Kryon:
  • Puneţi armele jos
  • Renaşterea lui Lady Gaia
  • Pregătirile pentru Ascensiune
  • Sprijiniţi-o pe Lady Gaia prin gânduri de pace
Draga mea familie, vă întâmpin cu imensa iubire a prezenţei divine. Eu sunt Kryon. OMAR TA SATT. În timp ce vibraţia se expansionează în această încăpere, prin reţeaua de iubire, Înalţii Consilieri ai Luminii vor aduce pace prin energia lor. Pace pentru voi şi pace pentru toţi acei oameni care simt, în ei, dorinţa de schimbare, dorinţa pentru împlinire şi pentru binecuvântare. Astfel, prin reţeaua de iubire, noi chemăm oamenii să-si depună armele, să înceteze lupta, să caute pacea interioară, să caute pacea unii în ceilalţi, fără a acorda atenţie limitelor, indiferent de religie sau de rasă. Îmbrăţişaţi-vă unii pe altii şi faceţi pace. Şi voi, cei care vă aflaţi aici, şi voi trebuie să vă depuneţi armele minţii şi să  intraţi în pacea din voi. Implicaţi-vă în binecuvântarea schimbării, în renaşterea Mamei Pământ.
Ascensiunea în noua dimensiune poate fi comparată cu o naştere. Contracţiile au început deja de mult timp. În ainte ca Lady Gaia să se renască, eliberarea de dureri este necesară. Câteodată sunt momente dureroase dar, când copilul se va naşte, binecuvântarea şi bucuria abună repetăm de îndeajuns de multe ori, deoarece voi sunteţi acolo, voi experimentaţi toate acestea, voi sunteţi o parte din această bucurie şi din acest nou început: Depuneţi armele care vă împiedică să traiţi ceea ce noi vă anunţăm – găsiţi pacea din voi, reduceţi presiunea pusă pe voi, eliberaţi-vă de frici şi uitaţi grijile. Când pacea va veni veţi simţi că tot ceea ce vă reţine, ce vă întristează sau vă cauzează frică , trece pe langă voi, iar în binecuvântarea voastră voi simţiti măreţia voastră divină.
Prin reţeaua iubirii, energia creşte în mod continuu, iar fenomenul va deveni vizibil pentru toţi acei oameni care doresc să-l vadă. Schimbările vor deveni tot mai perceptibile. Astfel, noi vă şoptim : Noi suntem aici. Noi suntem foarte aproape de voi. Niciodată nu am plecat, niciodată nu am fost departe şi niciodată nu am fost separaţi. Suntem înfăşuraţi în jurul vostru şi vă protejăm. Noi extindem mâna libertăţii asupra voastră. Împreună vom trece prin Poarta Trezirii în noua dimensiune.
Astfel, vă cer : Intraţi în intenţia iubirii. Respiraţi şi formulaţi intenţia, ca toate canalele voastre să se deschidă aici şi acum în prezenţa divină. În alţii Consilieri ai Luminii vor veni foarte aproape de voi, acum. Ei vă cer să le transferaţi  o parte din gândurile voastre, grijile şi fricile care sunt încă în voi. Acordaţi-vă un moment şi deveniţi conştienţi de ceea ce vă înspăimântă şi vă cauzează griji. În timp ce sunteţi în conştientizarea iubirii perfecte, Înalţii Consilieri ai Luminii vin foarte aproape de voi. Ei vă poartă, cu o grijă care nu poate fi exprimată prin cuvinte umane.
Ei vă cer, de fapt ei vă imploră cu imensa lor iubire : Vă rugăm, daţi-ne nouă grijile şi fricile voastre. Daţi drumul, eliberaţi-vă de presiunea , de greutăţile care apasă pe umerii voştri.
Ei adună gândurile pe care voi le daîi. Acestea sunt daruri. Un dar pe care il oferiţi marilor Lumini, deoarece ele ştiu: când sunteţi binecuvântaţi, când sunteţi în pace cu voi, când simţiţi bucurie şi inima uşoară, atunci puteţi să-l simţiţi pe Dumnezeu în voi, foarte puternic şi intens. În doiala se transformă în curaj. Luaţi acest curaj şi deschideţi-vă inima larg pentru ceea ce se va întâmpla acum. În alţii Consilieri ai Luminii ţin în mâinile lor energiile Noilor Timpuri, energiile binecuvântării, ale libertătii şi ale iubirii. Simţiţi cum mâinile cosmice strălucesc deasupra voastră. Toată dorinţa, toată speranţa şi fiecare aşteptare pe care o purtaţi în sufletul voastru, vor fi împlinite. Nimic nu va fi refuzat. Tot ceea ce vă putem aduce, vă vom aduce.
Dar, câteodată, voi vă luptaţi cu mintea voastră, şi astfel, Kryon vă cere să fiţi atât de curajosi încât să acceptaţi abundenţa exact aşa cum vă este dată, acum în momentul prezent. Doriţi-vă ceea ce inima voastră doreşte.
Acum, repetaţi cuvintele:
Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh.
Lasaţi-ne să vă spunem din nou că Arcturienii au venit pe Pământ în numeroase zone pentru a fi prezenţi la renaştere şi că multe mari fiinţe deja asteaptă la portalurile porţilor dintre dimensiuni pentru a o întâmpina pe Lady Gaia. Cu o energie clară, Sherin lucrează mai mult prin reţeaua iubirii. Shakti lucrează pe Pământ pentru Lady Gaia. Melek Metatron lucrează cu o mai mare energie prin reţeaua de iubire prin picături de binecuvântare pentru toţi oamenii de pe Pământ. Veţi percepe energia lui Isus Christos mai mult în următoarea perioadă, şi veţi simţi ce înseamnă faptul că aţi absorbit energia lui Kryon, energia iubirii magnetice, în voi, deoarece această energie se va conecta tot mai mult cu reţeaua de iubire.
Lasaţi-ne să vă spunem din nou că Lady Gaia este într-o fază, precum cea a unei mame care dă naştere copilului său. Ea geme, iar pentru Lady Gaia este vorba de multă muncă, muncă a conştiinţei, pentru a da naştere copilului. De aceea, ajutaţi-o pe Lady Gaia prin corpul gândurilor prezenţei lui Dumnezeu din voi. Voi aveţi puterea de a vă forma gânduri, pentru a o încuraja pe Lady Gaia în orele dificile. Dar Lady Gaia este şi plină de bucurie şi fericire, deoarece ştie ce se întâmplă, şi îndură totul cu foarte mult curaj. Lady Gaia cere ca toate armele să fie aruncate. Cere Pace pentru toţi oamenii de pe Pământ.
Astfel, fiecare dintre voi poate ajuta cu ceva deoarece atunci când aveţi gânduri pline de pace, când simţiţi pacea din voi, atunci energia şi conştiinţa voastră radiază în lume, iar această energie a păcii curge prin reţeaua de iubire. Oamenii nu au fost niciodată mai deschisi ca acum. Chiar dacă nu pare astfel pentru voi, oamenii sunt mai pregătiţi ca niciodată să-si depună armele. Dorinţa din voi, izvorăşte din realitatea fiinţei voastre. Este dorinţa de a vă uni cu fraţii voştri stelari pe noul Pământ, ca Fiinţă Umană Divină.
Astfel va fi.
AN’ANASHA.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.