Noutăți

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Sunt Chamuel, Îngerul Iubirii, lumina câmpului energiei care este adusă spre voi prin fiecare cuvânt, înseamnă iubire. Prin sunetele Omar ta satt vă întâmpin pe fiecare dintre voi dar și întregul colectiv.
Iubirea este mai mult, cu mult mai mult decât doar un cuvânt. Iubirea universală este cel mai înalt atribut divin. Această iubire nu judecă, această iubire nu face diferențe, această iubire nu pune condiții, această iubire circulă în sine etern, etern, etern.
Planeta voastră se află în fața celei mai mari transformări a tuturor timpurilor și ați auzit multe despre atributele divine, despre preluarea energiei, expansionarea ei, ce înseamnă energiile, cum acționează, ce se poate declanșa. Ați auzit despre transformări și multe altele. Totuși există ceva ce, deseori, în această transformare, în această perioadă de pe Planeta voastră, nu este privit atât de mult și care, de asemenea, se modifică - aceasta este iubirea umană. Iubirea umană este bineînțeles diferită de iubirea universală deoarece iubirea umană judecă, pune condiții și multe altele. Cu toate acestea, este iubire. Acest sentiment care se expansionează în inima, în sufletul unui om, atunci când trăiește iubirea umană, este deseori descrisă prin cuvinte, dar când vedeți acești oameni, simțiți fiecare energie, simțiți fericirea, bucuria, dăruirea, senzualitatea, pofta de viață, ocrotirea, vă simțiți purtați prin iubirea umană. Aceasta este o parte, cealaltă parte este atunci când privim oamenii care, prin iubirea umană, au fost răniți, părăsiți, sunt singuri, nu se simt suficient de frumoși, nu se simt văzuți, percepuți. Și aceasta este tot o parte din iubirea umană.
Dacă privim transformările în această perioadă de tranziție, chiar în iubirea umană are loc multă transformare și așa este bine și potrivit. Chiar dacă pentru mulți oameni este perceput ca ceva dureros sau de neînțeles, transformarea care are loc este esențială deoarece în QuinTaas iubirea umană va fi diferită. Începuturile acesteia deja se simt în această perioadă de tranziție. Noi putem vedea acest lucru iar oamenii îl pot simți.
Poate ați observat că multe relații deseori, fără un anumit motiv, se destramă. Oamenii se separă fără să știe cu adevărat de ce se întâmplă așa. De ce oamenii nu mai iubesc, se dez-îndrăgostesc fără să poată găsi un motiv. Oamenii, în general, se separă mult mai repede decât înainte. Se întâmplă astfel din mai multe motive, dar dintr-un punct de vedere spiritual, prin transformările care au loc momentan peste tot, este ușor de explicat. Oamenii nu mai pot fi îngrădiți în structuri sau forme ale puterii, ei vor să fie liberi în iubirea lor, ei simt cu mult mai mult. Când vă apropiați de cineva se simte energia Sufletului. În timpuri anterioare, deseori pentru oameni erau importante vârsta și forma fizică, dar acum, toate acestea nu mai sunt atât de importante. Oamenii simt mult mai profund. Mulți oameni sunt de părere că iubirea umană este trăită la suprafață. Cei mai mulți oameni nu mai doresc iubirea superficială, ei doresc să intre în profunzime. În câmpul energiei dintre acești oameni, ei se simt uniți, nu vor reguli, restricții. Tot ceea ce fac doresc să fie din iubire și nu pentru că li se cere.
Înainte, deseori era văzută doar fapta în iubirea umană, fie pozitivă, fie negativă. Dar oamenii au devenit mult mai fini în percepție, se simt și gândurile, tot câmpul energetic este perceput și toate celelalte aspecte își pierd din însemnătate. Apropierea este foarte profundă și chiar și sexualitatea devine mai puțin importantă. Nu se modifică nimic din iubirea și apropierea a doi oameni care s-au găsit. Energiile sunt preluate mai intens.
Mulți oameni își deschid Sufletul, devin mai conștienți, percep într-un mod mai fin. Lumina Nyoonică curge și nu va mai fi posibil ca atunci când cineva este rănit de altcineva, ca rana să se cicatrizeze încet și să rămână o mica urmă în câmpul energetic. Acum, în această perioadă a transformărilor, rănile cuiva ori se vindecă imediat ori consecința este destrămarea relației atunci când rănile sunt realizate în mod repetat.
