Isus Christos:
  • Înaltele vibraţii de pe Pământ
  • Purificarea şi Încărcarea Aspectelor energetice în Izvoarele Ferania
  • Deschiderea uşii inimii voastre şi trăirea bucuriei pe Pământ
Eu sunt Isus Christos. Eu sunt lumina Sursei Divine şi vă aduc mesajele iubirii şi luminii. Vă întâmpin pe fiecare dintre voi prin cuvintele OMAR TA SATT.
Înaltele vibraţii ale luminii, se răspândesc pe tot Pământul. Lady Gaia cântă un cântec despre Realitatea Divină.Energii vibraţionale, înaltele energii ale iubirii sunt şi ele aici în această încăpere. Şi voi, marile lumini, sunteţi prezente. Mulţi oameni consideră, că lumea spirituală le trasează sarcini, pe care ei nu le pot realiza. Purtătorul iubirii, Isus Christos, vă spune: Voi puteţi împlini orice. Voi sunteţi spirite pure în corpuri umane. Ochiul lui Dumnezeu priveşte şi străluceşte deasupra fiecărui om. Cea mai mare bucurie pe care o puteţi face Câmpului Gândurilor Divine, este să vă trăiţi bucuria vieţii pe Pământ. Bucuria – dorinţa de a fi curiosi, dorinţa de a deschide porţile inimii, intenţia de a merge în noua dimensiune.
Tot mai mult, ni se permite să lucrăm, să acţionăm, deoarece voalurile, foarte dense odată, au devenit atât de subţiri încât energiile se răspândesc oriunde este nevoie de ele. În apropierea regilor îngerilor există Izvoarele Ferania. Sunt izvoarele în care îngerii se îmbăiază în lumină, în structura energiei. Aşa cum este permis, în aceasta înaltă energie, în momentul prezent, Isus Christos va purta aspecte ale energiei voastre la aceste Izvoare, dacă voi permiteţi. Astfel, şi voi, vă puteţi îmbăia în lumina acestor izvoare sacre şi apoi o puteţi transfera tuturor nivelelor corpului vostru. Dar, aşa cum ştiţi, am nevoie de permisiunea voastră şi de intenţia iubirii voastre. Acestea  vi le cer, pentru acest moment sacru al timpului prezent : Respiraţi lumina iubirii, profund în voi, şi îndreptaţi-vă atenţia spre profunzimea voastră.
Vă cer, vă implor : Deschideţi-vă porţile inimii şi acceptaţi ceea ce vă oferim, ca dar al binecuvântării. Noi vrem să vă sprijinim, pentru ca voi să experimentaţi bucuria vieţii în toate aspectele ei.
Ştim, de asemenea, că anumite situaţii, deseori, nu vă permit să simţiţi sau să trăiţi această bucurie şi fericire. Deseori, această întrebare provine din profunzimea conştiinţei voastre de suprafată – dar şi din subconştient – dacă meritaţi ca viaţa voastră să fie bucurie pură. Astfel vă cer din nou – şi simţiţi iubirea care vibrează din fiecare cuvânt : Deschideţi-vă porţile inimii şi unificaţi-vă toate chakrele.
Acum, în interiorul vostru, daţi-mi mie, lui Isus Christos, permisiunea de a vă servi ghidându-vă la Izvoarele sacre Ferania. Poate vă întrebaţi, de ce îngerii se îmbăiază în lumină, dacă ei sunt lumină? Va spun, izvoarele sacre sunt umplute cu energia lui Dumnezeu şi curente din toate frecvenţele de la cele mai înalte nivele. Îngerii se grăbesc pentru a se aşeza în această lumină. Când energia aspectelor voastre ajunge la aceste izvoare, faceţi o baie în ele, iar apoi răspândiţi aceste aspecte ale energiei în toate corpurile voastre. Lucruri minunate se vor întâmpla. Cu cât  permiteţi mai mult, cu atât mai mult se vor umple aspectele energiei voastre.
Activaţi-vă Raza Inimii. Singure, toate canalele vi se deschid, iar un grup de îngeri au acceptat să stea la picioarele voastre, să vă susţină şi să vă împămâteze corpul.
Acum, lăsaţi Raza Inimii aurie, să circule în toate corpurile voastre. Dacă voi permiteţi, ea va aduna exact acele aspecte ale energiei, care au nevoie de o îmbăiere în lumină. Raza Inimii ştie drumul, aşa că voi nu trebuie să faceţi altceva decât să rămâneţi în intenţia acceptării. Este posibil să priviţi imaginile cu ochiul vostru interior. Dacă acest lucru nu este posibil pentru voi, doar abandonaţi-vă. Raza inimii voastre încă circulă. Isus Christos doreşte să vă spună că Îngerii Regali au deschis izvoarele pentru voi. Astfel, Raza Inimii îşi găseşte calea. Dacă  simţiţi o mică vibraţie sau începeţi să simţiţi multă caldură, lasaţi ca totul să se întâmple, deoarece este Realitatea Divină.
