Lady Nada (Maria Magdalena):
  • Permiteţi-vă să trăiţi bucuria şi iubirea
  • Cum vă reţine frica
  • Purificarea chakrei pentru pofta de viaţă
  • Noile Timpuri sunt Bucurie Pură
Eu sunt flacăra conştiinţei Christice. Eu sunt Lady Nada şi vă întâmpin pe fiecare dintre voi, cu ceea ce sunt : bucurie şi iubire. OMAR TA SATT.
Este o mare plăcere pentru mine să vă vorbesc astăzi vouă, unui grup, tuturor fiinţelor de pe Pământ, prin medium-ul Sangitar. Flacăra Christica, energia conştiinţei Christice radiază dincolo de aceste încăperi. Când o fiinţă spirituală se grăbeşte să ajungă aici, stă aici printre voi cu înalta sa vibraţie, vor fi consecinţe pentru oamenii de aici din aceste încăperi dar şi pentru cei din afară. Şi eu am experimentat încarnări pe Pământ, multe dintre ele, dificile şi triste.Am trait în toate faţetele dualităţii şi am ascensionat în Realitatea Divină. Când încă am fost o mare lumină într-un corp uman, niciodată nu mi-am putut imagina cum arată această lume. Aici, în această realitate, nu este nimic separat de iubire şi bucurie. Cu toate acestea, eu sunt foarte aproape de oameni, în special pentru că am experimentat atât de multe. Puterea imaginaţiei voastre nu este suficientă, să vă descriu ce se va întâmpla când Pământul va Ascensiona.
Oamenii sunt ataşaţi de fricile lor, dar, o dorinţă de dezvoltare a sufletului lor îi face pe oameni să meargă mai departe. Această dorinţă cuprinde picăturile din Realitatea Divină, Picăturile lui Dumnezeu din voi, care vă arată uneori imaginea a ceea ce sunteţi voi cu adevărat când totul se va trezi. Diferenţa dintre dualitate şi Realitatea Divină stă în faptul că noi chiar trăim. Suntem nenumărate fiinţe. Dualitatea doarme. Exact ca şi într-un vis, voi vă visaţi viaţa pe Pământ. Dar trezirea va avea loc.
Lady Nada este foarte aproape de voi. Când mă apropii cu razele mele voi puteţi simţi bucuria şi iubirea. Acesta este un subiect în care doresc să intru astăzi. La tot ceea ce vă aşteptaţi de la schimbarea dimensională, tot ceea ce vă imaginaţi este conectat cu bucuria. Dar, în numele atâtor oameni eu vă întreb : cât ă bucurie vă permiteţi să simţiţi? cât ă bucurie şi cât ă lumină a inimii puteţi purta? Poate cuvintele lui Lady Nada vă creează confuzie, dar, întrebaţi-vă : cât  de des v-aţi refuzat o viaţă plină de bucurie, din cauza fricii de consecinţe? cât  de des vi s-a spus, că ar trebui să vă maturizaţi, să gândiţi raţional sau logic? Unde este copilul vostru interior? cât ă bucurie vă acordaţi? cât e frici vă determină viaţa? Acum, poate veţi spune, că aceste frici sunt justificate în dualitate. Dar Lady Nada vă spune : Fricile vă trag înapoi, vă încătuşează. Ce v-a oferit vreodată frica? Ce sentiment vă este transmis de frică? Vă ţine strâns? Alege pentru voi? Vă determină libertatea? Dar această frică din voi, ce e? cât  de des îşi imaginează oamenii ceva ce s-ar putea întâmpla în viitor, şi din frică, decid în contra poftei de viaţă? Frica de a fi abandonat, frica de a fi singur, frica de pierdere. Unde sunt bucuria şi lumina inimii?
