Introducere de Sabine Sangitar
  • Stropii de iubire ai Îngerilor
Isus Christos
  • Energia Îngerilor Păcii
Sabine Sangitar
În seara aceasta Îngerii îşi vor întinde aripile pentru noi. Poate că ar trebui menţionat de la început că întotdeauna au existat oameni clarvăzători, care au văzut îngeri şi le-au perceput aripile. Nu este o invenţie a oamenilor, îngerii chiar au o structură de aripi, care este alcătuită din milioane de stropi de lumină. Este o structură care a luat forma unor aripi. Aceşti stropi sunt vii. Sunt stropii de iubire ai Sursei Divine, pe care fiecare  înger îi poartă în structura sa energetică. Aceste perle eliberează o anumită energie în anumite momente. Această energie a perlelor coboară pe planetă precum o reţea de iubire, care este adusă în dualitate. Până acum nu a fost posibil pentru oameni, să absoarbă aceste perle de iubire. Astăzi se va face o deschidere în structura voastră,  pentru ca voi să puteţi să primiţi această energie a stropilor de lumină.
Pentru aceasta, voi veţi fi din nou ridicaţi în structura voastră şi vă veţi expansiona. Este o formă specială de energie. Este o energie a păcii, care vă este oferită astăzi. Voi ar trebui să absorbiţi această energie a păcii în inima voastră şi să-i invitaţi pe toti oamenii şi situaţiile cu care nu sunteţi în pace. Cuvintele lui Isus “Pacea fie cu voi” sunt foarte importante. Atunci când purtaţi în voi, energia de ceartă, sau mânie sau altceva similar cu acestea, ele vor forma un tipar al gândurilor voastre, care se va manifesta în viitoare situaţii care au vreo legătură cu ele.
Isus spune : nu permiteţ,i ca nici un om, să vă aducă în situaţii în care să vă simţiţi certaţi cu exteriorul. Nu e nevoie să simţiţi aşa ceva, atunci când sunteţi în pace cu voi şi toţi oamenii. Acest lucru nu presupune, că voi, trebuie să iubiţi oamenii, care par că v-au făcut ceva rău, ci este legat de ideea de a face pace. Acest lucru este ceva foarte important.
Energia păcii stropilor de iubire a aripilor îngerilor, care va fi adusă direct în corpul vostru de lumină astăzi, vă va sprijini în această direcţie. Îmi dau seama de ce este făcut acest proces acum, în acest moment, deoarece mi se spune deseori personal, din partea Înalţilor Consilieri ai Luminii, cât  este de important să simţiţi cu adevărat pace în voi.
Dacă oricare dintre voi, nu îşi poate aminti o persoană sau o situaţie în care este nevoie de pace, absorbiţi totuşi această energie cu aceeaşi intensitate. Vreau să vă mai spun încă odată, este foarte important pentru mine, personal, ca voi să înţelegeţi, că aici este vorba şi despre iertare. În totdeauna s-a spus : Când vă iertaţi , deveniţi liberi. Vreau să vă explic din nou: Când simţiţi ceva în inima voastră, care cauzează ceartă, această energie merge în exterior şi se va manifesta şi astfel pentru voi. Acest lucru nu este plăcut pentru voi. Când puteţi manifesta pacea în voi, simţind pace, nu veţi mai experimenta astfel de situaţii în exterior.
 
Eu sunt Isus Christos. Cuvântul rostit al lui Christos cuprinde iertare, o energie a iubirii luminoasâ, atunci când vă întâmpină prin cuvintele OMAR TA SATT. Astfel, ceva minunat se va întâmpla în aceste momente. Îngerii păcii si-au întins aripile, si-au expansionat structura de lumină şi au construit o boltă pentru voi. Voi veţi sta sub această cupolă şi veţi absorbi energia de iubire a păcii, care vă este adusă în structura voastră, de către îngerii păcii. Pregătirile pentru acest proces sunt necesare. Este important, ca voi să intraţi în Câmpul Chakrelor unificate şi să recunoaşteţi divinitatea din voi, respirând profund, profund în sufletul Sinelui vostru şi extinzându-vă, precum un soare în toate direcţiile. Chiar şi îngerii graţiei s-au adunat acum, pentru a aduce energia păcii prin spaţiu şi timp, direct vouă. În ainte ca acestea să aibă loc, Isus Christos, va deschide o structură a luminii în voi, care vă va permite să absorbiţi această energie minunată. Recunoaşteţi-vă divinitatea, rostind în interiorul vostru, cuvintele:
Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, So’ham.
