Kryon:
  • Transmisia Energiei Iubirii Magnetice
  • Fiţi atenţi la semnele timpurilor şi desfaceţi-vă din lanţuri
  • Schimbarea necesită curaj
  • Păstraţi-vă concentrarea pe soluţie, nu pe problemă
  • Purificarea Ochiului vostru interior
Eu sunt Kryon şi vă întâmpin în această încăpere a Realităţii Divine cu imensă iubire şi prin cuvintele OMAR TA SATT.
Momentul prezent este folosit pentru a vă transmite energia iubirii magnetice. Transmisia iubirii magnetice din lumea cosmică, înseamnă mult mai mult decât pot vreodată cuvintele voastre să exprime, deoarece voalurile dintre dimensiuni devin mai uşoare şi luminoase, şi prin fiecare nouă deschidere, calitatea energiei iubirii magnetice care conţine mereu aceleasi curente, devine mai puternică pentru voi.
Voi, cei prezenţi aici, aţi crescut, nu mai sunteţi copii. Voi purtaţi conştienţa. Voi sunteţi fiinţe spirituale şi mari lumini în corpuri umane. Sfârsitul timpurilor dualiăţii se manifestă în diverse lucruri, de asemenea, şi prin confuzie. Multe întrebări izvorăsc şi doresc un răspuns. Dar sufletul vostru, în realitate sufletul vostru cheamă energia cosmică a marii iubiri. Sufletul şi inima voastră nu au nevoie de răspunsuri deoarece dualitatea se va dizolva în Câmpul Realităţii Divine. Ceaţa se va ridica. Claritatea va veni la voi, se va aşterne peste voi, iar voi veţi cunoaşte.
Kryon va continua să vă transmită mesaje chiar şi în timpul transmisiei. În plus, transmisia magnetică a înaltei energii a iubirii este transmisă cu frecvenţa marii lumini a Seminţelor Stelare. Astfel, această frecvenţă asigură bucuria, armonia, echilibrul şi curajul. În aceste timpuri, oamenii care poartă  în ei trezirea conştiinţei, trezirea la ceea ce sunt cu adevărat. Ei sunt foarte nefericiţi în dualitate. Foarte mulţi oameni doresc să-si schimbe slujba. Energiile colective ale celor adormiţi, fără a fi judecate, sunt în mod special puternice în aceste vremuri. Depinde doar de voi să vă eliberaţi prin realizarea a ceea ce aţi ales, o cale care vă va duce spre acasă, spre voi şi spre mareţia voastră divină pe planeta Pământ. Comparând această cale cu un munte, cateodată vi se pare extenuant şi începeţi să transpiraţi. Câteodată v-ar plăcea să vă relaxaţi. Dar va mişcaţi şi acordaţi spaţiu liber miscărilor din sufletul vostru, în acelaşi timp. Oamenii care îşi refuză dezvoltarea spirituală călătoresc într-o masină trasă de o sfoară – aparent o cale mai uşoară. Dar sunt prinsi în ceaţă şi nu pot vedea frumusetea Realităţii Divine. Fiecare experienţă pe care o aveţi acum vă va aduce la realizarea, că toate acestea nu au fost în zadar. Fiţi atenţi la semnele timpurilor. Rupeţi lanţurile. Eliberaţi-vă şi deveniţi ceea ce sunteţi cu adevărat. Libertatea voastră este ceva foarte valoros. Nu permiteţi lanţurilor să se strângă în jurul sufletului vostru. Nu vă lăsaţi restricţionaţi sau încetiniţi. Eliberaţi-vă. Lasaţi curajul măreţiei voastre divine să curgă în voi şi recunoaşteţi semnele pe care le lasaţi în urma voastră, pentru cei care vor urma această cale.
Astfel, Kryon vă cere : Respiraţi în centrul profunzimii voastre. Împământaţi-vă şi unificaţi-vă toate chakrele.
Dacă sunteţi pregătiţi, acordaţi permisiunea ca energia iubirii magnetice să curgă în voi. Singure parcă, toate canalele vi se deschid. Kryon cheamă mesagerii luminii din marea reţea a Seminţelor Stelare.
