Noutăți

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Spiritul Mistic Vindecător reprezintă nivelul mental. Este o energie de bază de care avem nevoie pentru a conecta nivelul mental, cel emoțional, cel fizic și cel spiritual astfel ca împreună să vibreze armonios. Aceasta ar fi ceea ce Trezirea înseamnă pentru noi: împlinirea sau desăvârșirea. Spiritul Mistic Vindecător poate acționa cu adevărat în planul mental doar atunci când planul gândurilor este purificat. Spiritul Mistic Vindecător vă activează abilitățile. Dacă îi permiteți, va acționa foarte luminos, foarte vindecător și cu multă vitalitate.
Când spiritul mental este plin de lucruri care-l blochează, Spiritul Mistic Vindecător se retrage. Energiile sunt alimentate doar acolo unde găsesc rezonanță. Când energiile simt că nu se pot cupla, se vor retrage. Se alimentează acolo unde există deschidere. Conexiunea nu începe în planul spiritual, emoțional sau fizic, începe în Spiritul Mistic Vindecător, de aceea este atât de important nivelul mental. Cât timp nivelul mental este plin, de exemplu cu frică, îndoială, griji sau furie, Spiritul Mistic Vindecător nu se poate conecta cu următorul nivel, cel emoțional. O simplă trezire mentală nu este atât de dificilă dar o trezire atotcuprinzătoare are nevoie de conexiunea tuturor nivelurilor.
Spiritul Mistic Vindecător este o energie care aduce claritate și structură în gândurile voastre. Vă ajută să vă focalizați gândurile pe o perioadă foarte lungă de timp, într-o direcție pozitivă. Spiritul Mistic Vindecător nu vă obosește și nici nu cauzează simptome ale Corpului de Lumină. Singurul lucru pe care îl simțiți prin Spiritul Mistic Vindecător este susținerea de a vă direcționa gândurile și focalizarea asupra a ceea ce este pozitiv, frumos și adevărat. Cu cât absorbiți mai profund Spiritul Mistic Vindecător în voi, cu atât mai ușor va fi pentru voi să rămâneți în gândurile voastre în această energie.
 Știm cu toții că ne focalizăm asupra frumosului, adevărului, bunătății, abundenței, sănătății, iubirii umane, siguranței și păcii dar există situații care ne fac deseori să ieșim din aceste energii înalte și pot fi situații obișnuite din viața de zi cu zi. Dacă cineva a absorbit pe deplin Spiritul Mistic Vindecător, atunci acestea nu mai sunt permise. Astfel înțelegerea devine așa cum ar trebui să fie pentru noi și anume să ofere impulsurile oferite de intuiție și înțelepciune. Nu veți ma avea atât de multe întrebări; îndoielile și dificultatea de a lua decizii vor dispărea. Spiritul Mistic Vindecător aduce claritatea pentru a lua deciziile potrivite.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.