Kryon:
  • Purificarea şi Curăţarea Energiilor Colective
  • Abilităţile voastre
Eu, Kryon, vă întâmpin prin cuvintele OMAR TA SATT. Din nou, Anturajul este aici, cu voi. Kryon vă vorbeşte prin medium-ul pe care îl cunoaştem atât de bine. În imensa iubire, în contemplarea unităţii divine, în felul în care sunteţi voi cu adevărat. Dacă aţi şti ce putere este aici, la această întâlnire, aici unde iubirea, unitatea şi divinitatea se pot dezvolta libere, aici unde frecvenţele cresc în intensitate , iar îngerii sunt alături de voi.
Înainte de a vă vorbi despre abilitătile voastre, astăzi simţim că trebuie să vă purificăm şi să vă eliberăm de energiile colective pe care voi, atât de sensibili, atât de luminosi, vă place să le absorbiţi. De aceea vă cer să respiraţi în ritmul potrivit vouă, să vă împământaţi, să vă aşezaţi mânile cu palmele în sus şi să staţi drepţi pentru câteva momente. Respiraţi profund lumina divinităţii, lumina iubirii atotcuprinzătoare, în voi, şi intraţi în intenţia, ca toate canalele să vi se deschidă spre un spaţiu de binecuvântare şi conştientizare. Acum, aplecaţi-vă capul pentru momentele purificării şi ramâneţi cu spatele drept.
Astfel, împreună cu înaltele energii, vă vom transfera energiile de curăţare şi purificare, care vă eliberează de energiile collective, pe care le-aţi absorbit. Cu cât  sunteţi mai sensibili, cu cât  este Corpul vostru de Lumină mai dezvoltat, cu atât mai mult veţi simţi energiile colective. Energiile de curăţare sunt precum o sită aurie. În acelaşi timp înalta energie a marilor lumini curge prin conştiinţa celulelor voastre. Acum puteţi pune şi toate grijile şi fricile voastre în această sită. Eliberaţi-vă. Noi suntem aici.
Noi suntem destul de sensibili să simţim că această curăţare şi purificare curge prin sistemul vostru şi vă face bine.
Acum, vă puteţi aşeza din nou comod.
Cât de minunat arătaţi, cât  de frumosi sunteţi, cât  de luminosi. Plini de bucurie noi vă privim, iar Kryon este foarte aproape de voi.
Cât de des puneţi următoarea întrebare, atât lumii spirituale cât  şi medium-ului: Care sunt abilităţile mele? Kryon doreşte să vă răspundă personal astăzi.
Fiecare dintre voi poartă atât de multe abilităţi în interiorul său. Abilităţi minunate şi excepţionale. Dar fenomenul umanităţii din dualitate, deseori cuprinde faptul că voi, nu sunteţi conştienţi de abilităţile pe care le aveţi, sau nu le folosiţi, sau le folosiţi pentru alţi oameni, dar nu şi pentru voi. Cel mai mare fenomen care apare, este cel în care oamenii privesc plini de dorinţă spre abilităţile altora şi nu consideră propriile lor abilităţi ca măreţe.
Kryon vă cere să deveniţi conştienţi de una din abilităţile voastre principale, oricare dintre ele. Este relevant dacă este abilitatea de a vindeca, de a vă manifesta sau dacă aveţi abilitatea unui mag, a unui înalt preot, sau dacă sunteţi un desenator bun sau doar un ascultător bun. Poate abilitatea voastră este de a fi sensibil şi empatic. Poate abilitatea voastră este de a oferi confort sau de a da iubire. Alegeţi ceva ce este în voi şi deveniţi conştienţi de această abilitate pentru câteva momente, fără îndoieli, fară “dacă” sau “poate”. Fărăa privi spre alţi oameni pentru a vedea ce abilitate au ei. Alegeţi propria voastră abilitate.
Toate canalele voastre sunt deschise. Acum urmăriţi cuvintele lui Kryon. Vă cer: concentraţi-vă atenţia pe viaţa voastră de zi cu zi. Alegeţi o zi normală din viaţa voastră. Una din multele zile. Alegeţi acum o situaţie care vă stresează, aşa cum o face în multe alte zile. Dacă este posibil pentru voi, lasaţi să apară o imagine, ca un ecran. Nu o judecaţi. Doar lasaţi să apară şi să se întâmple. Acum, conştient, folosiţi-vă abilitatea.  Dacă este abilitatea de a vindeca, lasaţi ca energiile vindecătoare să curgă. Dacă este abilitatea de a asculta, doar ascultaţi ceea ce sufletul doreşte să vă transmită. Folosiţi-vă abilitatea şi intraţi în intenţie. Abilitatea este cea mai mare forţă a divinitatăţii din voi. Poate schimba situaţia şi poate înlătura greutatea care vă apasă. Poate puteţi vedea sau simţi ceea ce se schimbă acum.
