Noutăți

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Sunt Îngerul Iubirii. Port lumina înțelepciunii, a vindecării, a expansionării, a misticismului în mine. Cu aceste energii, cu această iubire, vă întâmpin prin sunetele Omar Ta Satt.
Când Îngerul Iubirii vă aduce mesaje, cuvintele care curg aduc și energiile spre voi. Prin aceste mesaje vă puteți abandona profund. Imaginați-vă o rețea imensă de iubire în care vă predați și tot ceea ce vă apasă este eliberat din voi. Pace, bucurie și seninătate. Sunteți în această rețea a iubirii. Deseori oamenii întreabă unde începe vindecarea, ce înseamnă vindecarea, cum pot să mă vindec? Așa cum ați auzit în multe mesaje, toate simptomele care vă apasă iau naștere în dualitate, în colective. Mulți oameni nici nu se gândesc ce se întâmplă atunci când nu sunt sănătoși, când se confruntă cu diverse simptome.
A sosit timpul pentru schimbare și de aceea este important să conștientizați că simptomele nu iau naștere pur și simplu. Mereu se întâmplă ceva la foarte multe nivele, ceva ce ar putea perturba sănătatea. Vindecarea începe la toate nivelele. Atunci când privim planul spiritual, este foarte important ca oamenii să realizeze că poartă lumină divină, că sunt mai mult decât doar oameni și, prin această realizare, vindecarea începe să circule deoarece, într-o clipă, conștientizăm că purtăm în noi puterea creatoare și că putem contribui mult la vindecare. Este o stare conștientă la care se poate ajunge.
Mulți oameni consideră că un simptom apare de la sine. Starea conștientă, realizarea că se poate ajunge la vindecare în mai multe planuri, că vindecarea curge prin toate planurile, este primul mare pas al vindecării. La nivelul mintal este necesară vindecarea. Mulți oameni poartă gânduri negative, permit ca aceste idei negative să pătrundă în ei și uită total că mereu va exista un efect. Planul mintal este cel care, pentru oameni este cel mai dificil de vindecat deoarece este nevoie de spiritul mistic vindecător. De aceea este atât de important să conștientizați ce putere purtați în interiorul vostru atunci când accesați energia vindecării. Pentru ca gândurile voastre să fie orientate într-o anumită direcție, spre sănătate, nu vă mai preocupați atât de mult de ceea ce se întâmplă în colectivul dualității ci rămâneți mai mult timp în voi înșivă, în bucuria vieții în planul vostru mintal deoarece bucuria, doar prin gânduri bune apare.
Atunci când intrați în lumină prin gândurile voastre din planul mintal și acea lumină circulă - acest lucru se întâmplă foarte des când, de exemplu folosiți Cristalul AnAnasha pentru ca gândurile care nu vă sunt de ajutor să fie transformate - doar așa poate apărea o bucurie mintală, o bucurie a evoluției, o bucurie a vieții. Astfel, în plan mintal poate să se întâmple vindecarea. Doar când acest plan este echilibrat, veți putea simți ce înseamnă planul emoțional în câmpul vostru energetic. Mulți oameni consideră că sentimentele și emoțiile nu sunt vizibile dar așa spun oamenii care nu sunt conștienți că omul, în esența sa, este energie și această energie este foarte vizibilă.
Planul emoțional este foarte perceptibil pentru oameni, pentru voi. Și acolo este foarte important ca energia vindecării care curge din planul mental în planul emoțional, ca sentimentele iubirii, smereniei, seninătății, libertății, să poată circula pentru ca voi să vă simțiți liberi, plini de putere și forță. Iubirea de sine joacă un rol foarte important. Atât de des vi s-a spus că nu sunteți suficienți de buni sau că ar trebui să vă străduiți mai mult să fiți mai buni sau poate că alți oameni vă cer să vă schimbați, să acceptați, să nu aveți grijă de planul vostru emoțional, toate acestea nu sunt de ajutor pentru vindecare. Vindecarea are loc atunci când sunteți echilibrați, când sunteți ceea ce sunteți, când sunteți liberi și știți că sunteți suficient de buni doar pentru că existați, când simțiți iubirea, apartenența. Toate acestea conduc la vindecarea din plan emoțional, dar mai mult decât planul emoțional, trupul fizic este cel mai bine perceput de oameni, mișcarea este simțită, fiecare simptom este simțit. Cum să se vindece aspectul fizic când nu ați avut grijă de vindecarea din celelalte planuri? Vindecarea planului fizic este dependentă de vindecarea din celelalte planuri.
