Kryon:
  • Conexiunea Energiei Inimii Planetare la Marea Reţea Universală (Seminţele Stelare)
  • O inimă iubitoare nu poate fi niciodată rănită
Eu sunt Kryon şi vă întâmpin cu imensa iubire şi prin cuvintele OMAR TA SATT, dragii mei Pionieri ai Luminii, Lucrători ai Luminii şi pe toţi cei care au venit aici în intenţia iubirii.
Marile porţi dimensionale se deschid, iar energia devine mai fină şi mai înaltă. Totul se schimbă, iar dacă priviţi cu atenţie puteţi vedea aceste schimbări peste tot. Nu doar clima, ci şi culorile şi timpul au început să se schimbe în dualitate. Totul vibrează mai repede, mai înalt şi, astfel, mai conştient.
Isus Christos a spus odată cuvintele : “Nu este nimic, de care oamenilor să le fie mai frică, decât iubirea”.Mulţi au auzit, dar nu au înţeles aceste cuvinte. Un om, în general, nu-si poate imagina că exact lui, îi este frică de iubire, chiar dacă si-o doreşte atât de mult. Dar la nivel uman, iubirea poate răni, poate fi respinsă şi poate produce lacrimi şi durere. Dar în energia inimii voastre există şi o iubire planetară. Această iubire planetară va fi conectată cu Seminţele Stelare, astăzi. În ainte ca acest lucru să se întâmple, este important să vă purificaţi, să vă curăţaţi şi să vă împământaţi. Astfel, respiraţi lumina aurie a iubirii în voi, unificaţi-vă chakrele şi expansionaţi-vă. Găsiţi pacea şi siguranţa din câmpul chakrelor voastre unificate.
Iubirea planetară nu poate răni, nu vă poate respinge, nu vă poate cauza durere. Conexiunea cu Seminţele Stelare, marea reţea universală, cuprinde faptul că vă puteţi deschide mai mult pentru această iubire planetară şi puteţi, astfel, transforma frecvenţa personală a fricii. Energiile devin din ce în ce mai înalte şi este, astfel, important pentru voi, să vă împământaţi la toate nivelele.
Dar mai întâi intraţi în intenţia de a vă deschide. Singure, toate canalele voastre se vor alinia şi se vor deschide. Acordaţi permisiunea, ca Isus Christos, să vă poată conecta energia planetară a inimii voastre, la Marea Stea Tetraedru şi la Seminţele Stelare, reţeaua universală a universului. Acordaţi-vă puţin timp, pentru a acorda această permisiune. În totdeauna se întâmplă în felul corect pentru voi, în acest moment.
Kryon vă transmite mesajul, că aceste momente ale întâlnirilor sunt ceva foarte preţios. Deoarece s-au transmis multe mesaje, acum este momentul darurilor, care vă sunt aduse pentru a vă permite să vibraţi chiar mai înalt, pentru ca energiile voastre să fie echilibrate. Ştim că durerea voastră, personală, cauzată de iubire poate fi foarte mare. Conexiunea planetară vă va permite să trăiţi iubirea umană mai puternic şi mai bine, o veţi accepta mai mult şi vă veţi deschide ei.
Acum vom începe să vă curăţăm, să vă purificăm centrii şi să vă echilibrăm energiile. Dacă este posibil pentru voi, aşezaţi-vă mâinile pe picioare, cu palmele în sus. Aici, în palmele voastre, se află punctele de intrare. Dar ele mai sunt şi în zona capului, sub craniu, aproape de al treilea ochi.
Multor oameni le este frică de iubirea umană. Lor le este frică de respîngere şi de rănire. Câteodată amintirile dureroase sunt foarte profunde. Dar, credeţi-mă, când permiteţi frecvenţei planetare, când absorbiţi iubirea planetară mai mult, totul se va schimba. Poate fi foarte important pentru voi. Acum, energia purificării începe să curgă.
Deoarece sunt atât de aproape de voi, deoarece, chiar dacă nu mă puteţi vedea, eu sunt prezent aici şi ştiu că un val fierbinte curge prin voi. Melek Metatron vă va împământa la toate nivelele. În interiorul vostru rostiţi cuvintele : Kodoish, Kodoish, Kodoish, Adonai’Tsebayoth.
După această iniţiere voi veţi putea absorbi iubirea planetară a Seminţelor Stelare chiar mai mult. Veţi putea să simţiţi singuri, cât  de mult vă întăreşte şi vă stabilizează această iubire. Este atât de important, ca voi să vă deschideţi  şi iubirii umane fără frică, să vă puteţi şterge vechile dureri din memorie.