Vă spun, dacă este posibil pentru voi să schimbaţi o singură situaţie, o imagine din viaţa voastră cu divinitatea din voi, cu abilitatea de a schimba lucrurile, atunci, ceea ce rezultă de aici, este faptul că voi vă puteţi schimba întreaga viaţă. Imaginaţi-vă că puteţi schimba toate situaţiile care vă apasă, tot ceea ce nu vă permite să fiţi liberi, cu abilităţile voastre. O singură imagine deja pune ceva în mişcare, ceva ce poate aduce o mare schimbare în viaţa voastră. Dezvoltarea abilităţii voastre, privirea fără îndoială, fără “dar” sau “poate”, acceptarea abilităţii voastre, aceasta este măreţia din voi. Aceasta este divinitatea voastră.
Când tânjiţi spre abilităţile altor oameni, voi vă negaţi propriile abilităţi. De foarte mult timp, Kryon vă transmite în imensa iubire : voi vă aflaţi aici în această încarnare, nu pentru a vă îndepărta lipsurile sau blocajele ci, pentru a recunoaşte măreţia voastră, pentru a realiza cine sunteţi cu adevărat şi pentru a participa la marile schimbări de pe Pământ. Vă aflaţi aici pentru a realiza că aţi fost echipaţi cu ceva atât de minunat şi uimitor. Recunoaşteţi-vă.
Chiar dacă mulţi oameni s-au recunoscut, ei tind să-si folosească abilităţile pentru alţi oameni şi deseori uită de ei, de sufletul şi viaţa lor. Este foarte important să vedeţi că vă puteţi folosi această mareţie pe care o purtaţi în interior, şi pentru voi. Pur şi simplu noi vă cerem să vă expansionaţi şi să vă manifestaţi. Plini de măreţie şi putere. Noi ne aflăm aici pentru a vă transmite aceste mesaje. Noi ne aflăm printre voi, pentru a vă acompania, pentru a vă iubi şi a face energia voastră mai luminoasă. Recunoaşteţi mareţia energiilor. Schimbarea are loc în mod continuu. Schimbările sunt vizibile, perceptibile şi palpabile. Dar, aceste schimbări trebuie să însemne şi că voi sunteţi pregătiţi să vă schimbaţi pentru a vă deschide limitele, pentru a pierde structuri ferme, pentru a vă deplasa mai departe. Ştiu cum vă simtitţiţi. Câteodată vă simţiţi rupţi între Realitatea Divină şi dualitate. Câteodată simţiţi că rămâneţi pe loc, şi nu mergeţi mai departe. Dar, credeţi-mă : toate acestea au loc în iluzie. Cu cât  sunteţi mai sensibili, cu cât  vă expansionaţi mai mult, cu atât mai mult simţiţi agonia dualităţii şi a energiilor colective, gândurile şi energiile celor adormiţi. Este ca şi cum le simţiţi voi şi sunteţi în mijlocul lor. Dar voi ştiţi mai bine. Este foarte important în acest moment, ca voi să vă curăţaţi, să vă purificaţi şi să vă centraţi din nou şi din nou. Lumina voastră străluceste şi multe fiinţe tânjesc, îşi doresc această lumină. Inconştient, ei poartă această dorinţă în interiorul lor. Dar fricile sunt uneori mult prea mari. De aceea mulţi oameni reacţionează cu furie. Dar voi sunteţi iubirea, lumina iubitoare, lumina strălucitoare a unui lucrător al luminii. Reţeaua care se expansionează şi atinge sufletele oamenilor.
Când iesiţi afară dintr-o energie colectivă, centraţi-vă şi aliniaţi-vă în sufletul vostru. Deveniţi conştienţi de abilităţile voastre. Astfel, voi sunteţi purtătorii luminii.
Acum, Kryon vă cere din nou să vă aşezaţi mâinile cu palmele în sus. Canalele voastre sunt încă deschise, iar aici, în energia colectivă, energia este foarte luminoasă şi iubitoare. Fiţi pregătiţi să acceptaţi ceea ce noi vă aducem. Respiraţi lumina iubirii în voi. Deveniţi conştienţi de abilităţile voastre încă odată. Acum, imaginaţi-vă un mare ecran. Lasaţi ca imaginile să apară, exact aşa cum v-aţi imaginat şi sperat că va fi viaţa voastră pe Pământ . Faceţi toate acestea precum un copil fără a vă reţine în nici un fel. Doar lasaţi să apară imaginile şi să se dezvolte.
Acum, frecvenţele înalte din nivelul suprem al luminii vă vor trimite energie prin canalele voastre. Dacă voi permiteţi , noi vom iradia aceste imagini ale vieţii împreună cu energiile şi abilităţile voastre, pentru a căpăta consistenţă.
Când reveniţi înapoi în viaţa voastră de zi cu zi, într-o situaţie care vă stresează, amintiţi-vă de cuvintele lui Kryon. O singură imagine vă poate schimba întreaga viaţă. Permiteţi. Schimbările sunt un lucru bun. Nu trebuie să vă torturaţi. Vă puteţi bucura de viaţă, cu bucurie şi măreţie , cu măreţia lui Dumnezeu şi toate energiile pe care le invocaţi.
Astfel, să spunem împreună cuvintele :
Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, So’ham.
Familia mea, vă iubesc imens de mult şi vă spun
AN’ANASHA

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.