Noutăți

 

 

 

 

 
Diferențele dintre Pași
Energiile se schimbă. Suntem în faza de adaptare și avem o mare varietate de moduri pentru a-i ajuta pe oameni să devină conștienți sau să evolueze mai departe. Cei 48 de Pași, HIAM'ANASTRA, Pașii Pionierilor, Pașii SOL'A'VANA și Pașii care sosesc acum, Pașii SA'MAA'TAH. Ca să puteți înțelege mai bine doresc să vă explic din nou diferențele. Nu înseamnă că oamenii trebuie să parcurgă toți acești Pași ci că există o diversitate din care se poate alege.
Cei 48 de Pași
Cei 48 de Pași sunt doar pentru voi. Servesc conștiinței, expansiunii, conștientizării propriei divinități, conștientizării propriei lumini, expansiunii energiei până la 88%, alinierii celulelor pentru acomodarea cu noul Ciclu, noua energie. Sunt suficienți pentru a putea simți că: ”Sunt mai mult decât un om. În mine sunt ancorate multe comori și abilități. Absorb energia și tiparele energetice.” Sunt pentru voi.
Pașii Pioierilor
Pașii Pionierilor sunt, bineînțeles, tot pentru voi dar ei nu mai servesc atât de mult expansiunii energetice sau conștientizării, mai degrabă ei servesc ghidării pe urmele iubirii. Ca și Pionieri sunteți văzuți ca cineva care merge pe o cale care nu a existat încă pentru alți oameni. Majoritatea Pionierilor doresc să acționeze. Trebuie să simțiți chemarea pentru a face acești Pași ai Pionierilor. Oferă o intensă radianță a tiparelor energetice care scot la suprafață foarte multe din voi și toate acestea sunt posibile doar dacă aveți o conștiință de bază și o expansiune de bază în voi la care puteți ajunge prin cei 48 de Pași sau prin HIAM'ANASTRA. Prin HIAM'ANASTRA tiparele energetice lipsesc deoarece acești Pași reprezintă un rezumat pentru oamenii care doresc să se trezească într-o perioadă cât mai scurtă de timp.
Pașii Pionierilor poartă o forță și o radianță energetică. Energia își caută calea prin partea de sus a sufletului vostru, prin stratul de sus, pentru a se stabili la baza sufletului vostru și pentru a elibera acolo ceva reprezentat de abilitățile voastre, de ceea ce vă simțiți chemați să faceți, de misiunea voastră și de modul în care doriți să acționați în mod spiritual. Pentru toate acestea Pașii Pionierilor sunt foarte potriviți. Pionierii urmează urmele iubirii.
Pașii SOL'A'VANA
Pașii SOL'A'VANA au o energie complet diferită. Nu-i puteți compara cu alți Pași. Cu Pașii SOL'A'VANA activați un câmp care nu se activează automat în fiecare om, în special un câmp al noii energii. Un câmp al energiei care încă nu există pe SOL'A'VANA. În această nouă energie voi vă scufundați și o expansionați. Este precum un rezervor al energiilor la care voi aveți acces în perioada de adaptare. Cu tot ceea ce se întâmplă în perioada de adaptare, veți vedea că Pașii SOL'A'VANA sunt o binecuvântare pentru că îi puteți accesa și întregul vostru sistem energetic poartă deja aceste energii ale Noilor Timpuri. Este foarte important să înțelegeți că Templul Păcii reprezintă un rezervor al energiilor care nu există încă în acest plan. Nu voi speria niciodată oamenii deoarece ar fi o energie a manipulării și nu îmi doresc așa ceva. Dar dacă priviți la ceea ce se întâmplă în lume puteți vedea că există schimbări în perioada de adaptare. Puteți simți că aveți ceva în voi care vă ajută să vă simțiți 100% în siguranță. Este așa o binecuvântare încât îmi lipsesc cuvintele potrivite pentru a descrie. Prin fiecare Pas expansionați acest câmp al Noilor Timpuri din voi. Deja vă confruntați cu perioada de adaptare, cu Quin'Taas și Templul SA'MAA'TAH. Pe toate le purtați în voi. Aveți Templul vostru SA'MAA'TAH, bagheta voastră magică, cristalul aprins MONA'OHA, lacul cunoașterii. Toate acestea sunt o binecuvântare deoarece aceasta este Perioada de Adaptare.
Pașii SA'MAA'TAH
Nu este o necesitate să faceți acești Pași. Într-o transmisie din Pașii SA'MAA'TAH s-a menționat faptul că mulți dintre voi deja treceți prin Pașii Pionierilor și Pașii SOL'A'VANA și exact din acest motiv aceste cicluri SA'MAA'TAH ar fi importante. Vă voi spune de ce este astfel.
SA'MAA'TAH este precum o concentrare a tuturor energiilor cu care deja v-ați confruntat. Este o cale care vă conduce la cel mai înalt Templu al energiilor din Noile Timpuri, din Quin'Taas, din Perioada de Adaptare, din Noua Lume, energii care vor fi pe SOL'A'VANA. Mereu există o energie mai înaltă. Purtați un Templu SA'MAA'TAH în voi. Acest Templu SA'MAA'TAH se află în Quin'Taas. Deja sunteți conduși acolo prin Pașii SOL'A'VANA dar Pașii SA'MAA'TAH conduc oamenii încă de la început printr-o cheie aurie direct pe cea mai scurtă cale la cel mai înalt Templu care va fi pe SOL'A'VANA. Nu este o cale ușoară. Mai cred și că cineva trebuie să fie predestinat pentru SA'MAA'TAH.