Un total de 11 frecvenţe ale inimilor planetare, vor fi conectate la Seminţele Stelare şi la marea reţea a iubirii. Fiecare conexiune are o însemnătate pentru voi. În seamnă bunăstare, armonie, pace şi, mai presus de toate, deschiderea spre iubirea umană, care este atât de importantă în aceste vremuri. Când inimile planetare ale tututror oamenilor se conectează, iubirea umană se poate expansiona, fără durere şi fără tristeţe. Este ceva foarte important pentru noi,  -  faptul că vă putem transmite acestea.
Sunteţi pregătiţi pentru energia christică. În interior continuaţi să spuneţi cuvintele Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, So’ham.
După această iniţiere voi veţi fi şi mai curajosi, poate chiar veţi începe să căutaţi iubirea umană, pe care v-aţi refuzat-o până acum. În acelaşi timp veţi simţi marea iubire a Seminţelor Stelare. Marea reţea universală a îngerilor se va aşeza în jurul vostru, vă va cuprinde şi va fi alături de voi. Această conexiune va exista atât timp cât  îi veţi permite.
Când Ascensiunea va avea loc, frecvenţele planetare a tuturor oamenilor se vor topi împreună. Astăzi se va realiza un început. O mare iniţiere ca dar pentru voi şi intenţia voastră. Astfel ridicaţi-vă şi primiţi marele dar. Simţiţi iubirea lui Christos.
(un cântec puternic se aude în timp ce are loc iniţierea)
Ascultaţi cuvintele lui Kryon. O inimă iubitoare nu poate fi niciodată ranită. Ceea ce vă răneşte este iluzia. Aveţi încredere în voi şi permiteţi-vă să cădeţi în valurile iubirii. Absorbiţi iubirea reţelei planetare în voi. Plini de devotament, alegeţi să aveţi încredere în procesul care are loc.
Cu cât  permiteţi mai mult ca această iubire să curgă în voi, cu atât mai mult, oamenii vor iubi momentele de întâlnire cu voi. Ascultaţi cuvintele lui Kryon şi priviţi schimbările. Priviţi mai atent şi înţelegeţi. Dar, înţelegeţi cu inima iubitoare şi nu cu frica. Toată frica este iluzie. Iubirea este adevărul, binele şi frumosul. Fiţi pregătiti să vă deschideţi la toate nivelele pentru iubire. Această iniţiere vă va ajuta să vă abandonaţi mai bine. Multor oameni le este frică să se ierte pentru ceva, atunci când ei iubesc, şi le este frică în acelaşi timp, că nu vor putea primi înapoi destul. Eliberaţi-vă de toate aceste gânduri şi fiţi pregătiţi pentru toată iubirea care curge în voi. Fiţi pregătiţi pentru iubirea umană. Daţi drumul amintirilor dureroase şi începeţi din nou, în fiecare zi din nou, cu inima deschisă iubirii umane şi planetare. Trăiţi frecvenţa inimii sufletului vostru. Lasaţi ,ca toţi cei care au aşteptat atât de mult timp să vină la voi, şi deschideţi-vă în interiorul vostru fără frica de a vă răni. Adevărata iubire nu vă poate răni niciodată. Este originea tuturor lucrurilor, este originea tuturor fiinţelor, esenţa Sinelui vostru. În cercaţi să scoateţi din voi gândurile despre răni şi începeţi să iubiţi din nou în fiecare zi, să vă deschideţi din nou în fiecare zi. Acesta a fost un mare dar pentru intenţia voastră iubitoare, iar Kryon şi Înalţii Consilieri ai Luminii vă spun : A ni o’heved o’drach.
AN’ANASHA
Înainte ca Kryon să se retragă, respiraţi aceste cuvinte în voi :
Sunteţi iubiţi imens de mult.
Sunteţi iubiţi imens de mult.
Sunteţi iubiţi imens de mult.
Fiecare fel de iubire, care este evidenţiat pentru voi, merită să fie acceptat. Fie doar un zâmbet, o privire sau un gest. Consideraţi faptul că, cuvintele nu sunt suficiente să descrie ceea ce înseamnă iubirea. Acordaţi atenţie ochilor, ferestrelor sufletelor. Şi pentru Kryon este un moment dificil pentru a se retrage, deoarece îmi place atât de mult să fiu aproape de voi, să vă vorbesc prin medium şi să vă ating sufletele. Voi – familia mea a luminii albastre aurii.
AN’ANASHA.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.