Eu știu că simptomele fizice pentru voi pot fi foarte solicitante și că ați vrea să scăpați de ele cât mai repede și cât mai ușor. Se întâmplă astfel doar atunci când omul este pregătit să aibă grijă de toate nivelele. Aceste nivele de care vorbim nu sunt separate, comunică între ele, sunt conectate între ele. Nu este ca și cum planul spiritual ar fi într-o parte și cel emoțional în altă parte. Toate sunt interconectate, totul ar trebui să fie într-o unitate, în echilibru, deoarece nimic nu există separat de nimic. Aceste planuri comunică prin energie și aduc energia acolo unde este nevoie. Fiecare ființă a Universului poartă forța și puterea să vă transmită energia vindecării. Dar doar voi decideți cât de multă energie a vindecării preluați.
Toate planurile trebuie să fie mereu echilibrate. Energiile care sunt aduse atât de intens se răspândesc exact acolo unde este nevoie de ele. Conștientizați că și voi purtați o responsabilitate. Este foarte important să înțelegeți acest lucru.
Foarte mulți oameni cer energia vindecării și, din nou, nici o ființă de lumină nu vă acordă această energie. De aceea, întrebați-vă: dacă sunteți responsabili pentru ceea ce se întâmplă în voi, cât de des în timpul unei zile intrați în liniște, vă acordați timp pentru ca toate planurile să fie curățate, ca toate planurile să fie împământate, cât de des vă acordați timp să ascultați și să simțiți ce este necesar pentru vindecare? Este un proces important și, mai ales în această perioadă este și mai important deoarece energiile acționează și mai intens și multe canale, circuite energetice sunt deschise și Sufletul este mult mai receptibil la energia vindecării. Cu toate acestea, vindecarea poate avea loc doar dacă sunteți pregătiți.
Kryon, această ființă plină de iubire a luminii, a adus mesajul cândva că atât de mulți oameni, atunci când au o problemă, privesc doar problema și doar la asta se gândesc. Ei uită că soluția este deja în ei de mult timp, dar dacă nu vă schimbați punctul de vedere, nu puteți vedea soluția și, în timp ce voi vă focalizați asupra problemelor, le alimentați. La fel este și cu simptomele corpului de lumină. Este foarte important ca punctul de vedere să fie schimbat și să priviți soluțiile. Sunteți conștienți, altfel nu ați fi aici și nu ați asculta aceste mesaje. Sunteți lumini pline de înțelepciune și strălucitoare dar, în viața de zi cu zi, vă acordați prea puțin timp pentru a fi în voi înșivă, pentru a vă simți câmpurile energetice, planurile. Aveți încredere că oricând sunteți pregătiți pentru vindecare, aceasta se va petrece. De aceea, noi, dacă sunteți pregătiți, vă vom aduce energia vindecării în toate planurile. Este important ca în această clipă să fiți pe deplin prezenți în voi, să respirați profund.
Chakrele voastre se unifică și vă abandonați din nou în rețeaua iubirii care vă poartă și vă susține. Ne acordați permisiunea ca energia vindecării să curgă în toate planurile voastre, așa cum este bine și potrivit pentru voi în acest moment. Dacă ne-ați dat permisiunea, în sunetele Realității Divine, energia intensă a vindecării vă este transferată la toate nivelele.
(...)
Acum acordați acestor energii timp pentru a fi ancorate în voi, exact acolo unde este nevoie de ele. În timpul liniar, în timpul în care vă aflați, aceste energii vor circula în voi timp de 36 de ore. Rămâneți deschiși în această perioadă cu conștiința voastră și chemați mereu energia AnaAnaraa.
Acestea sunt darurile pe care noi vi le aducem deoarece vă iubim mult. Vă iubim incomensurabil. Sunt mai mult decât doar cuvinte, este ceva atotcuprinzător. Acum, mă retrag și vă aduc un auriu An’Anasha.
An’Anasha
 

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.