Poate, ochiul vostru interior poate vedea, că aceste izvoare sacre se văd în culori minunate, în formă ovală. Îngerii Regali sunt pregătiţi să vă primească. În alţii Consilieri ai Luminii s-au adunat pentru a vă verifica aspectele energetice. Ei verifică în ce lumină se vor scufunda aspectele. Porţi mari, de dincolo de dimensiunea voastră, se deschid şi, plini de iubire, Îngerii Regali vă poartă aspectele la izvoarele sacre. Puteţi fi siguri că ei le vor duce spre luminile care sunt potrivite pentru voi.În timpul acestor momente, spuneţi în interior, cuvintele:
Kodoish, Kodoish, Kodoish, Adonai’Tsebayoth.
Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, So’ham.
Repetaţi aceste cuvinte în interiorul vostru, până când aspectele voastre luminoase, se vor întoarce cu Raza Inimii.
Voi sunteţi structura de lumină ideală şi nu este nici o coincidenţă, faptul că, sunteţi aici exact în acest moment. Arătaţi că sunteţi pregătiţi pentru schimbarea voastră. Voi arătaţi schimbarea pentru iubirea din voi. Vă rog să aveţi încredere în cuvintele lui Christos : Calea voastră nu trebuie să fie o cale dificilă. Fiinţa voastră este, pentru a fi bucuroasă şi plină de iubire. Obişnuiţi-vă cu Limbajul Luminii tot mai mult şi ascultaţi muzica pe care Îngerii şi Lady Gaia o cântă. Ascultaţi sunetele Realităţii Divine şi amintiţi-vă cine sunteţi. Plini de graţie, Îngerii Regali se întorc spre voi. Ei vă aduc aspectele energetice, care sunt pline cu lumină iar Raza Inimii voastre le primeşte .
Acum, Raza Inimii îşi va găsi calea spre toate corpurile voastre şi va insera aspectele energetice care sunt umplute cu lumină, acolo de unde au fost luate. Pentru unii oameni se va simţi iubirea, pentru alţii libertatea. Poate pentru alţii abundenţa. Lasaţi ca totul să se întâmple, deoarece sunt rarele momente în care darurile vă sunt aduse în mod direct, fără întârziere. Simţiţi căldura primitoare, care se răspândeşte prin toate corpurile voastre.
Din prezenţa divină a Câmpului Gândurilor lui Isus Christos, ascultaţi cuvintele:
Realizaţi că fiecare schimbare are ceva pozitiv pentru voi. Fiecare schimbare din viaţa voastră,  presupune o şansă de a vă dezvolta mai mult. Recunoaşteţi semnele timpului, mişcarea curenţilor energetici şi încercaţi să îi urmaţi cu inima. Ei vă vor purta în noua conştiinţă a Noilor Timpuri. Daţi drumul la ceea ce vă împovărează.
Raza Inimii voastre încă circulă. Aceste aspecte energetice, pline de lumină, ale sinelui vostru vă vor da ceea ce aveţi nevoie în acest moment, fie iubire, sau bucurie, sau libertate, sau abundenţă, fie putere sau curaj. Dar, doar dacă aveţi curajul să vă deschideţi porţile inimii, doar dacă aveţi încredere în voi, doar atunci vor putea aceste aspecte să lucreze. Izvoarele, izvoarele sacre, se vor deschide pentru voi deseori. Mai mult decât bănuiţi, ceea ce voi permiteţi va lucra. Recunoaşteţi cuvintele iubirii şi mesajele Noilor Timpuri. Lasaţi-vă gândurile să rămână în sunetele Realităţii Divine din nou şi din nou, în mesajele magnetice ale iubirii, în frecvenţele binecuvântării, armoniei şi iubirii. Realizaţi că purtaţi în voi puterea şi forţa. Aceastea sunt cuvinte încărcate energetic. Voi puteţi înfăptui orice. Orice – nu vi se va refuza nimic. Aveţi încredere în forţa voastră, în puterea şi în iubirea voastră. Când permiteţi gândurilor voastre să meargă în Realitatea Divină, mii şi mii de îngeri se vor întoarce înspre voi şi vor face totul pentru a grăbi împlinirea voastră.
Deseori auziţi cuvintele:  Ce voi aţi semănat, voi veţi culege. Acesta este adevărul şi astfel va fi. Dar fiţi atenţi la ceea ce semănaţi. Dacă purtaţi îndoiala în voi, veţi intra în diverse situaţii care vă vor aduce şi mai multă îndoială.
Prin disciplină, păstraţi-vă gândurile în puritatea adevărului care spune: Voi sunteţi însăsi iubirea. Voi purtaţi în voi sclipirea divină. Aveţi măreţia şi puterea să realizaţi orice. Sunteţi minunaţ,i iar sufletul vostru este frumos.
Astfel, din nou, să spunem împreună cuvintele:
Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, So’ham.
Aspectele voastre energetice se expansionează în toate direcţiile. Fiecare cuvânt şi fiecare literă a mesajelor este încărcată cu cea mai înaltă energie care va şopteşte: Realizaţi ! Realizaţi cine sunteţi şi recunoaşteţi semnele timpului !
Astfel, Isus Christos repetă cuvintele:
Sunteţi iubiţi nemăsurat.
A ni o’heved o’drach.
AN’ANASHA

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.