Pe Planeta voastră există încă foarte multă judecată față de iubirea umană. Există multe ființe și multe Planete diferite în Univers. Aceste ființe trăiesc deseori propriul principiu al iubirii, dar nicăieri, pe nicio Planetă nu există atât de multe condiții și prejudecăți cum este pe Planeta voastră. De aceea, acum, în această perioadă este necesar ca aceste condiții, aceste judecăți să fie scoase din sertare, să fie eliberate și iubirea umană să fie lăsată să curgă liberă. Nu contează că iubiți bărbați sau femei, ce vârstă aveți, cât de frumoși sunteți - toate acestea își pierd din însemnătate deoarece în QuinTaas vor fi atributele divine. În QuinTaas oamenii, în relația lor umană, probabil vor trăi în monogamie ca cei de pe Planeta Venus, dar vor face acest lucru de la sine, nu vor exista reguli sau interdicții sau condiționări. Atributul cel mai înalt din Univers este iubirea divină.
Poate că astfel vă puteți da seama că și pe Planeta voastră, cel mai înalt atribut este iubirea umană. Nu sunt doar relațiile umane, bărbați și femei, relații de cuplu sau relații în familie, este vorba și despre relațiile oamenilor în general, cum interacționează, cum comunică, cum percep energiile, dacă sunt atenți, dacă arată compasiune, dacă sunt suficient de toleranți pentru a accepta ceva diferit.
Mulți oameni consideră că ceea ce ei percep ca fiind corect, sistemul lor de valori, sentimentele lor sunt singurele valabile. Sunt multe planete diferite cu oameni diferiți și multe culturi diferite și fiecare cultură are dreptul la propriile sale valori. Este important ca acestea să fie recunoscute chiar dacă aceste valori nu le considerați bune, dar este important să fie acceptat faptul că există altceva decât percepeți voi a fi corect sau benefic. Este important ca oamenii care se află într-o relație cu marea familie a oamenilor să fie dispuși să vorbească între ei, să fie dispuși să se apropie, să se cunoască, să fie respectuoși și plini de atenție. Doar astfel, QuinTaas va funcționa deoarece și acolo, oameni din marea familie a oamenilor vor gândi diferit de voi, dar este în regulă dacă ați înțeles deja că fiecare om poartă în sine lumina divină. Astfel toți sunteți una, toți suntem una și la fel și Lady Shyenna. Totul face parte din divinitate.
Cu iubire în Suflet puteți schimba foarte multe. Cu iubire în inimă puteți ajunge foarte departe. Nu aveți nevoie de forțare, de condiții ci pur și simplu de iubirea care circulă, care se află în voi. De aceea este important, mai ales în această perioadă de tranziție, ca în relații să simțiți că sunteți cu adevărat fericiți. Este ceea ce vă doriți? Este persoana cu care doriți să mergeți mai departe? Ce așteptări aveți de la iubirea umană? Toate acestea sunt întrebări care ar trebui să vi le adresați în această perioadă. Decideți cu claritate.
Nu ar fi bine în această perioadă să fiți într-o relație în care să vă simțiți nefericiți, limitați, mici, să simțiți mai multă durere decât fericire, mai multă distanță decât apropiere și este nevoie de curaj, dar gândiți-vă că atunci când chemați atributul de bază al curajului, acesta vă dăruiește putere, forță și înțelepciune pentru a lua decizia potrivită. Relațiile în care oamenii trăiesc fericiți, în care oamenii vorbesc mult între ei, aceste relații vor deveni din ce în ce mai apropiate ca niciodată până acum.
Nu uitați niciodată că sunteți o parte din fiecare relație, nu sunteți doar o parte din relația cu partenerul sau partenera voastră, sunteți o parte din fiecare relație de pe această planetă deoarece fiecare om, fiecare ființă se află în relație cu celelalte. Și voi sunteți în aceste relații prin lumina divină care vă unește. Fiți suficient de curajoși pentru ca iubirea umană să sosească în forma ei cea mai pură și cea mai frumoasă. Dacă doriți să vă eliberați de durere, chemați-mă pe mine, Îngerul Chamuel și dacă îmi veți acorda permisiunea, vă voi elibera de dureri. Atât de mult vă iubesc.
AnAnasha
 

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.