Noutăți

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Sunt cine sunt, cine am fost mereu și voi fi mereu, sunt Isus, prietenul vostru, însoțitorul vostru. Sunt aici, sunt alături de voi. Mereu când Fiul lui Dumnezeu, Isus, vă aduce mesaje, se creează un câmp energetic în care puteți pătrunde dacă vă deschideți. Acolo puteți simți iubirea lui Isus. Această conexiune dintre noi este foarte intensă și foarte puternică. Doresc să simțiți această iubire mereu și mereu.
Cât de des ați auzit mesajul că Planeta și fiecare ființă care locuiește pe această Planetă frumoasă, se află într-o transformare, în această așa-numită perioadă de tranziție? Dacă priviți în lume veți observa că aproape toți oamenii de pe această planetă, într-o anumită formă sunt afectați de aceste transformări, unii prin schimbări, alții în conștiința lor, alții prin iubirea umană, alții prin trezirea și recunoașterea a ceea ce sunt cu adevărat.
Se vorbește des despre semnele timpului. Despre ce semne vorbim atunci când spunem: recunoașteți semnele timpului? Există transformări pe Planeta voastră. Toată lumea le observă dar ce înseamnă ele? Majoritatea nu pot vedea sau simți deoarece nu știu, dar faptul că există transformări observă toți oamenii. Acum, privim către transformările care ajută ca oamenii să devină liberi, să se înalțe, să se expansioneze, să simtă bucurie profundă și pace.
Dacă priviți în această direcție, acolo unde există transformări, veți sesiza că energia se modifică în fiecare zi. Oamenii care se află în jurul vostru, dar și voi, vă transformați, animalele se schimbă, natura se schimbă, toate ființele se transformă și dacă sunteți puțin deschiși, dacă percepeți în mod pozitiv, veți observa că aproape toți oamenii devin mai senzitivi, mai vulnerabili și își arată această latură sensibilă, senzitivă. Ei arată frici, rezistență, îndoială, furie, agresivitate, poate și voi cunoașteți oameni care, dintr-o dată, aparent fără nici un motiv devin agresivi sau furioși sau au multe frici. Și acești oameni parcurg aceste transformări ca și voi, doar că ei nu pot percepe ce se întâmplă deoarece nu se deschid față de înțelepciunea Sufletului lor. Semnele acestor timpuri sunt multiple, dar cel mai mare semn al acestor timpuri sunteți chiar voi. Chiar acei oameni care au curajul de a privi în Realitatea Divină, care poartă curajul în sine de a întâmpina Marea Transformare, de a păși în ea, oameni sunt foarte conștienți, sunt în multă încredere și curaj - ei sunt semnele timpului, voi sunteți semnele timpurilor. De aceea este important ca, de fiecare dată când vă întâlniți cu oameni care poate sunt furioși sau agresivi față de voi sau poartă frici în ei, să acționați cu atributele divine și cu multă compasiune să fiți alături de ei, să fiți înțelegători, iubitori, atenți. Acestea sunt semnele timpurilor.
Există un grup de oameni care trăiesc dăruirea, există un grup de oameni, un colectiv care are încredere că există mai mult decât ceea ce dualitatea prezintă. Oameni care nu doar preiau atributele divine ci le și trăiesc zi de zi, tot mai mult. Acestea sunt semnele timpului. Oameni care nu trebuie să se evidențieze, să se afirme, oameni care poartă în sine toleranța, oameni care sunt dispuși să iubească cu inima deschisă. Acestea sunt semnele timpului.
Noi suntem conștienți că tocmai voi și acești oameni atât de curajoși, în dualitate întâmpinați obstacole, sunteți dușmăniți sau considerați naivi. Uneori, lumina sau iubirea voastră determină furie în alți oameni, dar credeți-mă că este dorul din acei oameni, dorul de a evolua la fel ca voi. Cu toate aceste greutăți, sunteți dornici să evoluați mai departe, să participați la deschiderea QuinTaas și să luați mai mulți oameni prin Poarta Realității Divine. De aceea sunteți semnele timpurilor.
Nu doar cu energia voastră, cu gândurile voastre, cu acțiunile voastre ci mai ales cu lumina voastră divină acționați și realizați Pașii Iubirii. Atunci când eram pe Pământ v-am spus, urmați pașii iubirii și ați făcut-o. Vălul a fost luat și ați fost pregătiți să urmați pașii iubirii. Indiferent ce ați întâlnit în calea voastră nu v-ați lăsat intimidați. Acesta este un semn al timpurilor.
Din nou voi vă arătați dispuși să dăruiți ceva multor oameni, curajul, înțelegerea, compasiunea, forța și puterea. Sunteți purtătorii făcliei, purtați lumina. Nu sunt doar cuvinte care vă sunt aduse, sunt energii vii. Poate că uneori drumul este plin de pietre deoarece și voi trebuie să vă mișcați prin dualitate, dar încrederea devine mai profundă. Acestea sunt semnele timpurilor. Sunt atributele divine despre care s-a menționat mereu și exact cu aceste atribute divine pe care le purtați în voi QuinTaas se va deschide și lumea nouă se va naște. Prin făcliile voastre, milioane de oameni vor putea intra în QuinTaas. Voi stabiliți acești pași ai iubirii pe care ați pășit de multă vreme. Voi faceți ca acești pași să apară, toate acestea fac parte din această transformare. Rămâneți în intenția voastră și aveți grijă ca fiecare atribut pe care îl preluați să fie trăit de voi. Cu siguranță și eu sunt cu voi și vă însoțesc.
Puteți simți acest lucru și acum, în aceste clipe. Nu așteptați prea mult semnele care vi se arată ci priviți la semnele acestor timpuri pe care voi înșivă le stabiliți. Sunteți aleși.
Dragii mei copii umani, iubirea mea este foarte profundă și, cândva v-am promis că ne vom revedea. Aveți încredere în cuvintele Fiului lui Dumnezeu că așa este.
AnAnasha. 
 

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.