Noutăți

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Cristalul Recunoștinței
Recunoștința este ceva ce, în dualitate, este conectată cu ceva - primim ceva și suntem recunoscători pentru acel ceva. Când lumea spirituală ne oferă daruri, noi îi mulțumim pentru ele. Dar recunoștința este cu mult mai mult.
Sursa divină, câmpul circulant etern, este format din iubire pură. Nu există nimic altceva în acest câmp în afară de iubirea pură. Prima proiecție care a avut loc din această iubire, a fost Melek Metatron și, ca energie, prima proiecție care a apărut din această Sursă, a fost recunoștința. Recunoștința curge prin întregul Univers și astfel, întregul Univers este plin de recunoștință. În Univers se numește altfel. Cuvântul ”recunoștință” aparține dualității. În Univers se numește An’Anasha.
Cel mai bine v-o puteți imagina ca metafora unui telefon: cadranul este format din recunoștință și aveți multe figuri mici - atributele - care sunt agățate acolo. Acestea sunt atributele recunoștinței. Recunoștința este o energie susținătoare și atributele atașate de ea sunt profund înrădăcinate în recunoștință. Atributele includ: atenția conștientă, încrederea, smerenia, iubirea de sine, bucuria de a trăi - pentru a numi doar câteva.
Energia Christică Cosmică
Centrul Inimii
Numărul 13

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.