Noutăți

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Sunt Kryon. Cu energia magnetică a iubirii întâmpin colectivul, vă întâmpin pe fiecare dintre voi prin sunetele Omar Ta Satt.
Kryon poartă lumina magnetică dar și focul luminii Nyoonice. Ambele curg prin fiecare cuvânt spre voi. Trăiți pe o Planetă într-o perioadă a celor mai mari transformări. Ați auzit foarte multe, v-au fost spuse foarte multe și ați primit deja foarte multe mesaje.
Și acum vă aflați în această perioadă de tranziție. Când privim Planeta voastră putem vedea că transformările se amplifică pe întreaga Planetă. Nu contează ce transformări sunt. Întreaga Planetă este afectată. Este important de știut că transformările nu pot fi niciodată ușoare. Transformările sunt deseori greu de suportat și chiar și mai dificil de înțeles dar, totuși, sunt necesare deoarece, doar prin aceste transformări, mari sau mici, se poate realiza transformarea pentru restabilirea stării primordiale a Planetei.
Mulți oameni s-au bucurat că marile transformări au început, dar și acești oameni au constatat că fiecare transformare poartă în sine ceva ce pentru foarte mulți oameni dar și pentru Planetă, pentru conștiința Planetară, pentru Lady Shyenna nu este atât de ușor.
Dacă priviți în interiorul vostru, poate veți putea înțelege mai bine procesul care are loc pe această Planetă, deoarece cât de des în viața de zi cu zi transformați energii care nu vă sunt de ajutor, cât de des apare în timpul unei transformări furia, frica, îndoiala, uneori chiar vă pierdeți speranța. Atunci realizați că deși transformările sunt necesare, ele nu sunt ușoare. De aceea este foarte, foarte important ca suprafața Sufletului vostru să fie mereu purificată, să fie eliberată de energiile care nu vă sunt de ajutor.
Fiecare transformare, fiecare proces care este încheiat, are nevoie de o reînnoire care, deseori nu apare imediat la finalul transformării. Mulți oameni consideră că atunci când au transformat ceva, imediat se va întâmpla ceva minunat. Dar fiecare energie, tot ceea ce ia naștere are nevoie și în voi de spațiu și timp. De aceea, când oamenii trec prin procese de transformare și ajung la finalizarea acestora, ei se simt deseori goi și poate că nu înțeleg de unde apare acest sentiment. Ar trebui să simtă fericire și așa va fi. Este nevoie doar de puțin timp. După un proces de transformare mereu urmează o reînnoire, este un principiu energetic. În această reînnoire se află multe șanse pentru un nou început, pentru ceva ce puteți modifica în viața voastră. Puteți crea situații pe deplin noi.
Atributele divine care sunt foarte importante în această perioadă, în această reînnoire sunt înmănunchiate și apare exact această fericire sau pace pe care v-o doriți atât de mult. Dacă vă puteți imagina cât de multe energii care nu vă sunt de ajutor ați preluat doar în această viață, atunci să nu vă așteptați ca totul să dispară imediat. Deseori sunt cruste sau încrustări vechi sau energii colective care nu vă sunt de ajutor. Nu contează de unde provin. Dacă vă imaginați doar pentru o clipă cât de mult din aceste energii circulă pe suprafața Sufletului vostru, atunci vă puteți imagina ce înseamnă un proces de transformare, o purificare. Este nevoie de timp și acest lucru este o protecție pentru voi, deoarece un proces deplin de transformare, imediat v-ar aduce multă durere, v-ar provoca. De aceea acordați transformărilor din voi timp și spațiu, aveți răbdare și bucurați-vă atât cât puteți de fiecare proces de transformare care are loc în voi. Eu știu că nu este ușor să vă bucurați deoarece poate sunteți neliniștiți, poate vă este frică, în loc de încredere poate simțiți îndoieli. Dar dacă priviți în interiorul vostru, dacă vă modificați puțin punctul de vedere, atunci poate că se va naște o bucurie tăcută și mică care vibrează și prin care veți conștientiza că ceea ce nu este benefic pentru voi va pleca. Lăsați în urma voastră ceea ce v-a apăsat de mult timp, ceea ce v-a provocat frică mereu, la fiecare transformare. Puteți fi siguri că dacă stratul de suprafață al Sufletului vostru este purificat pe deplin, atunci tot ce se afla ca energii și gânduri care nu vă ajutau, se vor reașeza în timp, dar printr-o respirație toate pot dispărea. Este foarte important să înțelegeți că doar atunci când aveți această înțelegere profundă a transformării în interiorul vostru, doar atunci puteți înțelege ce înseamnă ca stratul de suprafață al Sufletului să fie eliberat și doar atunci are loc reînnoirea.
