Isus Christos:
  • Sfera de cristal
  • Calea spre Noua Dimensiune
Eu sunt Isus Christos. Sunt ceea ce sunt. Sunt însăsi iubirea şi trimit cuvintele de iubire prin medium spre voi. Fiecare literă este învelită în binecuvântata iubire a Tatălui şi a Mamei.
Eu sunt păzitorul, sunt Fiul şi expresia a tot ceea ce este. În mod special sunt prezent aici cu voi. Iubirea curge din suflet în suflet şi se conectează cu tot ceea ce este. Realitatea Divină soseşte. Astfel, v-aţi adunat în unitate şi în încredere. Astfel suntem şi noi în lumea spirituală, în unitate cu voi, cu intenţia voastră, cu sufletul vostru. Vă iubim imens de mult. Vă spun,vă spun fiecăruia dintre voi: veţi trăi să vedeţi toate acestea. Veţi privi în ochii mei şi veţi recunoaşte adevărul. Astfel este.
În această apropiere a familiei luminii albastre aurii, Isus Christos vă va da astăzi o sferă de cristal. Este plină de energia iubirii. Oglindirea iubirii este atotcuprinzătoare şi se exprimă prin nenumăratele faţete: imensa iubire pentru lumea spirituală dar şi pentru iubirea umană, iubirea pentru aproapele vostru, pentru persoana de langă voi. Iubirea pentu Christos, iubirea pentru lumea spirituală. Iubirea este o expresie, iar această expresie doreşte să se expansioneze. Din ce în ce mai deschise şi din ce în ce mai luminoase sunt porţile dintre dimensiuni, iar energia pe care v-o trimitem este din ce în ce mai puternică.
Astfel, Isus Christos vă cere să intraţi în profunzimea sufletului vostru şi să respiraţi în ritmul corect pentru voi. Respiraţi frecvenţa luminii albastre aurii. Conexiunea cu divinitatea voastră devine tot mai perceptibilă. Unificaţi-vă toate chakrele şi îndreptaţi-vă spre energiile iubirii.
Sfera de cristal pe care o veţi primi, va circula în corpul vostru de lumină pentru 7 nopţi şi 7 zile. În a 7-a oră ÎL veţi ruga pe Melek Metatron, prin Kodoish, Kodoish, Kodoish, Adonai’Tsebayoth, ca lichidul, energia iubirii din sfera de cristal să se răspândească în sufletul vostru şi să se extindă.
Astfel, eu Fiul, mă îndrept spre voi. Aveţi încredere, doar cu sufletul vostru veţi vedea realitatea şi adevărul. Nu veţi vedea cu ochii voştri fizici, ci cu sufletul veţi vedea toată esenţa Realităţii Divine. Este ca şi cum o fereastră se deschide , iar voi priviţi prin ea şi vedeţi cât  de minunată şi bogată în toate aspectele sale este realitatea Divină. Voi faceţi parte din ea. Indiferent cât  de des, vă este adus ceva din dualitate, voi priviţi esenţialul cu sufletul vostru. Chiar şi eu, când am fost pe Pământ am privit prin ochii fizici. Dar am recunoscut şi am văzut cu sufletul meu, sursa Domnului, sursa Tatălui meu, a Mamei mele. Sfântul Spirit mi-a spus cine sunt cu adevărat. Aşadar, primiţi ceea ce vi se aduce. Primiţi, deoarece voi sunteţi departe de iluzie. Puteţi vedea ce se întâmplă. În dreptaţi-vă spre Realitatea Divină şi deschideţi-vă mâinile. Aşezaţi-le cu palmele îndreptate în sus.
Declaraţi-vă intenţia ca toate acestea să se întâmple şi că sunteţi pregătiţi să primiţi sfera de cristal. Când aţi declarat aceasta intenţie, centrul palmelor voastre va începe să ardă precum focul.
Cu intenţia iubirii, deschideţi-vă toate canalele acum. Acum, în acest moment Isus Christos va turna sfera de cristal în Corpul vostru de Lumină. Sfera de cristal începe să circule în Corpul vostru de Lumină. Timp de 7 zile şi 7 nopti, această sferă de cristal va pluti în jurul Corpului vostru de Lumină, îl va expansiona şi îl va acoperi cu toate aspectele iubirii.
În a 7-a oră : folosiţi această oportunitate şi cereţi-I, lui Melek Metatron, ca sufletul vostru să absoarbă această energie. Va fi precum o fuziune. Trebuie să ştiţi că totul se miscă mai repede în acest moment al marilor schimbări, că energiile devin tot mai puternice, că mesajele care vă sunt transmise prin medium sunt şi mai energizate şi mai iubitoare pentru voi şi sufletul vostru. Fuziunea serveste pentru ca voi să recunoaşteţi – să recunoaşteţi ceea ce sunteţi cu adevărat.
Chiar dacă, poate, încă veţi privi în aparenţele dualităţii, sufletul vă va purta în noua energie pas cu pas. În velindu-vă în iubire, eu sunt foarte aproape de voi acum şi îmi pun mâinile în mâinile voastre. Chiar dacă nu mă puteţi vedea cu ochii fizici, priviţi cu sufletul. Priviţi în ochii mei, şi recunoaşteţi ce sunt eu, Isus Christos, pentru voi. Acolo unde Isus este, frica se transformă în curaj. Când mă vedeţi veţi realiza cât  de puternici şi de plini de viaţă sunteţi. Prin voi, viaţa mea pe Pământ va fi împlinită. Noul Pământ va începe să înflorească. Acum, aşezaţi-vă mâinile pe inimă şi simţiţi cum energia lui Isus curge în voi.
Majoritatea oamenilor, chiar şi câţiva dintre voi, suferă de frică, indiferent de forma pe care aceasta o îmbracă. Chiar credeţi că Isus Christos v-ar abandona vreodată? Sunt alături de voi, sunt întotdeauna alături de voi, aşa cum sunt şi în voi.
Împreună, vom trimite această intensă energie a iubirii în Lady Gaia, acum. Astfel, vă cer : conectaţi-vă cu Lady Gaia.
Acum, lasaţi energia Christică să curgă prin chakra voastră Omega, în Lady Gaia.
Ascultaţi acum, în numele Tatălui şi al Fiului : Calea pe care o alegeţi este o cale puternică, expresivă, plină de iubire, sfantă, în noua Dimensiune. Pentru aceasta noi vă spunem AN’ANASHA.
Deveniţi conştienţi de sfera voastră de cristal pe parcursul următoarelor zile şi simţiţi cum circulă în Corpul vostru de Lumină. Astfel s-a întâmplat.
A ni o’heved o’drach. Astfel este.
 
Nota : Prin a 7-a oră , se înţelege a 7-a oră după miezul nopţii, care înseamnă momentul dintre ora 6 şi 7 dimineaţa. Suma cifrelor seriei numerelor 7 – 7 – 7 este 21, ceea ce înseamnă unificarea energiilor masculine şi feminine. Prin aceasta, energia Trinităţii ia fiinţă.

 

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.