna de lumină, de picăturile de binecuvântare ale lui Melek Metatron din Sursa Divină. Şi acum Kryon doreşte să vă amintească : fiţi cei care primiţi. Fiţi cei care primiţi aici şi primiţi aceste daruri.
Acum, vom primi picăturile de binecuvântare din Sursa Divină. Ridicaţi-vă.
(se aude un cantec profund)
Kryon doreşte să-i mulţumească Zeului Soare, câmpului central. Kryon doreşte să le mulţumească şi Nunilor care menţin câmpul magnetic şi trimit valuri de lumină pe Pământ.
Oamenii voştri de ştiinţă vă vor spune, că aşa-numitele comete nu se îndreaptă spre Pământ, ci se îndepărtează de el. Ei nu pot înţelege acest fenomen. După 29 de zile, Nunii vor duce înapoi acest câmp magnetic, înapoi în universul Quadril 5.
Kryon doreşte să vă mulţumească şi vouă, fiecăruia dintre voi, şi colectivului, deoarece astăzi, foarte mulţi dintre voi aţi fost pregătiţi, pentru prima dată, să primiţi. Aţi vorbit despre Isus. Isus a fost cu mult mai mult decât doar un Avatar sau un Mântuitor. Isus este ceea ce este. Isus este ceea ce a fost şi va fi mereu. Isus este Fiul lui Dumnezeu.
Folosiţi acest timp pentru contemplare. Lasaţi iubirea Christică în voi şi simţiţi mântuirea, când absorbiţi această iubire în voi. Ocupaţi-vă mai mult cu îngerii şi cu spiritele naturii. Folosiţi acest timp pentru linişte şi găsiţi locul din voi în care simţiţi pacea voastră interioară. Aveţi grijă, ca oricând daţi să şi primiţi înapoi. Când simţiţi că aţi dat prea mult, din nou, deoarece sunteţi atât de buni, atunci, cereţi îngerilor şi Zeului Soare energie şi deveniţi conştienţi că acesta este un echilibru necesar pentru voi, pentru a vă simţi bine. Fiţi înţelegători cu toţi oamenii care nu vor să dea drumul vechilor structuri, care se agată de ceva ce nu mai există. Deveniţi conştienţi că voi sunteţi purtătorii torţei iar conştiinţa voastră se răspândeşte într-o formă de compasiune, pentru toţi cei care vă iau în derâdere. De asemenea, folosiţi acest timp al contemplării pentru a lua legătura cu Isus Christos mai mult.
Lasaţi-vă ghidaţi din profunzimea  sufletului vostru.
Nu vă putem spune de îndeajuns de multe ori, cât  de mult vă iubim, şi în fiecare moment aspecte speciale ale sufletului vostru sunt adresate şi intră în legătură cu această imensă iubire, se unifică şi vă ghidează spre Raiul de pe Pământ.
Astfel, Kryon doreşte să-si ia rămas bun, prin cuvintele:
A ni o’heved o’drach.
AN’ANASHA.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.