Pașii SA'MAA'TAH reprezintă o Cale care vă conduce spre Noile Timpuri, în Quin'Taas, în perioada de adaptare (perioada dintre vechea și noua lume), în Noua Lume, la cel mai Înalt Templu energetic care poate fi găsit pe SOL'A'VANA (Planeta Pământ), Templul SA'MAA'TAH. Încă de la început veți fi ghidați acolo cu Cheia voastră aurie. Templul SA'MAA'TAH este în Quin'Taas. Este Templul lui Isus și a Preoțimii Albe. Acolo, îl veți reîntâlni pe Isus în mod energetic sau manifestat.

Festival Kryon primăvară 2021
16-18 aprilie 2021
Draga mea Familie,
În sfârșit a sosit din nou timpul să sărbătorim Festivalul Iubirii. De la un Festival la altul, tot mai mult îmi doresc să fim împreună. Chiar și când sărbătorim împreună de departe, colectivul poate fi simțit foarte intens în energia, iubirea și comunitatea sa. În aceste timpuri este nevoie de pregătiri speciale deoarece fiecare energie are un efect mult mai puternic în strălucirea sa. Majoritatea dintre voi pot simți schimbările de la toate nivelele și de aceea este mai important ca niciodată până acum să fim într-un colectiv mare și să ne conectăm unii cu ceilalți. Tiparul de bază al Festivalului este Magia.
Heiko El’Shara și eu așteptăm cu nerăbdare aceste zile și vă vom trimite în avans multă energie sub formă de Cristale.
A voastră
Sabine Sangitar

Ce este Școala Kryon?

Școala Kryon este o școală a conștiinței pentru noile timpuri și este organizată ca și curs la distanță. Tot ceea ce este important și posibil în Noile Timpuri este predat în această Școală. Includem aici, printre altele, tehnicile de vindecare, activarea celor 12 catene ale AND-ului, manifestările, materializările, telekinezia și teleportarea.
Școala Kryon a format primul grup de Pionieri ai Luminii pentru ca ei să poată arăta calea altor oameni, să fie precum farurile de lumină în perioada Ascensiunii și să poată ajuta în Noile Timpuri.
Kryon i-a apărut mediumului Sabine Sangitar la începutul anului 2003 și a cerut înființarea Școlii Kryon astfel încât Sabine Sangitar să-și împlinească contractul sufletului stabilit la nivel cosmic.

Ce sunt Pașii?

Pentru trezire, conștiința trebuie să se dezvolte la toate nivelele. În Pași sunt predate cunoașteri și tehnici dar și inițieri cosmice. Eliberarea de vechile tipare și blocaje este la fel de importantă ca și completa formare a corpului de lumină pentru a fi oferite condițiile de călătorie cu corpul fizic în alte dimensiuni. A trăi pe Mama Pământ în starea de trezire înseamnă o viață în iubire umană, abundență, bucurie și deplină sănătate. În cele din urmă vom fi ceea ce suntem cu adevărat: lumini înalte în corpuri umane.

Fragment din Primul Pas

OMAR TA SATT iubiții mei copii umani. Vă întâmpin cu profunda iubire a energiei mele magnetice. Vă invit să mă simțiți foarte profund prin fiecare cuvânt și prin fiecare respirație pe care o realizați.

Începeți cu Primul Ciclu, cu tiparul energetic de bază, încrederea MONA’OHA.

Veți fi ajutați de cei 36 de Înalți Consilieri, de Melek Metatron și Isus Christos. Sunt Pași ai Iubirii, ai conștientizării, ai trezirii. După fiecare Pas pe care îl veți face, veți putea simți expansiunea energiei, iubirea iar conștientizarea voastră se va  intensifica la fiecare pas. Acești Pași vor aduce o profundă, o foarte profundă schimbare în voi, o schimbare care vă va afecta întreaga viață. Veți fi mult mai fericiți, mai liberi și mai iubitori față de propriul vostru sine. Veți realiza ce înseamnă să vedeți Realitatea Divină, să simțiți Realitatea Divină și iubirea care sosește cu fiecare Pas pe care îl realizați.

...

Ascultați Primul Pas din cei 36 de Pași ai Trezirii:

Kryon: Energii pentru aspectul vostru fizic

(Notă: în această transmisie se folosește Cristalul personal. Dacă nu vă cunoașteți încă Cristalul personal, puteți folosi Cristalul AN'ANASHA - energia recunoștinței)

Sunt Kryon. Vă salut cu energia iubirii magnetice. Prin sunetele OMAR TA SATT vă întâmpin. Kryon vă transmite mesaje pline de energii.

Multe energii se conectează iar radianța se intensifică. Multe energii sunt reunite, grupate și aduse lui Lady Shyenna. Și mulți dintre voi simt această conexiune a energiilor deoarece o absorbiți prin fiecare respirație iar intensele fluxuri energetice vă conduc uneori, în aceste timpuri, la simptomele corpului de lumină.