Deseori oamenii nu au răbdare. Ei doresc neapărat totul imediat. Este de înțeles în plan uman, dar acest proces are nevoie de timp și de răbdare. Aveți multe posibilități în acest proces al transformării. Puteți face ceva pentru voi înșivă și, în același timp pentru alții, pentru Quin’Taas, pentru Sa’Maa’Tah. Aveți multe posibilități, atributele divine vă sunt aduse cu o radianță strălucitoare. Fiecare atribut susține viteza transformării și acest gol care apare după o transformare se va umple mult mai repede cu fericire și pace, ocrotire, seninătate, cu tot ce doriți voi.
În alte timpuri, când procesul transformării nu era atât de avansat ca acum, era diferit, dar acum, în aceste timpuri, procesul transformării este mult mai avansat. Deseori este suficient un gând pentru ca ceva să se așeze în voi ca emoție sau în aspectul fizic. Imaginați-vă cât de multe gânduri aveți într-o zi și imaginați-vă câte dintre ele nu vă sunt de ajutor, câte vă limitează, câte vă apasă. Nu este atât de ușor să le eliberați ca în alte timpuri. Deseori rămân în plan emoțional și acolo le simțiți ca sentimente, ca emoții. Deseori curg în aspectul fizic și chiar și în planul spiritual, gândurile voastre au o influență. Dacă este un gând al îndoielii, energia va deveni mai densă și lumina nu va mai putea să fie adusă în planul vostru energetic în deplinătatea sa.
Acum imaginați-vă că într-o zi aveți gânduri pozitive, utile, pline de încredere, pline de iubire, compasiune, recunoștință, pace și mult mai multe. Aceste energii sunt imediat ancorate în voi și simțiți astfel în plan emoțional că vă simțiți bine, că sunteți plini de forță și putere, simțiți iubirea, bucuria, veselia, bucuria de a trăi iar simptomele corpului de lumină dispar. Dacă acum ați decide: ce fel de gânduri ați alege? Doar cele care vă fac bine.
Deseori oamenii se gândesc că sunt chinuiți de gândurile lor. Nu este așa. Fiecare gând este o substanță energetică, fiecare gând pe care îl gândiți este decisiv pentru cum vă veți simți. Voi sunteți responsabili pentru gândurile voastre, voi decideți. Bineînțeles că știu că și energia colectivă are un efect mare și atunci când sunteți într-un colectiv care poartă multe gânduri și energii care aduc îngrijorare, atunci este alegerea voastră să ieșiți din acest colectiv și dacă nu este posibil, atunci puteți alege să vă protejați, să vă delimitați.
Aveți puterea de a vă crea propriile gânduri. Poate că este un proces de învățare de a crea gânduri într-un mod conștient, dar exact de asta este nevoie în Noile Timpuri deoarece, dacă vă simțiți limitați, mici, îngrijorați, atunci nu va deveni mai ușor pentru voi. Sunteți mai liberi atunci când vă simțiți mai ușori, când sunteți în încredere, când vă iubiți pe voi înșivă, când recunoașteți stima de sine.
De aceea nu despre transformările mari care au loc în toată lumea vorbim ci despre transformările din voi. Transformările mari care se petrec sunt importante deoarece au același principiu. Deseori ceva vechi trebuie să plece, o crustă trebuie ruptă pentru ca noul să apară, reînnoirea. Pentru mulți oameni este dureros. Acești oameni au nevoie de compasiune. Nu uitați că sunteți o mare Familie a oamenilor și sunteți conectați prin lumina divină. Nu contează ce transformări afectează pe cineva, ei au nevoie de voi, de oameni plini de compasiune, de susținere, de înțelegere, de iubire. Oamenii nu au nevoie de prejudecățile care există în energia colectivă. Uneori oamenii participă în aceste energii colective fără să fie conștienți și apoi consideră că sunt gândurile lor, prejudecățile lor și, de aceea este important să intrați în tăcere și să vă conectați cu Sufletul vostru. Veți vedea foarte repede că erau gânduri din energia colectivă pe care le-ați absorbit și care nu sunt ale voastre.
Folosiți în aceste zile mesajele pe care le primiți ca susținere, folosiți atributele divine, abilitățile voastre, Cristalele, orice energie care vă este adusă. Folosiți acest timp pentru a experimenta ceea ce conține Realitatea Divină, seninătatea, iubirea, ocrotirea, prosperitatea, echilibrul pacea.
Kryon, cu energia sa, va rămâne alături de voi în aceste zile. Port un auriu An’Anasha spre voi. Sunteți iubiți incomensurabil.
An’Anasha
 

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.