Lady Nada doreşte să vă spună: Schimbarea dimensională este bucurie pură. Ceea ce vă aşteaptă este bucurie şi iubire, deoarece frica este parte din iluzie. Fricile sunt sentimente, care izvorăsc din dualitatea în care v-aţi născut, ca o mare lumină într-un corp uman cu sufletul vostru. Cât  de des, ceva ce v-a înfricoşat, a venit din afară, de la alţi oameni? Ştiu că sunt câţiva printre voi, cărora le-a fost frică chiar şi de părinţii lor. Astfel, voi aţi învăţat să vă refuzaţi partea esenţială, ceea ce este important: în special libertatea de a alege o viaţă plină de bucurie şi lumină a inimii. Voi sunteţi oameni minunaţi. Toţi oamenii sunt minunaţi. Nu suntem diferiţi între noi. Voi vă aflaţi aici, aşezaţi pe scaune şi o ascultaţi pe Lady Nada plini de încredere. Inima voastră este larg deschisă, iar voi simţiţi această energie. Aproape cântând voi o puteţi absorbi în Corpul vostru de Lumină. Nu există nimic în viaţa voastră care să vă împiedice să simţiţi bucuria şi lumina inimii. Toate deciziile pe care le luaţi în viaţa voastră, ar trebui să fie orientate spre bucurie. Gândind logic, în bunul simt şi în frică, vă lăsaţi manipulaţi. Cât  de des vi s-a spus vouă sau altora, că lumea spirituală manipulează? Noi nu vă manipulăm. Iubirea nu vă manipulează. Frica vă face să luaţi decizii în deplinătatea “bunului simţ”.
Lady Nada doreşte să vă aducă diferite daruri. Dar acum este important să respiraţi profund şi să vă întoarceţi privirea spre interior. Acum, în faţa ochiului vostru interior, în faţa ochiului care vede totul, lasaţi să apară un copil mic. Este copilul vostru interior. Priviţi-l. Cum arată? Este fericit sau trist? Este reţinut sau solicitant? Plânge sau râde? Este speriat?
Este o privire spre sufletul vostru. Permiteţi-vă acest lucru. Dacă doriţi, puteţi purta un dialog. În trebaţi-vă copilul de ce anume are nevoie, ce îşi doreşte pentru a fi fericit şi mulţumit. În timp ce voi faceţi acestea, frecvenţele din Corpul vostru de Lumină se deschid singure. Lady Nada vă va purifica chakra poftei de viaţă şi va dizolva cruste, blocaje, atât cât  este potrivit pentru voi în acest moment şi cât  permiteţi.
Răni experimentate, tot ceea ce v-a fost refuzat şi durerea care v-a fost cauzată, toate acestea vor fi atenuate de Lady Nada. Dar chiar şi în oamenii care se află într-o stare de trezire, amintirile despre dureri şi răni sunt încă prezente. Aceste amintiri, aceste structuri sunt foarte stăruitoare. Noi ne dorim, ca toţi oamenii să se elibereze de ideea că nu merită să aibă parte de o viaţă fericită, să fie mulţumiţi şi lipsiţi de griji.
Este foarte important să vă pregătiţi pentru aceste timpuri. Voi veţi experimenta această bucurie în Noile timpuri. Nici o îndoială, indiferent spre ce este îndreptată, nici o frică nu vă va ajuta. Ele va reţin. Deveniţi conştienţi şi spuneţi-vă sufletului şi copilului vostru interior : Meritaţi! Sunteţi născuţi să vă creeaţi o viaţă plină de bucurie şi fericire.
Energia iubirii lui Lady Nada curge în voi. În tâmpinaţi-vă copilul interior cu iubire. Poate puteţi vedea cât  este de recunoscător copilul vostru interior. Cât  vă este de recunoscător sufletul. Vă îmbrăţişez.
Am, dacă voi permiteţi, o sarcină pentru voi. Când vă aşezaţi seara să vă culcaţi şi când vă treziţi dimineaţa, permiteţi-vă ceva. Faceţi-vă un bine. Deveniti bucurosi. Este cel mai mare dar pe care vi-l puteţi face, iar sufletul vostru va fi recunoscător. Poate nu toţi oamenii sunt conştienţi, dar vibraţia Pământului este foarte, foarte înaltă. Deseori dualitatea încearcă să se afirme în toate aspectele sale şi să vă menţină în iluzie. Dar noi dansăm de bucurie şi iubire. Prin reţeaua de iubire care a fost ridicată, ceea ce aparţine împreună este unit împreună. Vă spun: să nu aveţi nici o frică şi să permiteţi bucuriei să intre în viaţa voastră. Luaţi decizii din bucurie şi pentru bucurie. Flacăra lui Christos vă va acompania.
Lady Nada vă spune
AN’ANASHA.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.