Noutăți

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Canalizare din partea lui Seraphis Bey
Știți despre Sursa divină. Știți că există această Sursă divină. Tot ceea ce conține viața a izvorât din această Sursă divină. A înțelege Sursa divină sau a o simți este imposibil chiar și cu o înaltă sau chiar foarte înaltă conștiință. Însuși Dumnezeu, Sursa divină, nu poate fi simțit - conține energiile celei mai pure iubiri. Este începutul,este chiar începutul.
Chiar și noi, Îngerii Tron, nu ne putem scufunda în această energie. Există o singură ființă în întregul Univers care poate face acest lucru - această ființă este Isus Christos. Dar noi primim multe informații și știm despre multele constelații energetice. Știm cum este creată viața. Știm ce înseamnă atunci când Sursa divină trimite semnalul vieții. Dar știm și ce înseamnă ca Sursa divină să oprească viața. Și aici nu ne referim doar la viața voastră ci la întreaga viață din toate Universurile.
Puterea divină - iubirea pură - este unică în modul ei de a acționa și voi încerca să vă explic puțin mai mult. Dacă Sursa divină este iubirea pură, aceasta este energia de bază a întregii vieți care a izvorât de aici. Așa că vă puteți imagina puțin mai bine ce înseamnă atunci când lumea spirituală spune: ”Există doar iubire, orice altceva este dualitatea. Există doar iubire, deoarece Dunezeu este însăși iubirea!”.
Și totuși sunt încă două energii în Sursa divină. Ele circulă acolo și se conectează cu această iubire pură. Sunt recunoștința și pacea. Aceste trei energii de bază provin din Sursa divină. Acolo s-a manifestat viața - acolo s-a trezit viața. Printr-o proiecție pentru a se simți pe sine, proiecția divinității a fost creată: Ochiul lui Dumnezeu, Melek Metatron.

 

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.