 Vi s-a transmis deja, că puteţi invita orice energie cu care nu sunteţi încă în pace, fie un om sau o situaţie.
Când faceţi acest lucru, energia păcii se va expansiona în toate structurile, şi veţi simţi o pace profundă şi linişte. Pregătirile încă au loc, dar deja puteţi simţi înaltele energii. Împământaţi-vă.
Când absorbiţi în voi, şi simţiţi adevărata pace, veţi recunoaşte adevărata iubire şi vă veţi expansiona în toate direcţiile. Strălucind precum o stea, voi veţi cunoaşte ce înseamnă adevărata iubire, atotcuprinzătoare, expansionată şi menită pentru voi.În timp ce noi vă purificăm centrii, vă voi acorda timp, pentru ca voi să puteţi invita energiile, atât cât  este corect pentru voi.
Dacă este posibil pentru voi, vizualizaţi un trandafir roz în inima voastră, un trandafir care înfloreste şi se roteşte pentru a-l putea admira pe deplin. Pentru a vă putea deschide structurile, am nevoie de permisiunea voastră. Daţi-mi permisiunea voastră, în tăcere.
Voi sunteţi lumină şi viaţă. Voi sunteţi floarea vieţii, structura voastră de lumină ideală. Intraţi în intenţia de a vă deschide toate canalele.
Isus Christos vă va deschide o structură de lumină, acum. Voi trebuie doar să vedeţi divinitatea din voi.
Lumina aurie a lui Christos, curge în voi. Vă învăluie în energia iubirii.
Îngerii au construit cupola. Isus Christos vă cere să absorbiţi, acum, această energie a păcii.
(un cantec profund se aude)
Îngerii păcii dansează un dans perfect al sunetelor. În structura voastră, a fost absorbită deja foarte multă energie.
Simţiţi acum, cum această energie se răspândeşte în toate direcţiile, în întreaga voastră structură. Îngerii încă dansează dansul perfect al sunetelor. Aţi invitat energii. Poate puteţi vedea sau simţi, cum această energie a pacii se răspândeşte şi se expansionează. Dacă vă curg lacrimi de eliberare, lasaţi să curgă. Dacă puteţi simţi adevărata pace, veţi cunoaşte cum se simte adevărata iubire. Deveniţi conştienţi, că acest lucru s-a întâmplat pentru prima dată, ceea ce este şi un semn al energiei voastre înalte. Puterea şi intenţia, care s-au unit în aceste încăperi, permit, ca efectul să fie şi mai mare. Voi aţi fost creeaţi să trăiţi o viaţă fericită pe Pământ.
Acum, Isus Christos, vă cere să vă deschideţi chakra Omega, în mod conştient, pentru a transfera această energie a păcii şi lui Lady Gaia. Conectaţi-vă cu profunzimea lui Lady Gaia. Simţiţi iubirea şi perfecţiunea. Voi sunteţi o parte din ea. Lasaţi vibranta energie a păcii, să curgă prin chakra voastră Omega, direct în Lady Gaia. Respiraţi într-o frecvenţă potrivită vouă. Poate doriţi să-i trimiteţi un mesaj lui Lady Gaia.
Realizaţi : Totul este unu. Nimic nu are loc separat. Deveniţi din nou conştienţi : Iubirea fără pace nu este posibilă. Acolo unde este iubire, este şi pace şi, acolo unde este pace, este şi iubire.
Energia păcii, pe care aţi absorbit-o din picăturile de iubire ale îngerilor păcii, se va expansiona timp de 7 zile. În situaţiile în care nu v-aţi simţit în pace, veţi simţi un zâmbet pe faţa voastră. Când veţi întâlni oameni, veţi simţi iubire, deoarece pacea a sosit. Acum sunteţi liberi. Acum vă puteţi îndrepta atenţia spre ce este important : spre noua energie, spre vremurile de aur, spre bucurie şi viaţă. Trimiteţi îngerilor păcii, cristalul AN’ANASHA, acum.
Toate canalele se închid singure. Împământaţi-vă din nou şi deveniţi conştienţi de libertatea voastră. Percepeţi-vă minunata structură de lumină. În multe situaţii voi veţi începe să simţiţi seninătate.
Astfel, acesta a fost un moment special, o energie specială, un dar special pentru fiecare dintre voi, care sunteţi într-o intenţie atât de profundă, pentru Noile Timpuri.
Isus Christos, spune:
AN’ANASHA.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.