Vreau să clarific faptul că dacă nu doriți să faceți Pașii SA'MAA'TAH deoarece ar fi prea mult pentru voi (și Pașii Pionierilor și Pașii SOL'A'VANA), nu trebuie să vă faceți griji că nu veți ajunge la acest Templu. Prin Pașii SOL'A'VANA și Pașii Pionierilor ajungeți chiar acolo dar sunt o altfel de cale. Calea SA'MAA'TAH este o cale directă prin care toate energiile pe care le purtați în interiorul vostru sunt concentrate și sunteți pregătiți pentru Perioada de Adaptare.
Trebuie să existe ceva pe SOL'A'VANA cum ar fi, de exemplu, Sai Baba. Într-o perioadă anterioară, mesajele unui Avatar au fost: Nu vă rugați mie, nici lui Dumnezeu, ci căutați-l pe Dumnezeu din voi. Trebuie să existe în aceste Noi Timpuri Avatari care să poarte o conștiință atât de înaltă încât să aducă mii de oameni în Noile Timpuri. Asta reprezintă SA'MAA'TAH. Dacă eu, personal (și această informație nu vine de la lumea spirituală), ar trebui să aleg între a parcurge Pașii SA'MAA'TAH dar pentru aceasta ar trebui să mă opresc cu Pașii Pionierilor și Pașii SOL'A'VANA, aș alege să renunț la Pașii SA'MAA'TAH. Aș alege să fac mai departe Pașii SOL'A'VANA. Toate sunt în interiorul vostru.
SA'MAA'TAH este calea Preoțimii Albe în care mari provocări îi așteaptă pe oameni și știu că trebuie să fiți predestinați să o parcurgeți. Dacă nu mergeți pe această cale nu este nici o problemă deoarece avem atât de multe resurse energetice! Mulți oameni sunt blocați în anumite energii deoarece le lipsesc noile informații. Nu pot merge mai departe. Am vorbit mult cu lumea spirituală. Vor exista câteva căi spre Templul SA'MAA'TAH. Calea noastră va fi una dintre ele. Dar toate căile ar trebui aliniate și adaptate Noilor Timpuri și demne de Perioada de Adaptare. Acest lucru este foarte important, este Noua Energie.
Deoarece calea SA'MAA'TAH nu este ușoară, este foarte important pentru mine ca în primul rând Pionierii și oamenii care au realizat Pașii SOL'A'VANA să treacă prin acest Ciclu. Toți ceilalți oameni nu pot realiza încă acești pași. Doar cu ajutorul instructorilor vor fi posibili. Poate puteți înțelege și simți energetic atunci când vă spun: oamenii nu ar trebui să parcurgă încă acești pași. Ei trebuie să meargă la un instructor. Pașii SA'MAA'TAH vor putea fi realizați doar cu ajutorul unui intructor. Chiar dacă dorința de a-i parcurge este mare, încă nu se poate. Fundamentele energetice de bază sunt importante pentru ceea ce se întâmplă în continuare în SA'MAA'TAH. Aveți nevoie de un instructor. Pionierii de la Pasul 99 și cei care au ajuns cu Pașii SOL'A'VANA la 30 nu au nevoie de un instructor. Sunt atât de mulți oameni care doresc să parcurgă acești pași au nevoie de un instructor. Pentru mine acesta a fost un mare Pas, dacă pot spune astfel. Astfel este important să simțiți încă de la primul Pas dacă sunteți aleși. ”Aleși”, din păcate, încă este un cuvânt foarte evaluat în dualitatea noastră. ”Am fost ales” poartă deseori evaluarea de ”sunt ceva mai bun, mai special”. În SA'MAA'TAH nu este așa. Trebuie să vă ascultați cu adevărat sufletul indiferent dacă alegeți să parcurgeți acest ciclu și să ajungeți la Templul SA'MAA'TAH deoarece acești Avatari îi vor conduce pe oameni în Noile Timpuri. Ca orice instructor puteți realiza această misiune prin Pașii SOL'A'VANA sau cei 48 de Pași. Astfel , Pașii SA'MAA'TAH nu sunt o necesitate. Oricum tot ce avem nevoie se află în noi.
Voi încerca să aduc al doilea Ciclu cât pot de repede. Cred că oamenii care doresc să meargă pe această cale vor vrea să continue imediat cu al doilea Ciclu. Este la fel ca și la ANA'ANARAA, sufletul vă trimite impulsul atât de puternic încât nu puteți spune nu. Mereu a fost spus că are loc o pregătire. Acesta este un curs de pregătire. Va fi nevoie de aproximativ 4 săptămâni pentru un Ciclu. S-ar putea să aveți nevoie să repetați anumiți Pași deoarece pur și simplu nu veți putea merge mai departe. Dacă nu răspundeți întrebărilor din suflet, nu veți putea merge mai departe. Vor fi și cei care se vor opri și nu vor mai continua. Pentru ei, probabil, cei 48 de Pași sau Pașii SOL'A'VANA sunt mai buni. Vom vedea cum va fi deoarece încă nu avem nici o experiență cu acești Pași.
Heiko El'Shara care poartă o conștiință atât de înaltă, a trebuit să repete un Pas. Acest lucru îmi arată ceva. Cuvinte foarte clare sunt, de asemenea, rostite. Acestea vor trebui înțelese cu inima. Cu mintea nimeni nu va putea înțelege Pașii SOL'A'VANA. Aceasta este frumusețea, înțelegerea este oferită de inimă iar mintea este liniștită.
 

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.