Foarte delicat, dar puternic, noi începem transmisia. Aveţi încredere că sunteţi pregătiţi chiar acum, să absorbiţi înalta energie în voi. Vă aşteaptă mari schimbări. Deveniţi conştienţi : cu cât  vă îndepărtaţi mai mult de dualitate, cu atât mai adânc intraţi în Realitatea Divină. Totul se schimbă în aceste timpuri, chiar şi structura timpului din dualitate. Elementele vibrează cu o energie specială. Furnicăturile şi mica durere pe care o simţiţi în palmele voastre indică faptul că energia este deja transmisă.
Kryon doreşte să repete din nou cuvintele: fiecare experienţă, fiecare realizare pe care o faceţi acum, în acest moment, nu va fi în zadar. Chiar dacă încă multe lucruri vă cauzează confuzie, aveţi încredere că ceaţa se ridică.
În plus, mesagerii luminii transmit acum frecvenţe energetice de bucurie, armonie şi echilibru. Cu fiecare respiraţie pe care o faceţi, voi inhalaţi înalta energie. Toate lucrurile noi necesită curaj. Fiecare pas al schimbării necesită curaj, iubire şi intenţie.
Astfel, deveniţi conştienţi : cu cât  devine mai neplăcută dualitatea, cu atât mai mult purtaţi frecvenţa intenţiei pentru adevăr şi pentru nou, în voi.Permiteţi schimbărilor să aibă loc. Energii magnetice puternice, luminoase, care cresc în intensitate tot mai mult, vă sunt transmise. Dacă doriţi să schimbaţi ceva în viaţa voastră, dacă ceva din viaţa voastră va enervează sau vă răneşte, nu întrebaţi “de ce”, ci folosiţi soluţia pe care aţi creeat-o deja, de atât de mult timp. Nu vă păstraţi atenţia pe problemele voastre , ci pe soluţii.
În cele din urmă, în timp ce energia circulă în voi, iar voi sunteţi atât de deschisi, noi vă vom spăla ochiul vostru interior cu lumină aurie. Câteodată vă simţiţi ca prinsi într-o cuşcă. Ceea ce vă încătuşează este dualitatea şi munca colectivă. Voi purtaţi măreţia în interiorul vostru, măreţia de a vă elibera de dualitate. Soluţia se află pe o tavă aurie. Chiar dacă ştiţi, chiar dacă aţi mai auzit aceste cuvinte înainte, ascultaţi-le din nou, cu inima voastră :
Oricând vedeţi o problemă – aţi creeat deja soluţia la un nivel mult mai înalt.
Mulţi oameni îşi îndreaptă atenţia spre probleme şi, astfel, ei nu pot vedea soluţiile. De ce puneţi energie în gânduri ca “nu sunt suficient de bun” sau “am deficienţe” ?De ce nu vă direcţionaţi energia spre minunăţie, spre minunăţia pe care o creeaţi, spre talentele voastre? Uneori oamenii chiar îi spun lui Kryon, că acei oameni care nu se dezvoltă spiritual sunt mult mai buni. Au mai puţine probleme fizice sau par a se descurca mult mai bine în alte direcţii. Vedeţi din nou exemplul pe care vi l-am transmis şi semnele timpurilor : A urca pe un munte cu masina, pare a fi lipsit de efort, foarte uşor şi simplu. Dar ce folos, dacă priveliştea din masină este ascunsă sub un strat de ceaţă? Oricât ar fi de plăcut, ce se întâmplă când masina se opreşte brusc?
Calea voastră pare mai dificilă pentru voi, dar voi vă aflaţi în mişcare. Pas cu pas, voi vă mişcaţi, şi astfel face şi sufletul vostru. Fiecare dezvoltare, fiecare expansionare poate parea uneori dificila în dualitate. Dar nu schimba adevărul – voi păsiţi afară din ceată, soarele straluceste pe faţa voastră şi vă urează bun venit.
Este timpul să terminăm transmisia. Noi, cei din dimensiunea noastră servim, şi vă servim şi pe voi. Noi vă oferim ceea ce este corect în acest moment al timpului, iar în această seară a fost această transmisie a energiei iubirii magnetice. Astfel, voi veţi părăsi aceste încăperi puţin mai luminosi , mai expansionaţi .
Kryon şi mesagerii luminii din Seminţele Stelare, se adună pentru a vă transmite imensa iubire, vouă, prin cuvintele:
A ni o’heved o’drach.
Mergeţi mai departe pe calea iubirii, realizării şi adevărului.
AN’ANASHA.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.